رسانه ها ، صدای مظلومیت ما را به گوش رییس جمهور برسانند

رسانه ها ، صدای مظلومیت ما را به گوش رییس جمهور برسانند

در هشتمین کنگره تشکیلات خانه کارگر گیلان مطرح شد:

افزایش دستمزد کارگران و مستمری بازنشستگان براساس تورم و معیشت جامعه باید ارتقا پیدا کند.


هشتمین کنگره خانه کارگر تشکیلات گیلان با حضور مهندس نصیری رئیس امور اعضای خانه کارگر کشور و معاون دبیر کل خانه کارگر ، رئیس شوراهای اسلامی کار استان و دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات گیلان در رشت برگزار شد.

در این مراسم حسن ایزدی دبیر اجرایی خانه کارگر تشکیلات گیلان ضمن گرامیداشت روز حمایت از قانون کار گفت: در خصوص اصلاح قانون کار، اعتقاد ما بر اینست که در راستای حمایت از قانون کار باید افزایش دستمزد کارگران و مستمری بازنشستگان براساس تورم و معیشت جامعه ارتقا پیدا کند و حقوق و مصلحت کارگران ، کارفرما و دولت به درستی اجرایی شود زیرا وقتی خط فقر بالای 2 میلیون تومان است کارگر با 800 هزارتومان چگونه میتواند زندگی کند؟ کارگری که زیرخط فقر زندگی میکند دیگرچه دارد که از او پس بگیرید؟؟

وی در ادامه ضمن ابراز نارضایتی از عملکرد کمیسیون تلفیق مجلس در واگذاری درمان تامین اجتماعی به وزرات بهداشت علوم پزشکی گفت: سازمان تامین اجتماعی متعلق به کارگران و بازنشستگان است و این صندوق در طی سالها با پول اندوخته کارگران و بازنشستگان کار کرده است و دولت هیچ آورده ای دراین صندوق ندارد و تا امروز دولت حدود 100 هزار میلیارد تومان به تامین اجتماعی بدهکار است .

وی در ادامه ضمن انتقاد شدید از عملکرد نمایندگان مجلس در کمیسیون تلفیق افزود : از نمایندگان مجلس شورای اسلامی که با رای همین کارگران به مجلس راه یافته اند خواستار جلوگیری از این کار در کمیسیون تلفیق هستیم و انتظارداریم در اصلاح قانون کاربه قوانین اقتصاد مقاومتی توجه کنند.

حسن ایزدی در ادامه افزود :اگر دولت دنبال اصلاح و اجرای قانون کار است این سوال مطرح میشود که آیا کار و حقوق دائم طبق قانون کار اجرایی گردیده است؟

آیا طبق قانون کار که حقوق کارگرباید بر حسب معیشت و تورم افزایش یابد رعایت شده است ؟ آیا تشکلهای کارگری داریم؟ و....

وقتی خیلی از قوانین کار هنوز رعایت و اجرایی نشده چگونه دولت دنبال اصلاحات بعدی است؟!!

ایزدی:از رئیس جمهور انتظار داریم نگذارند وزیران امید کارگران را ناامید کنند

وی در پایان سخنانش گفت انتظار داریم از رسانه ها تا صدای مظلومیت ما را به گوش رییس جمهور برسانند و بگویند که ما به دکتر روحانی اعتقاد داریم و بر اساس همین اعتقادمان به ایشان رای دادیم ، باز هم رای خواهیم داد وهمچنین امیدواریم تا برای مشکلات و مظلومیت ما کارگران راهکاری بیندیشند و نگذارند وزیران ، امید کارگران را ناامید کنند تا کارگران که بخشی از بدنه این جامعه هستند نادیده گرفته نشوند.

در ادامه مراسم خسرو ایلچی رییس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کار در گیلان با اشاره به ارایه لایحه اصلاح قانون کار از سوی دولت به مجلس گفت: برهیچ کس پوشیده نیست که رسالت اصلی قانون کارحمایت از کارگر وقشر ضعیف است وخود این قانون نباید مانع اشتغال و بیکاری باشد . بنابراین اصلاح قانون کار با اصل 4 قانون اساسی مغایرت دارد .

وی در ادامه ضمن ابزاز تاسف از عملکرد کسانی که اقدام به اصلاح قانون کار کرده اند خاطر نشان کرد : در حالی اقدام با اصلاح قانون کار کرده اید که تاکنون نه تنها قانون کار را به درستی در کشور اجرا ننموده اید بلکه حقوق کارگران را نیز بر حسب تورم و معیشت پرداخت نکرده اید !!

ایلچی افزود . ایا تاکنون فصل ششم قانون کارمبنی بر استقلال تشکلات کارگری در کشور اجرایی شده است؟ ما کارگران به شرطی با اصلاح قانون کار موافقیم که سه جانبه گرایی در این قانون رعایت شود.

وی اظهار داشت: با این کار سرمایه های کارگران و امنیت خاطر صاحبان اصلی سازمان نابود می شود

رییس کانون هماهنگی شوراهای اسلامی کاردرگیلان خطاب به وزیر بهداشت که به دنبال این ادغام است گفت: ایا ایشان حاضر هستند بیمارستان خصوصی خود را به بیمه سلامت واگذار کند که اینگونه به دنبال حق الناس واموال کارگران هستند؟

وی از نمایندگان مجلس و دولت درخواست کرد با اجرای دقیق تبصره های 1 و 2 ماده 7 ، 10 و 41 قانون کار موجبات خوشنودی کارگران را فراهم کنند و امید کارگران را ناامید نکنند .

بهبود بخشیدن به وضع کارگران وظیفه نظام است

مهندس نصیری رییس امور اعضای خانه کارگر کشور و نایب رییس دبیر کل خانه کارگر نیز درپایان مراسم اظهار داشت : اگر نمیتوانیم به کارگران چیزی بدهیم حداقل هزینه های سبد خانوار را کم نکنیم. بر طبق فرمایشات مقام معظم رهبری بهبود بخشیدن به وضع کارگران وظیفه نظام است .

وی افزود: امیدوارم روزی فرا برسد که نمایندگان ملت برخاسته از جامعه کارگری باشند. ما نیزسعی می کنیم در روستاها و شهرها افراد جامعه کارگری را برای شوراها انتخاب کنیم.

معاون دبیر کل خانه کارگر موضوع اصلاح قانون کار و ارایه لایحه آن را در مجلس دهم عنوان کرد و افزود: در همان زمان نیز تشکلات کارفرمایی با این لایحه مخالفت کردند.

وی در خاتمه با بیان اینکه در مجلس بسیاری از نمایندگان در ظاهر موافق و در باطن مخالف بودند تاکید کرد: این نمایندگان در پشت صحنه مجلس رای گیری های دیگری انجام میدهند. بهرحال ما وظیفه داریم افرادی را در مجلس داشته باشیم که از قانون کار دفاع کنند.

ارسال شده در جمعه ۲۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱:۱۳ قبل‌ازظهر
کد خبر: 168
آخرین خبر ها
گزیده خبرها