پوشش تصویری این جلسه تحریم شد
برخورد ناشایست تیم حفاظت لاریجانی با خبرنگاران

پوشش تصویری این جلسه تحریم شد

اسرارامروز.رفتار تیم محافظ رئیس مجلس شورای اسلامی در استان گیلان باعث انتقادهای اهالی رسانه شد.

 

در جریان سفر علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی به استان گیلان که با دعوت استانداری انجام شده بود، خبرنگاران جهت پوشش رسانه‌ای این سفر راهی فرودگاه و سپس استانداری گیلان شدند که برخورد ناشایست تیم حفاظتی موجب ناراحتی و اعتراض اهالی رسانه این استان شد. به گزارش اسرار امروز تفتیش‌های بدنی مکرر، توقیف دوربین عکاسان‌ و رهاسازی آن‌ها در گوشه‌ای از سالن به شکل نامناسب‌، جلوگیری از ورود عکاسان به محل برگزاری همایش و... موجب ناراحتی شدید اصحاب رسانه استان شد. جالبتر این‌که برخی مسئولان استان نیز از این رفتار غیر‌حرفه‌ای و ناشایست در امان نمادند.

یک عکاس خبری در تشریح ماجرا به می‌گوید: هشت صبح در فرودگاه حاضر شدیم و بعد از حدودا یک ساعت معطلی بواسطه ناهماهنگی‌، دوربین‌ها با تمام امکامات چک شد و کارت ورود به استانداری بعنوان عکاس به ما تحویل داده شد. وی افزود: دوریین با کیف توسط یک خودرو به استانداری برده شد و زمانی که حدود ساعت 13 در استانداری حضور پیدا کردیم بعد از تفتیش مجدد مشاهده کردیم  کیف و وسایل همراه ‌دوربین‌های عکاسان‌ روی زمین و گوشه اتاق قرار دارند. 

این عکاس بیان داشت: با اینکه دوربین به همراه کیف در فرودگاه چک شده بود اما با این حال از ورود کیف دوربین به داخل سالن جلوگیری شد. نه‌تنها خبرنگاران ‌اجازه بردن گوشی موبایل را به داخل سالن نداشتند بلکه مدیران نیز تفتیش بدنی شده و گوشی موبایل آن‌ها ضبط شد. 

این عضو جامعه رسانه‌ای با بیان اینکه پس از مدتی دوباره به عکاسان اعلام کردند شما اجازه عکاسی در سالن را ندارید و باید به سالن بالا بروید، تصریح کرد: این در حالی بود که  از سالن مشرف بر سالن اصلی بخش اعظمی از سالن در لنز دوربین‌ها قرار نمی‌گرفت.

ارسال شده در پنجشنبه ۲۳ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۶:۳۸ بعدازظهر
کد خبر: 6344932
آخرین خبر ها
گزیده خبرها