۴۶۱ بازنشسته در ۴ دستگاه اجرایی گیلان همچنان فعالیت می کنند
جعفرزاده ایمن آبادی :

۴۶۱ بازنشسته در ۴ دستگاه اجرایی گیلان همچنان فعالیت می کنند

اسرار امروزجعفرزاده ایمن آبادی گفت: ۴۲ طرح و پروژه نیمه تمام، ۸ مورد راکد و ۹ عدد رها شده داریم که این آمار خوبی نیست. یعنی چی که پروژه رها شود؟! برای این پروژه‌ها پول هزینه شده اما اکنون کارگاه کاملا تعطیل شده و شاهد تخریب آن پروژه هستیم.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با تقدیر از کیوان محمدی رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان گیلان برای برگزاری منظم جلسات توسعه و برنامه ریزی ، گفت: در سطح کشور جلسات توسعه و برنامه ریزی استان گیلان از جمله جلسات منظمی است که در حال برگزاری است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از دیار میرزا، عضو ناظر مجلس شورای اسلامی در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان گفت: طبق گزارش‌هایی که از دستگاه‌های نظارتی به دست ما می‌رسد، بعضی از مراکز بیمارستانی و درمانی دولتی کسورات مالیات پزشکان که ۱۰ درصد است را انجام نمی دهند و به نوعی در فرار مالیاتی به پزشکان کمک می‌کنند.

وی ادامه داد: خوشبختانه این تعداد محدود هستند اما بر اساس گزارش دیوان محاسبات و سازمان بازرسی ، بعضی از مراکز درمانگاهی دولتی متاسفانه این همراهی را با برخی از پزشکان انجام می‌دهند.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: سامانه‌ای در سازمان امور اداری و استخدامی کشور ایجاد شده است که مدیران استانی و ملی ، مبالغ ناخالص دریافتی خود را ثبت کنند که متاسفانه هنوز با گذشت ۸ ماه از سال هیچ کدام از مدیران انجام ندادند.

وی به مدیریت سبز در بند “ز ” ماده ۳۸ اشاره و تصریح کرد: مدیریت انرژی، آب، مواد اولیه، تجهیزات، کاغذ و کاهش ضایعات جامد و بازیافت در دستگاهها باید تعریف شود که متاسفانه شاهد مغفول ماندن این امر هستیم.

جعفرزاده ایمن آبادی با اشاره به اینکه طبق گزارش‌ها در ۴ دستگاه همچنان ۴۶۱ بازنشسته فعالیت می‌کنند، گفت: با توجه به نرخ بیکاری جوانان عدد خوبی نیست و انتظار این است که افراد بازنشسته به کارگیری نشوند.

وی با اشاره به اینکه ۱۱ دستگاه طرح های نیمه تمام آنها بررسی شد، افزود: ۴۲ طرح و پروژه نیمه تمام، ۸ مورد راکد و ۹ عدد رها شده داریم که این آمار خوبی نیست. یعنی چی که پروژه رها شود؟! برای این پروژه‌ها پول هزینه شده اما اکنون کارگاه کاملا تعطیل شده و شاهد تخریب آن پروژه هستیم.

رئیس فراکسیون مستقلان ولایی با اشاره به اینکه طبق قانون دستگاهها نسبت به واگذاری اماکن رفاهی خود باید اقدام کنند، یادآور شد: به جز دانشگاه گیلان که یک کار ظاهری انجام و هنوز هم به نتیجه نرسانده است هیچ دستگاهی برای واگذاری اماکن رفاهی خود اقدام نکرده است.

وی گفت: در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان بر طبق دستور استاندار مصوب گردید که در جلسه بعدی دستگاه‌ها در مورد وظایف و تکالیفی که در بودجه ۹۸ دارند گزارش تهیه و ارائه دهند.

ارسال شده در شنبه ۰۹ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۵۴ بعد از ظهر
کد خبر: 6794599
آخرین خبر ها
گزیده خبرها