نرده های خط ویژه اتوبوس جمع آوری می شوند
شهردار رشت :

نرده های خط ویژه اتوبوس جمع آوری می شوند

اسرار امروز.مسعود نصرتی شهردار کلانشهر رشت باحضور در برنامه زنده تلویزیونی مهتاب شبان، گفت: شهر رشت نیز باید در انتقال فرهنگ های دیرین خود به جهان کوشا باشد.

مسعود نصرتی شهردار کلانشهر رشت باحضور در برنامه زنده تلویزیونی مهتاب شبان که از شبکه باران پخش شد، با اشاره به شهرت فرهنگی این کلانشهر اظهار گفت: درمجموع، شهرهایی که درسطح کشور دارای اصالت فرهنگی هستند متمایز عمل می کنند و شهر رشت نیز باید در انتقال فرهنگ های دیرین خود به جهان کوشا باشد.

نصرتی تاکید کرد : فرهنگ های موجود در گیلان نباید در محدوده جغرافیای استان باقی بماند.

 شهردار رشت از اجرای برنامه روز رشت در دوازهم دی ماه خبر داد و با بیان اینکه یکی از راهکارهای ارتقای فرهنگی، پرداختن به جایگاه مفاخر فرهنگی شهر است ، خاطر نشان کرد: شاخص ترین موضوع برنامه روز رشت پرداختن به مفاخر فرهنگی شهر به طور ویژه است.

وی ضمن ابراز علاقه به مسائل فرهنگی، تصریح کرد: شهرداری رشت دنباله روی مباحث فرهنگی تبیین شده توسط سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی و کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی شهر است .

وی پیرامون بازنگری ها درطرح های عمرانی به ویژه بازنگری در طرح پیاده راه فرهنگی نیز گفت: منظور از بازنگری پیاده راه، استفاده از معماری سنتی و بومی رشت به همراه تغییرات در نوع مبلمان این طرح است  

شهردار رشت با اشاره به عبور روزانه ۳۰۰ خودرو در پیاده راه افزود : این مسئله حتی نام پیاده راه را نیز زیر سوال برده و پیشنهاد این است که  این مسیر با مبلمان مناسب و تغییرات اندکی بازبینی شود .

نصرتی ثبت رشت به عنوان شهر خلاق را از ویژگی های بارز این شهر برشمرد و بیان کرد : رشت شبهای زنده ای دارد و بهتر است از خودروهای سیار درساعات ویژه ای از شب در  پیاده راه استفاده  شود تا با توجه به ارائه خوراک در این ‌مسیر، زندگی شبانه ای در آنجا به وجود بیاید .

وی ضمن تایید اجرای طرح پیاده راه فرهنگی ، تاکید کرد: لازم است برای جلب کامل رضایت شهروندان، با کمترین اصلاحات تغییرات لازم در این طرح صورت گیرد.

وی همچنین با توجه به برخی پژوهش ها و مصوبه ها درشهرداری پیرامون ‌موضوع حمل و نقل درون شهری خاطر نشان کرد: این شهر موظف به استفاده از خط اتوبوس ویژه است و اتوبوسهای تندرو نیز در بازه زمانی ۱۰ سال آینده مورد نیاز شهر نیست . بنابراین نرده های مسیر خط ویژه اتوبوس باید جمع آوری شود و در جای دیگری با کاربری متفاوت مورد استفاده قراربگیرند.

به گفته این ‌مسئول، ناوگان حمل و نقل عمومی درطرح کوتاه مدت خود با ۱۹ اتوبوسی که توسط پست بانک فراهم می شود توسعه می یابد.

 

نصرتی در پایان گفت: افزایش تعداد اتوبوس ها، بازگشایی بلوارها و ایجاد سه قطعه تونل در سطح شهر از برنامه های بلند مدت شهرداری در توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی شهر و بهبود وضعیت ترافیکی است .

ارسال شده در چهارشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۴۶ قبل‌ازظهر
کد خبر: 3762410
آخرین خبر ها
گزیده خبرها