در 8 ماهه نخست امسال به 11 هزار نفر تسهیلات پرداخت شد
مدیر امور شعب بانک قرض الحسنه مهر گیلان:

در 8 ماهه نخست امسال به 11 هزار نفر تسهیلات پرداخت شد

اختصاصی/اسرارامروز.مراسم تجلیل از مشتریان نیکو کار بانک قرض الحسنه مهر ایران همزمان با 22 آذر و سالروز تاسیس این بانک در استان گیلان برگزار شد . 

مراسم تجلیل از مشتریان نیکو کار بانک قرض الحسنه مهر ایران همزمان با 22 آذر و سالروز تاسیس این بانک در استان گیلان برگزار شد . محمد بلادی چولابی مدیر امور شعب بانک قرض الحسنه مهر گیلان در این مراسم با اشاره به اینکه سنت قرض الحسنه ریشه در فرهنگ دینی و ملی ما ایرانیان دارد،گفت: از گذشته بحث کمک به همنوعان و انسانها در کانون توجه بوده است و صندوقهای زیادی برای کمک به نیازمندان تشکیل شد.

چولابی  که تجارب ارزنده ای در دوران فعالیت خود در بانک صادرات دارد در ادامه افزود: برای اولین بار  در سال 1317 تشکلی در ایران تحت عنوان صندوق سرمایه گذاری اثنی عشری تاسیس گردید و اولین جرقه های کمک به هم نوعان از این طریق زده شد. بعد از آن در دهه 1340 خیرین صندوقهایی جهت کمک به نیامندان دایر کردند و توانستند مشکلات آنان را تا حدودی حل کنند .

وی یادآور شد: با توجه به نیازی که در جامعه اسلامی احساس می شد بعد از انقلاب قانون بانکداری بدون ربا تصویب شد  و چون جامعه نیاز داشت بانکی بصورت تخصصی و ویژه در حوزه قرض الحسنه ورود کند در 22 آذر سال 1386  بانکی تحت عنوان بانک قرض الحسنه مهر ایران با سرمایه اولیه 15 هزار میلیارد و با مشارکت 10 بانک دولتی تشکیل شد. این بانک در موقع افتتاح با 1700 باجه و 300 شعبه کار خود را آغاز کرد و شاید تصور نمی شد که امروز به یک بانک مقتدر تبدیل شود .

مدیر امور شعب بانک قرض الحسنه مهر گیلان خاطرنشان کرد: در حال حاضر این بانک 500 شعبه و حدود  3 هزار پرسنل جوان ،متخصص و کار آزموده دارد و بر مبنای بانکداری اسلامی در بخش قرض الحسنه خدمات ارائه می دهد .

وی با اشاره به فعالیت 18 شعبه بانک قرض الحسنه مهر در گیلان،افزود: این بانک  در استان گیلان با 18 شعبه در حوزه های مختلف اشتغال و کارآفرینی،معیشت،ازدواج ، درمان و حمایت از مددجویان سازمانهای مردم نهاد  تسهیلات پرداخت می کند.

چولابی اضافه کرد: از بدو تاسیس بانک قرض الحسنه مهر در استان گیلان به 67 هزار نفر تسهیلات به ارزش 4170 میلیارد پرداخت شده است .

وی با اشاره به استقبال گسترده مردم از سنت قرض الحسنه،اعلام کرد: بانک قرض الحسنه مهر ایران به بیش از 3 میلیون نفر تسهیلات قرض الحسنه پرداخت نموده است و رشد 50 درصدی منابع را در سالجاری در شبکه داشت و استان گیلان هم همپای با شبکه، 48 درصد رشد منابع را تجربه کرد در حالیکه در سال گذشته این رشد در این استان  37 در صد بوده است.

وی همچنین از پرداخت 15 هزار تسهیلات قرض الحسنه به مزدوجین این بانک در 2 ماه خبر داد و گفت: حتی در برخی موارد این بانک برای پرداخت تسهیلات ازدواج پیشقدم شده و با زوجین تماس گرفتند.

مدیر امور شعب بانک قرض الحسنه مهر استان گیلان گفت: مهربانی واژه مقدسی است که برای ایجاد تحول اساسی در جامعه نیاز است  و شعار این بانک هم (مهربان باشیم )هست.

چولابی بانکداری بدون ربا را سرلوحه تمام فعالیتهای بانک قرض الحسنه مهر عنوان کرد و افزود: ما می توانیم با تسهیلات خرد بخشی از مشکلات مردم را حل کنیم تا نگران زندگی خود و خانواده نباشند.

وی ادامه داد: استراتژی این بانک در آینده تغییر تسهیلات مصرفی به سمت تسهیلات اشتغالزایی و کارآفرینی است و سقف تسهیلات ما بر اساس مصوبه بانک مرکزی 200 میلیون ریال و در بانکداری اجتماعی تا 300 میلیون ریال می باشد.

مدیر امور شعب بانک قرض الحسنه مهر گیلان در ادامه سخنانش با اشاره به اینکه این بانک همانند بانکهای دیگر با پدیده ای بنام مطالبات معوق روبرو نیست، گفت: نسبت مطالبات به کل تسهیلات در این بانک  1/1 است که بیانگر خوش حسابی مردم در باز پرداخت تسهیلات و اعتمادی است که به بانک قرض الحسنه مهر دارند.

مدیر بانک قرض‌الحسنه مهر گیلان با تاکید بر اینکه در 8 ماهه نخست امسال به 11 هزار نفر بالغ بر 110 میلیارد تومان تسهیلات پرداخت شده است تصریح کرد: اکنون افتتاح حساب تا دریافت تسهیلات در این بانک از طریق اینترنتی و فقط با یک بار مراجعه به بانک امکان‌پذیر است.

وی جریمه تاخیر اقساط تسهیلات را بر اساس مصوبه بانک مرکزی را 12 درصد اعلام کرد و گفت: مطالبات معوق این بانک در گیلان از بدو تاسیس تاکنون 19 میلیارد ریال است که از نرم استاندارد و جهانی کمتر است و تا پایان سال کاهش خواهد یافت و تلاش می کنیم تسهیلات پرداختی ما به مطالبات معوق تبدیل نشود.

وی همچنین اضافه کرد: ابزار ما برای جلب مشتری فقط  پرداخت تسهیلات است نه سود پرداخت می کنیم و نه سود می دهیم و اگر کسانی که به دنبال دریافت تسهیلات هستند طبق قوانین بانک مشکل نداشته باشند در اسرع وقت تسهیلات خود را دریافت می کنند. 

در پایان این مراسم تعدادی از مشتریان نیکوکار بانک قرض الحسنه مهر استان گیلان و خبرنگاران با اهدای هدایا تقدیر شدند.

ارسال شده در چهارشنبه ۲۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۹:۴۸ قبل‌ازظهر
کد خبر: 0690019
آخرین خبر ها
گزیده خبرها