سعید جلیلی برای چهارمین سال متوالی دولت در سایه تشکیل خواهد داد

سعید جلیلی برای چهارمین سال متوالی دولت در سایه تشکیل خواهد داد

اسرار امروزشمارش آراء انتخابات ریاست جمهوری به پایان رسید و مسعود پزشکیان کلیددار پاستور شد/ در مرحله اول زاکانی و قاضی زاده بازهم ثابت کردند در نقش یک کاندیدای پوششی – روکشی در انتخابات حضور داشتند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، انتخابات ریاست جمهوری چهاردهم در مرحله دوم از ۸ صبح روز گذشته برگزار شد و بعد از چند نوبت تمدید در ساعت ۲۴ به پایان رسید.

 انتخاباتی که در مرحله اول ۶ کاندیدای تایید صلاحیت شده برای رقابت داشت اما در ساعات پایانی تبلیغات انتخاباتی مرحله اول دو کاندیدا یعنی زاکانی و قاضی زاده انصراف دادند تا بازهم ثابت کنند در نقش یک کاندیدای پوششی – روکشی در انتخابات حضور داشتند.

رقابت بین ۴ کاندیدا هم نتیجه ای نداشت و قالیباف و پورمحمدی در مرحله اول حذف شده و پزشکیان و جلیلی راهی مرحله دوم شدند. این مرحله نیز روز گذشته برگزار شد و نتایج نهایی تا قبل از ساعت ۷ صبح اعلام شد.

در این دور از انتخابات، ۶۱ میلیون و ۴۵۲ هزار و ۳۲۱ نفر واجد شرایط رأی‌دادن در داخل و خارج کشور بودند.

براساس خبر اعلام شده از سوی وزارت کشور میزان مشارکت نیز ۴۹.۸ درصد بوده است.

مشارکت در اولین مرحله از این انتخابات ۹/۳۹ درصد بود. این عدد بسیار پایین تر از سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در سال ۱۴۰۰ است که رئیسی با حدود ۴۸ درصد راهی پاستور شده بود.

بر این اساس، مسعود پزشکیان توانست رای اعتماد ۵۳.۶ درصد از رای‌دهندگان را از آن خود کند و جلیلی نیز ۴۴ درصد از آرا را به خود اختصاص داد.

ارسال شده در شنبه ۱۶ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱۰:۳۱ قبل‌ازظهر
کد خبر: 2049747
آخرین خبر ها
گزیده خبرها