۲۱ شرکت دانش بنیان و فناور در نیمه نخست سالجاری در منطقه آزاد انزلی استقرار یافت
​در راستای حمایت از رشد و توسعه دانش در صنعت ، تولید و ارائه خدمات ،

۲۱ شرکت دانش بنیان و فناور در نیمه نخست سالجاری در منطقه آزاد انزلی استقرار یافت

اسرارامروز.در راستای اجرای دستورالعمل اقتصاد مقاومتی در شش ماه نخست سال جاری ۲۱ شرکت دانش بنیان و فناور مشتمل بر ۱۷ شرکت فناور نوپا و ۴ شرکت فناور صنعتی در این منطقه مستقر شدند.

بنا به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، یکی از مهمترین برنامه های عملیاتی سیاست های اقتصاد مقاومتی از سوی این سازمان جذب شرکت های دانش بنیان است که در کنار ارائه مشوق های صادراتی جدید، بازاریابی بین المللی برای واحدهای تولیدی، فعال سازی واحدهای راکد تولیدی، تشکیل کار گروه های تخصصی رفع موانع تولید و صادرات و در نهایت راه اندازی مرکز صادرات منطقه از سوی بخش خصوصی برنامه های عملیاتی این منطقه به منظور توسعه صادرات و افزایش مبادلات با کشورهای منطقه را تشکیل می دهند. از سوی دیگر با تشکیل شورای حمایت از ایده های خلاق و نوآور در سازمان که به صورت هفتگی اقدام به بررسی پیشنهادات شرکتهای دانش بنیان و نوآور برای استقرار در مرکز شکوفایی منطقه و بهره گیری از مزایا و معافیت های منطقه می کند. این سازمان به صورت جدی گام در مسیر حمایت از شرکت های دانش بنیان گذاشته و بر همین اساس از مجموع ۱۰ طرح دانش بنیان ارائه شده طی شش ماه نخست سال جاری به این شورا، ۵ طرح مورد تأیید قرار گرفته و در سایر موارد نیز در قالب ایجاد بانک ایده های نوآور در سازمان به منظور تجاری سازی، این ایده ها به سایر سرمایه گذاران معرفی می شود. اقدام حمایتی دیگر سازمان منطقه آزاد انزلی طی این مدت، شروع به کار مرکز شکوفایی شرکت های دانش بنیان و نوآور منطقه از سوی بخش خصوصی بوده که تا کنون ۱۰ شرکت دانش بنیان در آن مستقر شده است.

بنابراین گزارش در اختیار نهادن دفتر کار رایگان به واحد های فن آور در مجتمع های تجاری، اعمال معافیت کامل در کلیه عوارض های متعلقه نظیر ثبت شرکت و صدور مجوز فعالیت اقتصادی، اولویت واگذاری زمین برای طرحهای دانش بنیان و نوآور و تقسیط قیمت زمین های واگذار شده به شکل بلند مدت و معرفی طرحهای دانش بنیان و نوآور به بانکهای عامل طرف قرارداد با سازمان جهت اخذ تسهیلات مهمترین مزیت ها و مشوق های است که بسته های حمایتی این سازمان را تشکیل می دهد.

گفتنی است تولید دستگاه MRI، تولید مکمل های غذایی دام و طیور، انواع چوب پلاست با استفاده از ضایعات کاه برنج، چاپگرهای صنعتی، دستگاه ازن ژنراتور و ماوراء بنفش، کود شیمیایی با ترکیب جدید و مواد شوینده غیر شیمیایی نانو، تنوع محصولات تولیدی توسط شرکت های دانش بنیان صنعتی فعال در این منطقه را تشکیل می دهد.

ارسال شده در چهارشنبه ۰۵ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۶:۳۸ بعدازظهر
کد خبر: 9100792
آخرین خبر ها
گزیده خبرها