انتخاب برترین‌های قصه‌ 90 ثانیه گیلانی‌ها، چشم ‌به راه رای مردم

انتخاب برترین‌های قصه‌ 90 ثانیه گیلانی‌ها، چشم ‌به راه رای مردم

اسرار امروز. فرآیند رأی‌دهی به قصه‌های 90 ثانیه‌ای بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی آغازشد و پانزده اثر قصه‌گویان گیلانی در میان 147 قصه‌ی راه ‌یافته به این مرحله قراردارند.

فرآیند رأی‌دهی به قصه‌های 90 ثانیه‌ای بیست و دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی آغازشد و پانزده اثر قصه‌گویان گیلانی در میان 147 قصه‌ی راه ‌یافته به این مرحله قراردارند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از روابط عمومی اداره کل کانون استان گیلان، هیات انتخاب بیست ‌و‌دومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان با بررسی آثار ارسالی قصه‌گویان سراسر کشور به دبیرخانه جشنواره، 15 قصه‌ی 90 ثانیه گیلانی‌ها را شایسته‌ی شرکت در فرآیند رأی‌دهی‌مردمی اعلام کرد.   

برهمین اساس «محمد فکر‌آزاد» با قصه خاطره، «صدیقه‌‌تقی‌زاده» با قصه قلم‌جادویی، «حسین براری دلیوند» با قصه خاطره‌ دوچرخه و «طلعت‌غلامی»، «مائده‌حمیدی» و «شراره‌مسچیان‌جورشری» به‌ ترتیب ‌با قصه‌های قلقلی، پدرم با پول درست‌ کرد، خاطره و هم‌چنین،«انسیه خسروی بلالمی» را با قصه ملاخانه در میان 147 قصه‌ گوی این مرحله  قرار ‌گرفتند.

درهمین‌حال، «شینا نصیر‌پور» با قصه‌ بزغاله ‌خجالتی، «هنگامه ناصحی» با قصه دروغگو، «مریم ابراهیمی‌فر» با قصه لحظه‌های‌شیرین، به‌همراه «مائده‌نوری‌خمیران»، «آنیسا‌خورسند‌فر» و «نیایش‌شریفی»، «طاهره خوشحال»، «یاسین‌آذرلاکه» به ‌ترتیب‌ با شیرینی ‌خامه‌ای، ماجرای من و عروسکم، ذرتی که راه‌ می‌ رفت، قصه و رازجعبه نیز از دیگر راه‌ یافتگان به این مرحله از رقابت‌ها به شمار‌می‌روند.

بر این اساس طی این مرحله، قصه‌های برتر از روز یک‌شنبه ۱۰ آذر در پایگاه جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی به نشانی www.kanoonfest.ir  انتشار ‌یافته تا در بخش نگاه مخاطبان قصه برتر با رای قصه ‌دوستان انتخاب شود.

در «قصه‌ ۹۰  ثانیه» ‌ که از دوره بیست ‌ویکم به جشنواره قصه ‌گویی افزوده شده، علاقه‌مندان به قصه‌گویی سرگذشت و نکته‌های عبرت‌آموز زندگی خود یا دیگر افرادی را که شنیده‌اند و برای‌شان جذابیت دارد در قالب یک فیلم ۹۰ ثانیه‌ای روایت می‌کنند.

همچنین  مدرسان و زبان ‌آموزان کانون زبان ایران نیز با بیان روایتی از قصه‌های کهن و ویژگی‌های فرهنگی ایران و با ارسال فیلمی ۹۰ ثانیه‌ای به زبان‌های انگلیسی، عربی، فرانسه، آلمانی و اسپانیایی در بخش ویژه‌ای از این رویداد شرکت می‌کنند در عین‌ حال «قصه‌های خبرنگاران» امسال به جشنواره بین‌المللی‌ قصه ‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان اضافه شده است.

یادآوری می‌شود مرحله پایانی بیست‌ودومین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی از ۲۶ تا ۳۰ آذر سال ۱۳۹۸ در تهران، خیابان حجاب، مرکز آفرینش‌های فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان برگزار خواهد شد.

ارسال شده در دوشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۳۹ بعد از ظهر
کد خبر: 3771510
آخرین خبر ها
گزیده خبرها