حصار پارک قیطریه برداشته شد
میراث فرهنگی :

حصار پارک قیطریه برداشته شد

 اسرار امروز. به دنبال پیگیری رسانه ها در خصوص تمدن 3200 ساله مدفون شده در پارک قیطریه و حساسیت افکار عمومی برای ساخت مسجد در آن مکان میراث فرهنگی ورود و حصار پارک قیطریه برداشته شد/ در محوطه باستانی قیطریه ۳۵۰ گور به همراه آثار باستانی کشف شده است

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز؛ میراث فرهنگی :به شهرداری نامه زدیم که قبل از انجام هر کاری باید کارشناس ما در آنجا مستقر باشد. 


معاون میراث فرهنگی استان تهران از حضور نیروهای یگان حفاظت در محوطه پارک قیطریه و حذف حصارهایی که به تازگی برای ساخت مسجد در پارک نصب شده بود خبر داد.

حسن سعادتی معاون میراث فرهنگی استان تهران گفت: فضایی که قصد داشتند در آنجا مسجد بسازند حصار داشت. ما به شهرداری نامه زدیم که قبل از انجام هر کاری باید کارشناس میراث فرهنگی این اداره کل در آنجا مستقر باشد ما نیروهای یگان حفاظت از آثار را به محل پارک فرستادیم و آنها گزارش دادند که این حصارها برداشته شد و هیچ اقدامی اعم از گودبرداری با فعالیت دیگری در آن محدوده انجام نشده است.


وی گفت: قیطریه محوطه باستانی مهمی است و مرحوم کامبخش فرد وقتی آنجا را کاوش کرد گفت که توانسته ۳۵۰ گور کشف کند و هنوز آثار زیادی آنجا هست که باید کاوش شود. / مهر

ارسال شده در یکشنبه ۱۲ فروردین ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۰۸ بعدازظهر
کد خبر: 6605308
آخرین خبر ها
گزیده خبرها