چرا برای سرمایه گذاری در جنگلهای شهرستان رشت، واسطه شهرداری است؟!
رییس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در رشت:

چرا برای سرمایه گذاری در جنگلهای شهرستان رشت، واسطه شهرداری است؟!

اسرارامروز.چه کسی گفته است که بهترین بهره بردار از جنگلها شهرداری است؟! /از سراوان غافل شده اید/ اختیارات رئیس منابع طبیعی گیلان افزایش پیدا میکند/ در هیچ کجای کشور برای قطع درختان مجوز نخواهیم داد

 

خلیل آقایی، رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور در فرمانداری رشت و جمعی مدیران شهرستان رشت با بیان اینکه همیشه رشت را خانه خود میدانم، گفت: بنده به مردم رشت احساس دین دارم و هنوزم در خانه از محصولات رشتی استفاده میکنم و برای مشکلاتی که این شهرستان دارد بسیار ناراحت هستم.

به گزارش اسرارامروز، آقایی با اشاره به اینکه وظیفه اصلی سازمان جنگل‌ها و آبخیزداری، حفظ منابع طبیعی است، افزود: این سازمان نماینده دولت برای میراث طبیعی کشور است و اعتقاد داریم حفظ منابع طبیعی استمرار زندگی، تولید و اشتغال است. 

وی در مورد طرح کاداستر گفت: طرح کاداستر در ۳۲ میلیون هکتار از اراضی منابع طبیعی کشور اجرا شده است و در حال حاضر نیز در ۱۴ میلیون هکتار با اولویت جنگلهای شمال کشور در دست اجرا می باشد.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور ادامه داد: هدف از اجرای طرح کاداستر مشخص شدن مرزهای منابع طبیعی و دریافت سند تک برگی گرفته شود.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور با بیان اینکه گیلان در گردشگری بسیار عقب است، گفت: چه کسی گفته است که بهترین بهره بردار از جنگلها شهرداری است؟! باید از سرمایه گذاری های خارجی استفاده کنیم که نمونه های موفق مانند نمک آبرود و تله کابین در کشور گویا این طرح است.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تصریح کرد: چرا برای سرمایه گذاری در جنگلهای شهرستان رشت واسطه شهرداری است؟ این امر باید مستقیم به سرمایه گذار واگذار شود.

آقایی در مورد پارک جنگلی لاکان گفت: این پارک در بهترین نقطه رشت قرار دارد و میتواند برای شهروندان رشت و توریست ها محل مناسبی در بحث گردشگری و تفریحی باشد.

وی با بیان اینکه از سراوان غافل شدیم، گفت: در سراوان کارهای بسیاری میتوانیم انجام دهیم.

آقایی با بیان اینکه استفاده از طبیعت یک فن و هنر است، افزود: اعتقاد ندارم که این هنر را ما داریم باید از سرمایه گذارها استفاده کنیم.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور گفت: فضای جنگلها برای بهره برداری به ۳۰ سال افزایش دادیم. در سراوان اگر پول تزریق شود بهترین بهره برداری خواهد شد. ۱۲۰۰ هکتار جنگل بستربسیار مناسبی است اما متاسفانه در پارکهای جنگلی استان گیلان بسیار عقب هستیم.

وی گفت: در هیچ کجای کشور برای قطع درختان مجوز نخواهیم داد که درختی قطع شود و منطقه ای در اختیار سرمایه گذار قرار بگیرد با حفظ پوشش گیاهی و درختان خواهد بود.

آقایی در مورد معاونت سازمان جنگلها که در چالوس قرار دارد، اظهار کرد: این معاونت به زودی به تهران انتقال پیدا میکند.

رئیس سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور افزود: اختیارات رئیس منابع طبیعی گیلان افزایش پیدا میکند و دیگر نیاز نیست که به معاونت جنگلها در چالوس برود.

ارسال شده در یکشنبه ۱۷ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۳۳ بعد از ظهر
کد خبر: 0552832
آخرین خبر ها
گزیده خبرها