​رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جمع اعضای هیات مدیره نظام پزشکی رشت گفت: مدیریت آزمون و خطا شایسته دانشگاه نیست

​رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جمع اعضای هیات مدیره نظام پزشکی رشت گفت: مدیریت آزمون و خطا شایسته دانشگاه نیست

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در نشستی با اعضای هیات مدیره نظام پزشکی رشت، با اشاره به این مطلب که بخش خصوصی باید حمایت شود تا دچار آسیب نشود، عنوان کرد: همه حوزه ها در دانشگاه باید متوازن و متعادل رشد کنند و مدیریت آزمون و خطا شایسته دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیست. دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک، با اشاره به این مطلب که سازمان نظام پزشکی قوی ترین و کارآمد ترین تشکل صنفی در کشور است، اظهار داشت: سکون و رکود با فساد و سستی همراه است اما حرکت همیشه نوید بخش هوای تازه است. برای حرکت و رسیدن به موفقیت های بزرگ، فقط حضور یک فرمانده یا سردار کافی نیست ، حرکت برای دستیابی به موفقیت نیازمند همراهی و همدلی همه تلاش گران عرصه سلامت است.

وی ادامه داد: با اجرای طرح تحول نظام سلامت نیز، جامعه وارد یک فعالیت جدید شد و همه بر این باوریم آن چه در گذشته در عرصه سلامت اتفاق می افتاد، نیازمند تحول بود.

وی ، با بیان این که اجرای طرح تحول نظام سلامت، یک فرصت تاریخی برای دست اندرکاران نظام سلامت محسوب می شود،تصریح کرد: اجرای این طرح به دست اندرکاران نظام سلامت فرصتی داد تا بتوانند با تامین نیازهای مردم در حوزه سلامت، به مردم این اطمینان را بدهند که حافظ سلامت آنها هستند.

دکتر یوسف زاده چابک در بخشی دیگر از سخنان خود با تاکید بر این که مدیریت، علم است و ذاتی نیست، تصریح کرد: دانشگاه موظف است برنامه های خود را از قبل ، پیشبینی و طراحی کند. همچنین، همه مشکلات و چالش هایی که از قبل با آن مواجه می شود را آینده نگری نماید.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود:حوزه فعالیت های دانشگاه صرفا" معطوف به بخش دولتی نخواهد بود بلکه دانشگاه موظف است به آحاد مردم این اطمینان را بدهد که خدمات با کیفیت را در بخش های مختلفِ درمان ،بهداشت و آموزش، ارایه می دهد.

دکتر یوسف زاده با بیان نقش حمایتی دانشگاه،خاطر نشان کرد: ما در استان گیلان مدعی هستیم که می خواهیم در عرصه بین المللی و توریسم سلامت موفق باشیم و نقش دانشگاه این است که تجربیات خود را در اختیار بخش خصوصی قرار دهد و دیدگاه دانشگاه این است که بخش خصوصی باید حمایت شود . همچنین باید تعامل بین مردم و بخش خصوصی برقرار باشد .وی در پایان، توجه به شان و منزلت همه آحاد دست اندر کار عرصه سلامت را خواستارشد.

در این نشست اعضای هیات مدیره نظام پزشکی رشت ضمن دیدار با ریاست دانشگاه علوم پزشکی گیلان به بیان انتظارات و پیشنهادات خود پرداختند . دکتر نیکپور، دکتر کهنسال، دکتر معصومی، دکتر پورکاظمی، دکتر آشوبی، دکتر اخوین، دکتر شهدی نژاد، دکتر ایمان طلب، دکتر مشعوف، دکتر نداف، دکتر خصوصی، دکتر رهبر و خانم ها؛ سروش و پورمحسن از اعضای هیات مدیره نظام پزشکی حاضر در این جلسه بودند.

ارسال شده در سه‌شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۸:۴۸ قبل‌ازظهر
کد خبر: 62
آخرین خبر ها
گزیده خبرها