طرح “سلامت نوروزی” اجرا می شود
رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خبر داد:

طرح “سلامت نوروزی” اجرا می شود

اسرارامروز.رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، گفت: طرح سلامت نوروزی، از ۱۵ اسفند ۹۶ الی ۱۵ فروردین ۹۷ در دانشگاه علوم پزشکی گیلان اجرا می شود.

دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک  رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، گفت: طرح سلامت نوروزی، از ۱۵ اسفند ۹۶ الی ۱۵ فروردین ۹۷ در دانشگاه علوم پزشکی گیلان اجرا می شود و با توجه به افزایش ۱۷ درصدی ورود مسافران به گیلان در سال ۹۶، پیش بینی می شود جهت ارایه خدمات مناسب به شهروندان و مسافرینی که گیلان را به عنوان مقصد گردشگری خود انتخاب کرده اند نیازمند هماهنگی و همکاری بین بخشی باشیم.

به گزارش اسرارامروز، وی افزود: با توجه به احتمال ورود بیش از دو و نیم میلیون مسافر به استان، استفاده از ظرفیت های بخش خصوصی،  استقرار ۲۳ ایستگاه سلامت در سطح استان، دایر کردن مراکز شبانه روزی دندانپزشکی و داروخانه های معین برای ارایه خدمات دارویی مناسب، از جمله اقدامات پیش بینی شده است. در این زمینه ۶۳ پایگاه اورژانس، ۲۶ مرکز درمانی دولتی و ۸ مرکز درمانی خصوصی، ۱۰۰ مرکز جامع شبانه روزی دولتی و ۴۸ مرکز شبانه روزی خصوصی، آماده خدمت رسانی می باشند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، از تشدید نظارت ها و بازدیدهای روزانه دانشگاه علوم پزشکی از مراکز ارایه خدمات در طول ایام نوروز برای ارایه خدمات مطلوب به شهروندان خبر داد و خاطر نشان کرد: اورژانس ۱۱۵ گیلان نیز  جهت ارایه خدمات فوریت های پزشکی، ۵۰ نقطه جاده ای استان را پوشش خواهد داد.

این مقام مسوول با اشاره به وجود بیشترین تلفات جاده ای در محور رشت – لنگرود، افزود: در یازده ماه اول سال جاری  ۵۰۴ نفر بر اثر تلفات جاده ای جان خود را در جاده های گیلان از دست داده اند، در این زمینه برای مسیر های پرتردد و حادثه خیز به ویژه لاهیجان، تالش و امامزاده هاشم تمهیدات لازم برای امدادرسانی در نظر گرفته شده است. همچنین، به منظور آموزش، پیشگیری و کاهش تلفات جاده ای، پویش چهارشنبه سوری و نوروز در دانشگاه علوم پزشکی گیلان راه اندازی شده است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان این که بر اساس آخرین بررسی ها، ۳۴ درصد مصدومین حوادث جاده ای، موتورسوارها و ۲۷ درصد عابرین پیاده بودند، تصریح کرد: در این خصوص باید تمهیدات لازم برای انتقال مناسب مصدومین به مراکز درمانی در نظر گرفته شود.

ارسال شده در یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۹:۳۹ بعد از ظهر
کد خبر: 4972536
آخرین خبر ها
گزیده خبرها