​نشست اضطراری کمیته بررسی سوانح دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان با حضور استاندار گیلان برگزار شد
در پی غرق شدگی شناور تدارکاتی گاسپرل،

​نشست اضطراری کمیته بررسی سوانح دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان با حضور استاندار گیلان برگزار شد

اسرارامروز. شناور امداد و نجات سار از اداره کل بنادر و دریانوردی همچنان در حال امداد رسانی و جستجو است.


حسین چراغی مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان در نشست اضطراری و کمیته بررسی سوانح دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی گیلان در خصوص سانحه غرق شدگی شناور تدارکاتی گاسپرل در محدوده سواحل جفرود با حضور استاندار گیلان اظهار کرد: این شناور تدارکاتی با وجود هشدارهای هواشناسی از سوی أمور دریایی بندر انزلی در دریا متوقف شده است .

حسین چراغی افزود : شناور مذکور که متعلق به بخش خصوصی است از دو هفته پیش در دریا و در محل طرح پرورش ماهی در قفس در محدوده جفرود مستقر و مشغول فعالیت بود که امروز صبح غرق شد. وی ادامه داد : طبق اعلام کاپیتان کشتی این شناور چهار سرنشین داشته که علیرغم جستجوهای دریایی از وضعیت خدمه آن هیچ خبری نیست و امداد گران بنادر و دریانوردی در حال جستجو و نجات دریایی هستند.

وی تصریح کرد: شناور امداد و نجات سار از اداره کل بنادر و دریانوردی همچنان در حال امداد رسانی و جستجو است. به گفته وی ناجیان اداره کل بنادر و دریانوردی از لحظه دریافت خبر سانحه در حال انجام عملیات امداد و نجات هستند و هماهنگی های لازم برای انجام گشت پروازی هم انجام شده ولی به دلیل شرایط بد جوی امکان انجام گشت و جستجوی هوایی در حال حاضر وجود ندارد. مدیرکل بنادر و دریانوردی گیلان یاداور شد: گشت ساحلی هم همزمان توسط نیروهای دریابانی و هلال احمر و بندر درحال انجام است.

مصطفی سالاری، استاندار گیلان نیز در این جلسه اظهار کرد: این حادثه حدود ساعت ۱۰ صبح رخ داده و پرسنل بنادر و دریانوردی با استفاده از تجهیزات در اختیار و با همکاری مدیریت بحران استان فعالیت خود را در راستای جستجو و نجات دریایی آغاز کرده اند.

وی افزود: با وجود هماهنگی های لازم برای اعزام بالگرد ، متاسفانه به دلیل شرایط بد جوی امکان پرواز وجود نداشت و در صورت مساعد بودن شرایط عملیات جستجو و نجات هوایی هم انجام خواهد شد. سالاری خاطر نشان کرد : تمامی اقدامات لازم جهت نجات چهار سرنشین غرق شده در حال انجام است و تیم امداد و نجات بنادر و دریانوردی و غواصان نیروی دریایی در محدوده مد نظر مشغول جست و جو هستند.

وی تاکید کرد: دستورات لازم برای تسریع عملیات یافتن خدمه این شناور و نجات آنان صادر شده و امیدواریم که در نهایت بتوانیم نتیجه خوبی بگیریم و خدمه این شناور را به صورت زنده پیدا کنیم .

ارسال شده در جمعه ۰۷ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۸:۲۱ بعدازظهر
کد خبر: 2675217
آخرین خبر ها
گزیده خبرها