اجبار کشاورزان به پرداخت برنج مصداق گرانفروشی است / اجرت تبدیل هر کیلو شلتوک ۲۷۵۰ ریال است
مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان:

اجبار کشاورزان به پرداخت برنج مصداق گرانفروشی است / اجرت تبدیل هر کیلو شلتوک ۲۷۵۰ ریال است

اسرارامروزمدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان گفت: پرداخت برنج بجای پول نقد از سوی برخی کارخانجات شالیکوبی مصداق گرانفروشی و مشمول جریمه های تعزیراتی است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرارامروز، آرش فرزام صفت مدیرکل دفتر هماهنگی امور اقتصادی استانداری گیلان با اعلام اینکه تا امروز حدود ۲۵ درصد از شلتوک تولیدی شالیکاران گیلانی برداشت شده ، اظهار کرد: بر اساس مصوبات ستاد تنظیم بازار استان در سالجاری، نرخ تبدیل کارخانه های شالیکوبی با افزایش ۱۰ درصدی نسبت به سال گذشته به میزان ۲۷۵۰ ریال برای هر کیلو شلتوک تعیین شده است.

وی خاطر نشان کرد: با توجه به رویه مرسوم در برخی از مناطق گیلان پرداخت ریالی یا برنج بر اساس تمایل و اختیار کشاورزان صورت می گیرد و اجبار شالیکاران به پرداخت برنج بجای پول نقد از سوی برخی کارخانجات شالیکوبی مصداق گرانفروشی و مشمول جریمه های تعزیراتی است.

مدیرکل هماهنگی امور اقتصادی استانداری با بیان اینکه مبنای پرداخت حق الزحمه کارخانجات نقدی و ریالی است، گفت: با توجه به احتمال افزایش قیمت برنج داخلی و حمایت دولت در خرید تضمینی این محصول، پرداخت اجرت در قالب برنج به جای پول نقد موجب ضرر و زیان هنگفتی به کشاورزان می شود اما در صورت تمایل، کشاورزان می توانند به میزان نرخ مصوب، برنج پرداخت کنند.

وی در پایان تاکید کرد: تیم نظارتی متشکل از تعزیرات حکومتی استان، سازمان جهاد کشاورزی، سازمان صنعت، معدن و تجارت و استانداری در همه شهرستان ها با جدیت بر اعمال نرخ مذکور نظارت دارند و برنجکاران گیلانی می توانند تخلف های احتمالی را به مراکز جهاد کشاورزی شهرستان ها و دهستانها و یا شماره ۱۲۴ بازرسی سازمان صنعت، معدن و تجارت اعلام کنند.

ارسال شده در پنجشنبه ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۷:۳۰ بعد از ظهر
کد خبر: 8806428
آخرین خبر ها
گزیده خبرها