مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان:  هزار و 724 واحد گردشگری با ظرفیت 26 هزار تخت در استان وجود دارد

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان گیلان: هزار و 724 واحد گردشگری با ظرفیت 26 هزار تخت در استان وجود دارد

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان از تکمیل بانک اطلاعاتی خانه مسافرهای استان با اجرای طرح گردشگری اجتماع محور خبر داد وگفت: با صدور پروانه بهره برداری،این خانه مسافرهای روستایی می توانند درکنار زنجیره خدمات گردشگری به مسافران خدمات ارائه دهند و ساماندهی خانه مسافرها و رونق بوم گردی و طبیعت گردی از برنامه های الویت دار میراث فرهنگی گیلان است.

به گزارش روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری گیلان، رضا علیزاده در مراسم اختتامیه طرح گردشگری اجتماع محور با اشاره به سیاست استان در ارتقا سطح درآمدهای اقتصادی و تامین معیشت مردم گفت: توسعه بر محور گردشگری روستایی می تواند در رونق اقتصادی استان بسیار موثر باشد.

وی ساماندهی خانه مسافرها و رونق بوم گردی و طبیعت گردی را یکی از موضوعات مورد توجه در گردشگری روستایی و برنامه های الویت دار این اداره کل برشمرد و افزود: گردشگری روستایی اجتماع محور با شناسایی بیش از سه هزار خانه روستایی در استان اجرا شد.

علیزاده از تکمیل بانک اطلاعاتی خانه مسافرهای استان با اجرای این طرح خبر داد و تصریح کرد: با صدور پروانه بهره برداری، این خانه مسافرهای روستایی می توانند در کنار زنجیره خدمات گردشگری استان به مسافرین ارائه خدمت کنند.

وی با بیان اینکه با وجود برخورداری گیلان از همه توانمندی های فرهنگی، تاریخی و طبیعی، موضوع روستا از مهمترین مقوله های مورد توجه استان است گفت: روستاها علاوه بر الگوهای معماری بومی، محلی میراث معنوی بسیار قوی در کنار جاذبه های گردشگری دارند که می توانند مقصدهای متنوعی را برای گردشگران داخلی و خارجی فراهم کنند.

علیزاده با اشاره به تقویت گردشگری روستایی و تنوع سازی مقصدهای گردشگری افزود: احیای بافت های قدیمی روستایی از دیگر مزیت های اجرای طرح گردشگری اجتماع محور است.

وی با ابراز تاسف از دگرگونی بافت روستایی استان اظهار کرد: باید این بافت ها جهت رونق گردشگری روستایی احیا شود که طرح های گردشگری اجتماع محور، بوم گردی و طبیعت گردی حرکت به سمت احیای معماری بومی،محلی است.

مدیرکل میراث فرهنگی استان گیللان تاکید کرد: گردشگری روستایی و رونق آن می تواند منجر به تغییر فعالیت ها و ارتقا اقتصاد بر پایه کشاورزی، دامپروری و محصولات محلی شود.

وی صنایع دستی را از کسب و کارهای با پیشینه قوی در استان دانست و گفت: جهت دهی گردشگران به سمت روستاها می تواند موجب رونق صنایع دستی از تولید تا عرضه و مشاغل خانگی شود.

علیزاده با بیان اینکه هزار و 724 واحد گردشگری با ظرفیت 26 هزار تخت در استان وجود دارد افزود: هزار و 233 واحد از این مجموعه را خانه مسافرها تشکیل می دهند که اضافه شدن مجموعه های اقامتی خانه مسافر در بحث خدمات رسانی به ویژه در مناطق روستایی کمک می کند.

وی با بیان اینکه سالانه 40 میلیون گردشگر داخلی وارد استان می شود اذعان کرد: سال گذشته 43 هزار و 367 گردشگر خارجی وارد استان شد که این رقم از ابتدای سال جاری تا کنون به 34 هزار نفر رسیده است.

علیزاده تاکید کرد: گردشگری رو به تزاید در استان نیازمند خدمات قابل قبول همراه با تنوع است تا رضایتمندی لازم را ایجاد کند.

ارسال شده در جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۲۴ قبل‌ازظهر
کد خبر: 193
آخرین خبر ها
گزیده خبرها