دومین نمایشگاه و جشنواره کالاهای صنفی و صنعتی استان گیلان افتتاح شد

دومین نمایشگاه و جشنواره کالاهای صنفی و صنعتی استان گیلان افتتاح شد

همزمان با نهمین روز دهه فجر طی مراسمی دومین نمایشگاه و جشنواره کالاهای صنفی و صنعتی استان گیلان با حضور با حضور دکترمحمد علی نجفی استاندار گیلان، دکتر توفیق معاون آموزش،پژوهش و فناوری وزارت صنعت ،معدن و تجارت،فرماندار و جمعی از مدیران و مسئولین استان در محل نمایشگاه های دائمی شهر رشت با حضور 200 واحد صنفی و صنعتی گشایش یافت.

استاندار گیلان ضمن ابراز خرسندی از افتتاح این نمایشگاه گفت : امروز شاهد حضور برخی شرکت های نخبه با دانش و فن آوری روز دنیا هستیم و همواره نیازمند اینگونه فضاها و موقعیت ها در بحث استفاده از سرمایه های کلان ملی و بین المللی ،خصوصا بخش فناوری و سرمایه های نوین می باشیم.

وی افزود :حرکت ارزنده ای که طی 2 سال اخیر به کمک سازمان صنعت ،معدن و تجارت با پشتیبانی سازمان های دیگر آغاز کردیم امروز به نمایش گذاشته شد و امیدواریم در آینده ای نزدیک شرایط مناسب برای تولیدات داخلی وصادرات فراهم شود .

استاندار گیلان حمایت از صادرات فرش را مسئله ای جدی دانست و تاکید کرد :با توجه به شرایط پساتحریم که برای کشور فراهم شده است باید از این فرصت نهایت استفاده را کرد و موضوع صادرات فرش را با جدیت بیشتری دنبال می کنیم.

نجفی در ادامه حمایت و مساعدت از صنایع غذایی،صنایع دستی ،صنایع چوبی و امثال این صنایع را بسیار مهم دانست و اظهار داشت : حمایت ها زمانی شکل میگیرد که تولیدات، دارای استاندارد و با رعایت مسائل بهداشتی باشد.

در ادامه دکتر منتظری رییس سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان گیلان هدف از این نمایشگاه را نمایش بخشی از توامندیهای استان در بحث صنعت و صنف دانست و افزود : هدف از افتتاح این نمایشگاه و حضور 200 واحد صنفی و صنعتی ،نمایش توانمندیهای استان و معرفی تولیدات استان در این عرصه می باشد.

در ادامه دکترمنتظری در خصوص رشد چشمگیر صنایع مختلف گفت : بعد از پیروزی انقلاب اسلامی ،در صنایع مختلف از جمله صنعت داروسازی،قطعه سازی ،صنایع معدنی ،صنایع نساجی و صنایع فولاد که از استانهای برتر کشور هستیم رشد چمشگیری داشتیم و در صنعت سلولزی حداکثر طی دوسال آینده درصنعت سلولزی کشور حرفهای زیادی برای گفتن خواهیم داشت.

این نمایشگاه از بیستم تا بیست وسوم بهمن ماه سالجاری بین ساعت 15 تا 21 برای بازدید عموم علاقمندان دایر است.

ارسال شده در چهارشنبه ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ ساعت ۷:۰۴ قبل‌ازظهر
کد خبر: 12
آخرین خبر ها
گزیده خبرها