درجه بیمارستان‌های دولتی گیلان در ارزیابی ملی ارتقاء یافت
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

درجه بیمارستان‌های دولتی گیلان در ارزیابی ملی ارتقاء یافت

اسرارامروز. 11 بیمارستان دولتی استان موفق به دریافت گواهینامه بیمارستان درجه یک شدند .

دکتر محمد تقی آشوبی معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اعلام نتایج اعتباربخشی ملی بیمارستان‌های استان گیلان از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ،گفت: تعدادی از بیمارستانهای دولتی گیلان موفق به ارتقای درجه شدند. به گزارش ایسنا معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان اضافه کرد: در این ارزیابیها 4 بیمارستان دولتی استان موفق به ارتقای درجه شدند.

وی تصریح کرد: 26 بیمارستان دولتی این استان با تلاش دانشگاه علوم پزشکی مشغول خدمات‌رسانی به بیماران هستند که در اعتباربخشی ملی سال جاری، 11 بیمارستان دولتی استان موفق به دریافت گواهینامه بیمارستان درجه یک شدند و کسب ارتقای درجه، بدون همت تمامی کسانی که در این بیمارستان ها مشغول فعالیتند امکانپذیر نبود.

وی ادامه داد: سه بیمارستان الزهرا(س)، 17 شهریور رشت و شهید نورانی تالش که در سال گذشته درجه دو بودند، در اعتباربخشی امسال به بیمارستان درجه یک ارتقا پیدا کردند و بیمارستان 31 خرداد منجیل که یک بیمارستان درجه سه بود با ارتقای یک درجه به بیمارستان درجه دو ارتقا یافت.

دکتر آشوبی افزود: برای اخذ گواهینامه درجه یک، بیمارستان‌ها باید در هشت محور پیشگیری و بهداشت، مدیریت خدمات پاراکلینیک، رعایت حقوق گیرنده خدمت، مدیریت اطلاعات، مدیریت خدمات پرستاری، مدیریت دارو و تجهیزات، مدیریت و رهبری و مراقبت و درمان حداقل نمره لازمه را اخذ کنند.

وی خاطرنشان کرد: تلاش مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان بر این است تا در سال آتی نیز بیمارستان‌های استان از ارتقای درجه مطلوب و با شأن و منزلت مردم گیلان برخوردار شوند.

معان درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان یادآور شد: تکریم و رضایت‌مندی مراجعین بیمارستان‌ها علی‌الخصوص بیماران از اولویت‌های اصلی دانشگاه علوم پزشکی گیلان است و مسئولان ارشد دانشگاه تمام همت خود را برای این مهم به کار بسته‌اند.

لازم به یادآوری است بیمارستانهای شهید بهشتی انزلی، سوانح و سوختگی ولایت ، دکتر حشمت رشت و پورسینا از سوی وزارت بهداشت موفق به دریافت گواهی نامه ملی "درجه یک" شد.

لازم به یادآوری است بیمارستانهای شهید بهشتی انزلی، سوانح و سوختگی ولایت ، دکتر حشمت رشت و پورسینا از سوی وزارت بهداشت موفق به دریافت گواهی نامه ملی "درجه یک" شد.

ارسال شده در یکشنبه ۰۸ مرداد ۱۳۹۶ ساعت ۸:۰۰ بعدازظهر
کد خبر: 3597848
آخرین خبر ها
گزیده خبرها