بزرگترین ظلم در حق مردم این است که افرادی که شایستگی ندارند در مسند قدرت  قرار بگیرند

بزرگترین ظلم در حق مردم این است که افرادی که شایستگی ندارند در مسند قدرت قرار بگیرند

اسرار امروز. مردم در معیشت روزمره خود دچار مشکل شده اند/ ‌برای حل مشکلات اقتصادی در کشور نیازمند یک ژنرال اقتصادی هستیم

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز؛ محمدرضا زیبایی، دکترای مدیریت و برنامه‌ریزی و استاد دانشگاه  در نشست خبری با خبرنگاران گیلان گفت:بزرگترین دغدغه حال حاضر معضل تورم، معیشت مردم ،بیکاری جوانان است که علت اصلی مشکلات اجتماعی حال حاضر می باشد و متاسفانه اقدامات دولت های مختلف در عرصه ایجاد اشتغال کافی نبوده و نتایج قابل قبولی را نتوانستن در این راستا بدست بیاورند و این سبب شده تا همچنان اشتغال بزرگترین معضل جوانان باقی بماند.

محمد رضا زیبایی افزود:آن هنگام که اشتغال زایی در مسیر درست خود قرار گیرد می توان گفت به سیاست های درست در زمینه اقتصاد دست یافته ایم و نباید فراموش کرد که بیکاری تبعات اجتماعی متعددی به همراه خواهد داشت.

  1. وی ابراز امیدواری کرد  که با ایجاد یک اشتغال پایدار و اقتصاد درون‌زا می توانیم مسیر توانمندسازی و خودکفایی هرچه بیشتر در کشور و گیلان را فراهم سازیم.

 

وی با بیان اینکه یکی دیگر از مسایل بزرگ کشور بحث تورم است، اظهار کرد: معضلات اقتصادی در کشور باعث شده مردم با مشکلات زیادی مواجه شوند.

این استاد دانشگاه با تاکید بر اینکه مردم در معیشت روزمره خود دچار مشکل هستند ، گفت: اگر شایسته سالاری و عدالت  در جامعه حاکم شود و افراد متخصص در راس امور قرار گیرند می توانند در ارایه خدمت به مردم موفق تر عمل نمایند.

 

وی در ادامه با اشاره به اینکه سهم گیلان از گردشگری بسیار کمرنگ است، به پتانسیل های منطقه آزاد اشاره کرد و گفت: با وجود این که تشکیل مناطق آزاد یک تصمیم درست در ساختار اقتصادی کشور بوده ،اما در برخی مقاطع برنامه‌ریزی مناسبی برای بهره‌گیری از این سیاستگذاری انجام نشده است.

 

زیبایی اذعان کرد: مناطق آزاد می تواند از حضور شرکت های خارجی، تکنولوژی روز و سرمایه آنها برای پیشرفت مناطق و ایجاد اشتغال بهره مند شوند اما متاسفانه ما در توسعه زیرساخت‌های مناطق آزاد کشور و در ارائه مشوق‌ها و تسهیلات لازم برای جذب سرمایه گذاران داخلی و خارجی،به خوبی عمل نکردیم.

 

وی افزود:هر مسئولی در هرجایگاهی و هر فردی از هر حزبی که باشد باید به مردم خدمت کند و هدف اصلی باید خدمت به مردم باشد.‌

محمد رضا زیبایی با بیان اینکه ایران جز ده کشور برتر در صنعت توریسم است ، تصریح کرد:سهم گیلان در درآمد گردشگری باید افزایش یابد ، لازمه این مهم ، فراهم کردن زیرساخت های اولیه است و اینکه مردم بتوانند با هر نوع درآمد مالی از گردشگری استان بهره مند شوند.‌


وی گفت:ایران و به تبع آن استان گیلان دارای منابع و ظرفیت های زیادی است که با مدیریت و برنامه ریزی می توان خدمات زیادی را به ملت ارایه داد.


زیبایی اظهار کرد:بزرگترین ظلم در حق مردم این است که افرادی که شایستگی لازم را ندارند در مسند قدرت باشند.

 

این استاد کار آفرینی گفت : برای حل مشکلات اقتصادی در کشور نیازمند یک ژنرال اقتصادی هستیم و اقتصاد ما باید جراحی شود و هر زمان دولت‌ها به اصلاحات ساختاری توجه کردند، تاثیر آن را روی شاخص‌های اشتغال خواهیم دید.

 

وی افزود: بر این باورم که اولین گام برای حل چالش های کشور طرح اولویت‌های اقتصادی و مشکلات معیشتی است و اینکه دولت مسائل و مشکلات اقتصادی مردم را در اولویت رسیدگی قرار دهد.

این استاد دانشگاه با اشاره به بالابودن هزینه های درمانی در جامعه خاطرنشان کرد:ارایه خدمات درمانی رایگان باید سرلوحه امور قرار گیرد و حق مردم این است که با توجه به فشارهای اقتصادی کنونی از خدمات درمانی رایگان برخوردار شوند.

 

زیبایی با اشاره به وجود تورم در جامعه خاطرنشان کرد:تورم در همه جای دنیا وجود دارد رفع مشکل تورم یا کاهش آن نیازمند بهره گیری از اقتصاد دانان متخصص است و تنها افرادی که اقتصاد دان باشند می توانند معضل تورم و معیشت مردم را حل کنند. 

 

وی اضافه کرد: رفع مشکلات موجود نیازمند حضور مدیران متخصص و باتجربه است که در زمان وقوع بحران ها بتوانند راهکارهای خلاقانه و قابل اجرا ارایه دهند.

 

این استاد کارآفرینی تاکید کرد:شایسته سالاری و عدالت باید در جامعه حاکم باشد و افراد متخصص در راس امور قرار گیرند تا بتوانند در ارایه خدمت به مردم موفق عمل کنند.

دکتر زیبایی با اشاره به وجود رودخانه های آلوده رشت که موجب آلودگی دریای خزر نیز شده است ، تصریح کرد:رشت بسیار مظلوم واقع شده و متاسفانه حتی خدمات رایگان از جمله در حوزه اماکن ورزشی به مردم ارایه داده نمی شود ، آلودگی دریای خزر نیز ظلمی دیگر در حق مردم استان است و متاسفانه اقدامات لازم با وجود اختصاص ۱۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار در راستای پاکسازی رودخانه ها صورت نگرفته است.

ارسال شده در دوشنبه ۳۰ بهمن ۱۴۰۲ ساعت ۴:۲۴ بعدازظهر
کد خبر: 1180509
آخرین خبر ها
گزیده خبرها