رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان: دقت ، ژرف نگری ، تیزبینی و ارایه ساز و کارهای مناسب برای فرهنگ سازی ضروری است

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان: دقت ، ژرف نگری ، تیزبینی و ارایه ساز و کارهای مناسب برای فرهنگ سازی ضروری است

دکتر یوسف زاده چابک رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در جلسه شورای فرهنگی دقت، ژرف نگری، تیزبینی و آسیب شناسی مناسب را برای فرهنگ سازی ضروری دانست.

به گزارش پایگاه خبری دانشگاه؛ رییس شورای فرهنگی دانشگاه با تبریک عیدسعید فطر و آرزوی قبولی طاعات و عبادات، اظهار امیدواری کرد: با بهره گیری از فضایل این ماه، از فتوحات معنوی و تزکیه نفس برخوردار شویم.

وی با اشاره به اهمیت شورای فرهنگی دانشگاه اذعان کرد: امیدوارم این شورا در کنار شورای راهبردی مبنایی برای فعالیتهای زیربنایی فرهنگی باشد. وی افزود: مسائل فرهنگی نیاز به یک نگرش بنیادی دارد. لذا زیرساخت هایی که منجر به شکل گیری مباحث فرهنگی می شوند بایستی مورد بررسی و مداقه دقیق قرار گیرند.

رییس دانشگاه بااشاره به زمان بر و دیربازده بودن مباحث فرهنگی ، دقت ، ژزرف نگری ، تیزبینی و ارائه سازوکارهای مناسب برای طراحی و برنامه ریزی فعالیت های فرهنگی را مورد تاکید قرار داد و افزود: ریشه یابی ، علت یابی و ارائه سازو کارهای مناسب برای تدوین و اجرای مباحث فرهنگی باید در سرلوحه این فعالیت ها قرار گیرد.

یوسف زاده چابک افزود: افرادی که متولی مباحث فرهنگی هستند بایستی عملا الگو بوده و بیش از پیش مسائل فرهنگی را رعایت نمایند.

رییس شورای فرهنگی دانشگاه با بیان اینکه مباحث فرهنگی بصورت دستوری قابلیت اجرا نخواهند داشت خاطرنشان کرد: باید با سعه صدر، تواضع ، تفکر خلاق و بصورت مشارکتی از نظرات و اندیشه های همه دلسوزان و نخبگان استفاده نمود.

وی در بخش دیگری از سخنان خود، پایبندی به ارزش های انقلاب اسلامی، ولایت مداری، حراست از آرمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی، پاسداری از آرمانهای شهدای جنگ تحمیلی و روحیه استقلال طلبی را وظیفه تک تک افراد دانست و گفت: برای دستیابی به هویت طراحی شده توسط دلسوزان نظام ازجمله سند چشم انداز 20ساله، سیاست های وزارت بهداشت و فرامین مقام معظم رهبری و رسیدن به جایگاه مرجعیت علمی و صادر نمودن علم و دانش بایستی به یکسری از ارزش های مشترک رسید.

وی بااشاره به تدوین برنامه راهبردی دانشگاه که حاصل همکاری و تلاشهای مستمر مجموعه ای از مدیران عالی و کارشناسان دانشگاه می باشد، گفت: علاوه بر این ارزش ها، ارزش گذاری برای ذینفعان، افزایش رضایتمندی بیماران و کارکنان، چابکی در ارائه خدمات از جمله کاهش زمان ارائه خدمات ، ارائه خدمات به موقع و بهینه و اصلاح فرایندهای زمان بر و بهبود کیفیت و کمیت ارائه خدمات باید مورد توجه جدی و دقیق قرار گیرد.

وی اظهار کرد : اگر محققی بخواهد فعالیت نماید بایستی احساس نماید که از سوی دانشگاه مورد حمایت قرار خواهد گرفت و این چابکی در ارائه خدمات، در هر چهار حوزه آموزش، پژوهش، درمان و بهداشت خواهد بود اما پایه آن باید در حوزه اداری و مالی و نیروی انسانی دانشگاه باشد.

وی با بیان اینکه دستیابی به چابکی، بدون منابع انسانی توانمند امکان پذیر نیست، یادآور شد: توانمندسازی نیروی انسانی و توجه به نیازهای انگیزشی کارکنان باید مورد توجه جدی قرار گیرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان پیشگامی در شاخص های سلامت را از دیگر اهداف دانشگاه دانست و بر بکارگیری روش های نوآورانه و خلاقانه و استراتژی برنامه محور و تقویت فرهنگ سازمانی تاکید نمود. رییس شورای فرهنگی دانشگاه ، فرهنگ سازمانی را با اهمیت دانسته و گفت: برای اینکه فرهنگ سازمانی مورد ارزیابی قرار گیرد بایستی ابتدا وضعیت موجود را بررسی و پایش نمود تا ببینیم چه اندازه شرایط برای رشد آماده است . لذا باید ببینیم در کجا وضعیت مناسب بوده و درکجا وضعیت فاقد کیفیت لازم می باشد .دکتر یوسف زاده چابک، کمیته برنامه ریزی شورای فرهنگی را به جای شورای فرهنگی دانشگاه پیشنهاد نمود.

ارسال شده در دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۸:۵۲ قبل‌ازظهر
کد خبر: 95
آخرین خبر ها
گزیده خبرها