رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان: مسیر آینده دانشگاه علوم پزشکی گیلان ترسیم شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان: مسیر آینده دانشگاه علوم پزشکی گیلان ترسیم شد

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در یازدهمین جلسه کارگروه تخصصی تدوین برنامه راهبردی دانشگاه، ضمن تشکر از همت و تلاش اعضای حاضر در کارگروه، گفت: امروز با ترسیم چشم انداز، آینده روشنی از مسیر حرکت دانشگاه علوم پزشکی گیلان پیش رو ما قرار دارد و قابلیت استفاده از زبان برنامه و استراتژی برای دانشگاه فراهم شده است. بی شک پیش از این نیز، دانشگاه بدون برنامه نبوده اما آن چه امروزِ دانشگاه را متمایز می کند، داشتن یک برنامه راهبردی بر اساس یک چشم انداز مشخص است. برنامه ای که ما را از روزمرگی ها دور می کند و به سمت برند شدن بین دانشگاه های کشور سوق می دهد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان خاطر نشان کرد : شاید اگر چشم انداز نداشتیم، مهم ترین کار، انضباط بخشی مالی و توانمندسازی نیروی انسانی بود که در جای خود با ارزش است اما نکته مهم این بود که ما هرگز نمی دانستیم، این انضباط بخشی مالی و توانمندسازی نیرو را برای چه می خواهیم و در نهایت به چه نتیجه ای خواهیم رسید؟ اما این نکته امروز برای ما شفاف و روشن است.


وی تصریح کرد : دانشگاه علوم پزشکی گیلان می خواهد تا سال 1404 پیشرو در دانشگاه های نسل سوم ، کارآمد در ارایه خدمات و پیشگام در شاخص های سلامت باشد. بدیهی است، از این پس هر فعالیتی در دانشگاه باید ما را به سمت این چشم انداز، رهنمون سازد.

دکتر یوسف زاده افزود : امروز کار بسیار بزرگی برای دانشگاه علوم پزشکی گیلان رقم خورده و ما از حرکت در یک مسیر مه آلود به یک جاده روشن با افقی در دوردست، قدم گذاشته ایم و حال می دانیم برای رسیدن باید چه مسیرهایی را بپیماییم. بی شک دستیابی به توسعه و بهبود فعالیت های موجود، جز با داشتن یک برنامه راهبردی امکان پذیر نیست. حرکت در این مسیر ما را به الگویی مناسب برای سازمان های دیگر تبدیل خواهد کرد.

وی ادامه داد: از این به بعد همه به سمت یک مسیر حرکت می کنیم و می دانیم که در انتهای مسیر به کجا خواهیم رسید. شاید در این مسیر برای بعضی ها نگرانی هایی وجود داشته باشد که آن چه که وزارت خانه از ما می خواهد همه فعالیت هایی نیست که شما این جا آورده اید . فراموش نکنید ماموریت ما؛ تامین ، حفظ و ارتقا سلامت جامعه ، اعتلای بهداشت درمان ، آموزش و پژوهش است و همه کارها باید با توجه به این ماموریت اصلی باشد .

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در پایان خاطر نشان کرد: بی شک مسیر طولانی و سختی پیش روی ما است اما آن چه ما را به رفتن دلگرم می کند، شوق رسیدن به تعالی است. گفتنی است: برای تدوین برنامه راهبردی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، تا کنون 11 کارگروه تخصصی و بیش از 90 ساعت جلسه کاربردی ، تشکیل شده است.

ارسال شده در جمعه ۰۴ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۷:۱۶ بعد از ظهر
کد خبر: 81
آخرین خبر ها
گزیده خبرها