پیام انجمن داروسازان طی یک مراسم، كمك به ارتقاء فرهنگ مردمي در پذيرش اهميت ايمني بود

پیام انجمن داروسازان طی یک مراسم، كمك به ارتقاء فرهنگ مردمي در پذيرش اهميت ايمني بود

اختصاصی/اسرارامروز.اجراي سمفوني دل آزار و تكاندهنده اي كه با "فاجعه پلاسكو" به اوج خود رسيد ، پيشتر با بي توجهي كسبه محل ، مسئولان شهر،اختصاص دهندگان بودجه آتش نشاني و … آغاز گرديده بود و با سلفي گرفتن تماشاگران، مانع خودروهاي امداد همراهي شد و ضرب آهنگش بي مقدار شمردن باشكوهترين آفريده خالق هستي بود .

همصدايي فرهيختگان داروساز ، نمايندگاني از آتش نشاني و برخي ديگر از مسئولان شهري ، استاني و رسانه اي طی مراسمی در سالن انجمن داروسازان استان گيلان اما پيامي ديگر داشت . مراسمي كه با اعلان و دعوت قبلي انجمن براي بزرگداشت حماسه آتش نشانان و كمك به ارتقاء فرهنگ مردمي در پذيرش اهميت ايمني برپا شده بود . ارائه نقطه نظرات و سخنراني هاي داوطلبانه دوستان داروساز و رياست محترم آتش نشاني با محوريت بازنگري حادثه تلخ پلاسكو بر غناي گردهمايي و دستاورد هاي آن تأثير چشمگير داشت. بیشترین پیام داروسازان در این مراسم برپیشگیری از حوارثی تلخ همچون حادثه غم انگیز پلاسکو تاکید داشت که اهم این پیامها را می توان در موارد زیر خلاصه کرد:

١- تقويت باور جمعي در مورد اهميت ايمنى بطور عام و بخصوص امنيت نسبت به حوادث و آتش سوزي قوياً نيازمند فرهنگ سازي است . لذا همگان بايد در اينمورد نقش خود را ايفا كنند.

٢- آموزش استفاده از وسائل اطفاء حريق و ديگر اقدامات اوليه لازم به ساكنان اماكن بخصوص خانواده ها براي كنترل سانحه در صورت وقوع

٣- آموزش عمومي براي گزينش بهترين رفتار هنگام مواجهه با گروههاي امدادگر

٤- بازنگري در بودجه اختصاص يافته به آتش نشاني و تجهيزات آن

٥- افزايش مستمري بازماندگان شهداي آتش نشاني و حمايت روحي - رواني آنان براي كاهش تبعات فقدان

٦- نسخه برداري از راهكارهاي كشورهاي موفق در مواجهه با سوانح آتش سوزي

٧- بازنگري مسئولان ذيربط بطور ويژه در رابطه با اهميت استانداردهاي ايمن سازي اماكن و رفع خلاء هاي قانوني

اگرچه تلخكامي حاصل از فاجعه پلاسكو قابل تسكين نيست اما حضور اعضای انجمن داروسازان نشان دهنده مسئوليت پذيري داروسازان نسبت به جامعه اي بوده كه خود از بهترين سرمايه هاي انساني و فرهيختگان آن هستند و رسالتشان را محدود به شغل خود نميدانند .

ارسال شده در دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱:۵۳ قبل‌ازظهر
کد خبر: 218
آخرین خبر ها
گزیده خبرها