ورود گردشگر در 9 ماه سالجاری 60 درصد افزایش یافت
معاون فرهنگی اجتماعی گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی عنوان کرد:

ورود گردشگر در 9 ماه سالجاری 60 درصد افزایش یافت

اسرارامروز.معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد انزلی گفت:حدود 4 و نیم میلیون نفر از فاز تجارت و گردشگری این منطقه بازدید کردند.

مجید فاتحی معاون فرهنگی اجتماعی سازمان منطقه آزاد انزلی از افزایش 60 درصدی تعداد گردشگران ورودی به فاز تجارت و گردشگری این منطقه طی 9 ماهه سال جاری در مقایسه با مدت مشابه خود در سال 95 خبر داد.

معاون فرهنگی اجتماعی گردشگری این سازمان با بیان اینکه این رشد در دو حوزه گردشگری داخلی و خارجی حاصل شده است، اظهار داشت: از ابتدای فروردین لغایت پایان آذر ماه سال 96، تعداد گردشگران ایرانی ورودی فاز تجارت و گردشگری منطقه آزاد انزلی  تعداد 4 میلیون و 460 هزار و 335 نفر بوده است  در حالیکه این رقم در نه ماه سال گذشته 2 میلون و 795 هزار و 213 نفر بود.

معاون فرهنگی اجتماعی گردشگری سازمان منطقه آزاد انزلی مجموع گردشگران داخلی و خارجی نه ماه سال 96 را بالغ بر 4 میلیون و 462 هزار نفر اعلام کرد و افزود: طی این مدت 404639 نفر در هتل ها و اماکن اقامتی محدوده منطقه اقامت کردند که در برابر 374942 نفر مدت مشابه سال 95 بیانگر افزایش 8 درصدی است.

وی در ادامه با اشاره به گردشگران خارجی ورودی به این منطقه ، گفت: در نه ماه سال جاری 1859 توریست با افزایش 12 درصدی نسبت به مدت مشابه سال قبل از این منطقه بازدید کردند و این رقم در مدت مشابه سال گذشته 1665نفر بود.

فاتحی توسعه امکانات ،تسهیلات و ایجاد زیرساخت های گردشگری در کنار ارائه خدمات مناسب در کنار برگزاری برنامه های مختلف فرهنگی_ تفریحی را مهمترین دلایل دست یابی به رشد 60 درصدی در تعداد گردشگر ورودی به منطقه آزاد انزلی عنوان کرد و افزود: ایجاد جاذبه های جدید در مرکز تفریحات دریایی، توسعه و تجهیز مجموعه امکانات و خدمات در مجموعه طرح ساحلی، اجرای طرح های متنوع زیباسازی محیطی و نور افشانی، بهره گیری از ظرفیت های بوم گردی در سطح روستاهای منطقه از طریق ساخت خانه بومی و پارک های تفریحی در کنار نوسازی مبلمان شهری از جمله مهمترین زیرساخت های اضافه شده به امکانات زیرساختی گردشگری موجود منطقه می باشد.

وی با اشاره به برگزاری رالی گردشگری بانوان ایران در منطقه آزاد انزلی، برپایی نمایشگاه های تخصصی در مرکز همایش ها و نمایشگاهها و جشنواره های مختلف فرهنگی، هنری، صنایع دستی بهمراه برگزاری کنسرت خوانندگان محبوب کشور در سالن همایش ها را از جمله دیگر برنامه هایی اعلام کرد که به منظور توسعه گردشگری ورزشی و تجاری خاطرنشان کرد: علاوه براین طرح های مختلف اطلاع رسانی و تبلیغاتی در پرتال سازمان، شبکه های مجازی و مشترکین تلفن های همراه به اجرا درآمده و با شرکت های مسافری و تورگردان کشور برای افزایش تعداد گردشگر ورودی به منطقه همکاری های خوبی صورت گرفته است.

فاتحی در خصوص طرح های زیرساختی این سازمان برای رونق گردشگری منطقه و استان گیلان اظهار داشت: پروژه در حال احداث مجموعه آکواریوم و باغ خزندگان با سرمایه گذاری 20 میلیون دلاری خارجی ، ساخت اسکله کشتی های تفریحی(مارینا) در جوار مجتمع بندری و مجتمع در حال ساخت پردیس صنایع دستی منطقه از زیرساخت های مهمی است که می تواند به عنوان حلقه های تکمیل کننده ، نقش مهمی در افزایش تعداد گردشگران و درآمد ارزی برای استان گیلان و کشور ایفا نماید.

ارسال شده در شنبه ۰۹ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۵۷ قبل‌ازظهر
کد خبر: 3159082
آخرین خبر ها
گزیده خبرها