دگرگونی فضای اشتغال زندانهای گیلان با حمایت از اشتغال مولد مددجویان

دگرگونی فضای اشتغال زندانهای گیلان با حمایت از اشتغال مولد مددجویان

اسرار امروز . در راستای نظارت بر برنامه های اصلاحی و تربیتی زندان لاهیجان ، سید حمید حسینی مدیر کل زندانهای گیلان به همراه روسای واحد های ستادی از زندان لاهیجان بازدید کرد.
سید حمید حسینی مدیر کل زندانهای گیلان در حاشیه این بازدید سیاستهای کلان سازمان زندانها و تاکیدات ریاست سازمان را در خصوص برنامه های اشتغال را تکیه گاهی محکمی برای تحول بنیادین اشتغال زندانیان دانست و اظهارکرد : آموزش صحیح برنامه های علمی و عملی در حوزه اشتغال برای گروه هدف با در نظر گرفتن شاخص های کمیت و کیفیت در این بخش می تواند علاوه بر رشد و ایجاد کارگاه های اشتغال در زندانها بعد از استخلاص نیز پاسخگوی نیازهای جامعه و خانواده آنان باشد ، وی برنامه هایی که بتواند علاقه وانگیزه زندانیان را به اشتغال افزایش دهد را خواستار شد و بیان کرد ، ایجاد برنامه ها و تحولات جدید در این زمینه باعث می شود تا زندانی وقت خود را به بطالت سپری نکند و نیز این امر باعث تغییر ساختار اجتماعی وی در کنار سایر برنامه های فرهنگی خواهد شد .

وی افزود : افزایش تولیدات زندان و توسعه آن با محوریت حمایت از اشتغال زندانیان و همچنین استفاده از ظرفیتهای موجود و دگرگون کردن این مسیر با ایجاد فضایی باز می تواند جهشی موثر برای جذب منابع جدید، مفید و اثر بخش باشد.

درادامه سید حمید حسینی با حضور در میان زندانیان از نزدیک درخصوص مسائل رفاهی ، قضایی ، آموزشی ، بهداشتی و اشتغال با آنان گفتگو کرد و از نزدیک در ارتباط با روند اجرای تحمل کیفر آنان مطلع و دستورات لازم را صادر کرد.ارسال شده در سه‌شنبه ۱۸ مهر ۱۳۹۶ ساعت ۷:۴۵ بعدازظهر
کد خبر: 2767597
آخرین خبر ها
گزیده خبرها