۹۸ نفر به دلیل تخلفات انتخاباتی در استان کرمان دستگیرشدند
رییس کل دادگستری کرمان

۹۸ نفر به دلیل تخلفات انتخاباتی در استان کرمان دستگیرشدند

اسرار امروزکرمان_ رییس کل داگستری استان کرمان از دستگیری ۹۸ نفر خبر داد که مرتکب جرایم و تخلفات انتخاباتی در این استان شده بودند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز؛ حجت الاسلام والمسلمین ابراهیم حمیدی در جلسه شورای معاونین قضائی استان کرمان با اشاره به مشارکت ۵۰ درصدی کرمانی‌ها در انتخابات روز گذشته، گفت: از مردم ولایت مدار و با بصیرت پایتخت مقاومت جهان اسلام که با وجود شرایط نامناسب جوی و سردی شدید هوا بار دیگر با مشارکت گسترده در انتخابات موجب عزت آفرینی و اقتدار ایران اسلامی در دنیا شدند تشکر و قدردانی می‌نمایم.


وی اظهار داشت: خوشبختانه در این دور از انتخابات همچون سنوات قبل شاهد کمترین میزان تخلفات و جرایم انتخاباتی بودیم.


نماینده عالی قوه قضائیه در استان کرمان خطاب به نامزدهای انتخاباتی و منتخبین مردم اعلام کرد: همه باید به انتخاب و رأی مردم احترام بگذارند چه کسانی که پیروز انتخابات شده اند و چه کسانی که رأی لازم را کسب نکرده اند.


رئیس شورای قضائی استان کرمان در مورد جرایم انتخاباتی روز رأی گیری در سطح استان گفت: طی ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۹۸ نفر که مرتکب جرایم و تخلفات انتخاباتی از قبیل خرید و فروش رأی و تبلیغات غیر مجاز در استان کرمان شده بودند تحت تعقیب قضائی قرار گرفته و بازداشت شده اند.


وی ادامه داد: اکثر این افراد شامگاه جمعه ۱۱ اسفند ماه با صدور دستورات قضائی و قرار تأمین مناسب آزاد شده اند و رسیدگی به پرونده سایر متهمان در شعب ویژه رسیدگی به جرایم انتخاباتی همچنان ادامه دارد.


حجت الاسلام والمسلمین حمیدی افراد بازداشت شده مربوط به شهرستان‌های سیرجان، بم، جیرفت، بردسیر، بافت، کرمان، ارزوییه، شهربابک، راور، نرماشیر و فهرج است.


وی از اقدامات ستاد پیشگیری از جرایم و تخلفات انتخاباتی استان به ویژه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان کرمان، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، رؤسای دادگستری و دادستان‌های سراسر استان تشکر و قدردانی نمود و گفت :۵۲ شعبه ویژه جهت رسیدگی به جرایم و تخلفات انتخاباتی در حوزه‌های قضائی سراسر استان تشکیل شد تا به جرایم این حوزه رسیدگی شود.


رئیس شورای قضائی استان بیان داشت: شعبات ویژه رسیدگی کننده به جرایم انتخاباتی در روز رأی گیری فعال بودند و همچنین رؤسای دادگستری و دادستان‌ها شهرستان‌های استان کرمان نیز در یازدهم اسفند بر نحوه برگزاری انتخابات در حوزه قضائی خود نظارت کردند.مهر

 

ارسال شده در شنبه ۰۹ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۱:۲۱ قبل‌ازظهر
کد خبر: 1912877
آخرین خبر ها
گزیده خبرها