برخی مسوولان مربوطه سعی در پنهان کردن علت اصلی این مسمومیت‌ها دارند
شمار مسموم‌شدگان رضوانشهر گیلان به ۴۰۰ نفر رسید

برخی مسوولان مربوطه سعی در پنهان کردن علت اصلی این مسمومیت‌ها دارند

اسرار امروزشنیده‌ها از برخی منابع محلی حاکی از آن است که «ادغام آب فاضلاب با آب شرب» علت این مسمومیت بوده است، اما تاکنون نه تنها علت اصلی این اتفاق اعلام نشده بلکه برخی مسوولان مربوطه سعی در پنهان کردن علت اصلی این مسمومیت‌ها دارند/تعداد مراجعه‌کنندگان روز به روز در حال افزایش است تا جایی که شب اول تعداد مراجعه‌کنندگان به بیمارستان 130 نفر اعلام شد، اما اکنون تعداد مراجعه‌کنندگان به 400 نفر رسیده است 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، شنیده‌ها از برخی منابع محلی حاکی از آن است که «ادغام آب فاضلاب با آب شرب» علت این مسمومیت بوده است، اما تاکنون نه تنها علت اصلی این اتفاق اعلام نشده بلکه برخی مسوولان مربوطه سعی در پنهان کردن علت اصلی این مسمومیت‌ها دارند.

۸ تیر ماه جاری همزمان با برگزاری دور اول انتخابات ریاست‌جمهوری خبر مسمومیت برخی اهالی شهرستان رضوانشهر استان گیلان رسانه‌ای می‌شود. این در‌حالی است که برخی منابع و اهالی مدعی هستند مسمومیت این افراد در رضوانشهر از دو هفته پیش از انتشار خبر آغاز شده، اما بنا به دلایلی خبر آن منتشر نشده بود. جمعه هشتم تیر ماه برخی اهالی شهر رضوانشهر با علائمی همچون حالت تهوع، سردرد، دل پیچه و... به بیمارستان و دیگر مراکز درمانی این شهر مراجعه کردند و پس از دریافت سرم مرخص شدند. با اینکه مسوولان مربوطه مدعی هستند مشکل را برطرف کردند، اما تعداد مراجعه‌کنندگان روز به روز در حال افزایش است و علت اصلی این مسمومیت همچنان اعلام نشده است تا جایی که شب اول تعداد مراجعه‌کنندگان به بیمارستان 130 نفر اعلام شد، اما دو روز تعداد مراجعه‌کنندگان به 400 نفر رسید.

با این حال «محمد تقی آشوبی» رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در مورد علت مسمومیت گفت: «در بررسی‌های اولیه از افرادی که به مراکز درمانی مراجعه کردند علت مسمومیت این افراد آلودگی آب تشخیص داده شد، اما علت اصلی این اتفاق در دست بررسی است.»

یک منبع آگاه در همین راستا می‌گوید: «هر روز تعداد مراجعه‌کنندگان رو به افزایش است و تاکنون ۴۰۰ نفر دچار مسمومیت شدند. رییس بیمارستان رضوانشهر اعلام کرده که آب شرب را قبل از مصرف بجوشانند. حتی گفته از مسموم‌شدگان ویزیت دریافت نشود. البته آب شرب را مورد آزمایش قرار دادند، اما نتیجه را هنوز اعلام نکردند.»

یکی از اهالی رضوانشهر که دچار مسمومیت شده و به بیمارستان مراجعه کرده می‌گوید: «من و خانواده‌ام دو بار با علائم شکم درد، اسهال و دل پیچه، بی‌حالی و بی‌اشتهایی به بیمارستان مراجعه کردیم. علت مسمومیت هم آب آشامیدنی است، اما نمی‌دانیم چرا علت اصلی را اعلان نمی‌کنند

یکی دیگر از اهالی نیز می‌گوید: «دو، سه هفته است که آب شرب رضوانشهر آلوده است و چند نفر از اعضای خانواده ما به بیمارستان مراجعه کردند، اما این خبر دیر رسانه‌ای شد.»

شنیده‌ها از برخی منابع محلی حاکی از آن است که «ادغام آب فاضلاب با آب شرب» علت این مسمومیت بوده است، اما تاکنون نه تنها علت اصلی این اتفاق اعلام نشده بلکه برخی مسوولان مربوطه سعی در پنهان کردن علت اصلی این مسمومیت‌ها دارند. اعتماد

اسرار امروز؛ لازم به ذکر است مسئولان آب و فاضلاب گیلان هم اعلام می‌کنند هیچ گونه مشکلی از سوی آنها وجود ندارد و تمامی تستهای آب شرب نشان از سلامت آب دارد اما دانشگاه علوم پزشکی در بررسی های اولیه  آلودگی آب را علت اعلام می‌کند و در جایی دیگر اذعان می‌دارد علت اصلی در دست بررسی است. 

اگر علت هنوز بررسی نشده با چه مستنداتی آب را آلوده اعلام می‌کنند؟ اگر بررسی شده چرا پاسخ قاطع نمی‌دهند؟ 

اینها سؤالاتی ست که اذهان عمومی را درگیر کرده است. 

شایان ذکر است روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پاسخ به پیگیری خبرنگار اسرار امروز گفت:اول مرداد جلسه ای با اصحاب رسانه برگزار می‌شود که پاسخگوی تمام این ابهامات خواهد بود. اما اینکه تا اول مرداد چند نفر دیگر دچار این مسمومیت خواهند شد خدا عالم و است و بس... 

امیدواریم زین پس جان مردم بیشتر از این برای مسئولان در درجه اهمیت قرار بگیرد که هفته ها و روزها  برای دریافت پاسخ به طول نیانجامد. 

ارسال شده در دوشنبه ۱۸ تیر ۱۴۰۳ ساعت ۱:۳۴ بعدازظهر
کد خبر: 6347053
آخرین خبر ها
گزیده خبرها