تلاش وزیر ارتباطات برای این حجم از عقب ماندگی ستودنییست...!!!!!
وضعیت اسفبار اینترنت در ایران

تلاش وزیر ارتباطات برای این حجم از عقب ماندگی ستودنییست...!!!!!

اسرار امروز.  ریحانه خوشحال "روزنامه نگار" / جایگاه ایران در امنیت سایبری نگران کننده است / سقوط 11 پله ای اینترنت ایران / ایران در شاخص محدودیت اینترنت رتبه ۴۹ و در شاخص سرعت اینترنت در جایگاه ۵۰  از بین ۵۰ کشور قرار گرفته است ):  

 

 به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز. داده‌های سرف‌شارک نشان می‌دهند در سال ۲۰۲۲، اینستاگرام و واتس‌اپ در ایران بیش از ۲۴۰۰ ساعت فیلتر شده‌اند (ادامه دارد) و قطع سراسری اینترنت نیز حدود ۳۳۰ ساعت بوده است

بر اساس گزارش اتاق تهران و طبق آمار ارائه‌شده از سوی وب‌سایت معتبر سرف‌شارک، ایران از بین ۱۲۱ کشور جهان در جایگاه ۹۵ به لحاظ کیفیت اینترنت زندگی دیجیتال قرار دارد!!!

  سرف شارک از شاخص های کیفیت زندگی دیجیتال طی گزارشی  اعلام کرده است:  جایگاه ایران در امنیت سایبری نگران کننده است.

 این در حالیست که چندی پیش وزیر ارتباطات اعلام کرده بود  خط قرمز ما کیفیت اینترنت  است  وهرچیزی که باعث کاهش کیفیت شود، حتما ما برایش تدبیر می‌کنیم.

 

خدا را صد هزار بار شکر می کنیم که کیفیت اینترنت، خط قرمز  وزیر ارتباطات بود وگرنه بجای رتبه 95 از بین 121 کشور جهان  اکنون همان رتبه 121 را داشتیم (یعنی آخرین کشور دنیا به لحاظ کیفیت اینترنت)

 

البته این جایگاه در بین کشورهای منطقه آسیا رتبه ۳۱ در بین ۳۵ کشور است و چیزی نمانده  تا وزیر ارتباطات رتبه آخر را از آن خود نماید. 

 

شایان ذکر است: جایگاه ایران در سال ۲۰۲۳ نسبت به سال قبل ،  ۱۱ پله افت کرده است.

 

پیش از این نیز انجمن تجارت الکترونیک، دومین گزارش کیفیت اینترنت را منتشر کرده بود.

 

در این گزارش، ایران به لحاظ اختلال اینترنت، رتبه ۴۷ از بین ۵۰ کشور منتخب و مشابه از نظرGDP)   ) را به خود اختصاص داده است.

 

همچنین ایران در شاخص محدودیت اینترنت نیز رتبه ۴۹ و در شاخص سرعت اینترنت در جایگاه ۵۰  از بین ۵۰ کشور قرار گرفته است ):  

 

حال وزیر ارتباطات چگونه کیفیت اینترنت را خط قرمز خود می داند خدا میداند و بس...

 

کاش ایشان پای خود را از روی  این خط قرمز کنار بکشند شاید کیفیت به مردم ایران باز گردد... وگرنه با این حجم از توجه ایشان برای کیفیت ، معلوم نیست تا چند وقت دیگر اصلا اینترنت داشته باشیم یا خیر....

 

  لازم به ذکر است : با توجه به محدودیت‌های بیش از حد حال حاضر، کاربران بین‌المللی به‌ویژه در حوزه تجارت و همچنین ایرانیان خارج از کشور در بسیاری از موارد امکان اتصال به دامنه‌های IR را ندارند، گزارش انجمن تجارت الکترونیک بیانگر این است که فیلترشکن جهت دسترسی به وب‌سایت‌های دارای محدودیت، با اختلال در پیمایش و اتصال مواجه است  که این اختلال‌ها خطر حملات سایبری و فیشینگ را افزایش داده است.

 

جناب وزیر؛  حال که بسیاری از مسئولین رده بالای کشوری از جمله شما در تمامی پلتفرمها حضور فعال دارید آیا شما هم با همین سرعت ضعیف و درهم ریخته فعالیت می کنید؟  یا برای شماها سرعت ویژه لحاظ می شود ؟

 

چرا شما و دیگر مسئولین رده بالای کشوری  در این پلتفرمها حضور دارید و  صاحب اکانت هستید و توییت های خود را ثبت می کنید اما استفاده از فیلتر شکن برای شما ها  نه جرم است و نه مجرم شناخته می شوید اما برای مردم جرم می خوانید  و مجرم می شمارید حال بماند که  هزاران کسب و کار را با این محدودیتها با مشکل مواجه کرده اید ...

 

در پایان خواستار آن هستیم  که قبل از آنکه زبان به سخن بگشایید کمی تفکر چاشنی کلام تان کنید تا بعد از اعلام خط قرمز و کیفیت اینترنت ، نرسیم به آنجا که رتبه 50 از بین 50 کشور را کسب کرده باشید و با خود بگوییم که وزیر ارتباطات از کدام خط قرمز سخن گفته است...

ارسال شده در سه‌شنبه ۱۵ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۱۶ بعدازظهر
کد خبر: 6273412
آخرین خبر ها
گزیده خبرها