جوابیه شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان و پاسخ اسرار امروز!
چرا هنوز هم به جای قدردانی از منتقدان و یا دستکم پوزش از آنان، اصرار دارید با جوابیه، زهر چشم بگیرید؟!

جوابیه شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان و پاسخ اسرار امروز!

اختصاصی/ اسرار امروزاگر شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان، سرعتی که در ارسال جوابیه دارد، برای نوسازی شبکه توزیع و برنامه ریزی در مقابله با شرایط جوی یک استان شمالی اعمال می کرد، حالا شاهد قطع برق نبودیم.

شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان به مطلبی تحت عنوان خاموشی؛ هدیه وزارت نیرو در آستانه عید فطر؟ در پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز واکنش نشان داد و با ارسال جوابیه ای در کمتر از 24 ساعت، مشکلات قطع برق مشترکین گیلانی را به حوادث طبیعی حواله داد. در این جوابیه آمده است:

 

مدیر مسول محترم پایگاه خبری اسرار امروز

 

با سلام ؛ احتراما در پاسخ به مطلب مندرج در ان پایگاه ؛ با عنوان خاموشی ؛ هدیه وزارت نیرو در استانه عید فطر ؟ همانطور که استحضار دارید هواشناسی اعلام ‌کرده بود که در مورخ ۲ و ۳ خرداد، افزایش دما و متعاقبا وزش بادهای شدید از غروب شنبه سوم خرداد (شب عید ) در مناطق بوجود خواهد آمد و شبکه های برق رسانی عموما در خطر حوادث طبیعی قرار دارند.

 چون باد شدید باعث سقوط درخت و شاخه های درختان رو ی شبکه ؛ افتادن اشیا فلزی مانند حلب و دیش ماهواره منجر به قطع شبکه برق و خاموشی گردید و این حوادث در هر زمانی امکان اتفاق وجود دارد و مختص شب عید نیست  و حتی شبکه آن منطقه خاص شما که کاملا نوسازی هم شده بود ، باز هم دچار خسارت گردید .

 با اینحال نیروهای خدوم شرکت توزیع برق استان در امورها و ادارات تابعه تا نزدیک صبح چهارم خرداد، یکسره در محل کار و اتفاقات حضور داشتند تا خاموشی های ناخواسته را رفع نمایند .

 حالیه از آن مقام محترم استدعا دارم جهت تنویر افکار عمومی و اطلاع رسانی شفاف از خدمات شایسته پرسنل توزیع برق مطلب همراه تصاویر در پایگاه وزین اسرار امروز درج گردد و در صورت امکان برای حوادث آینده جهت صحت مطالب مندرج در خصوص علت خاموشی های ناخواسته در حوادث طبیعی با مدیر یا ریس برق منطقه تماس حاصل نمایید.

در خاتمه از مردم شریف استان استدعا داریم با عنایت به شروع گرما ؛ در ساعات اوج مصرف برق ۲۰ الی ۲۴ از لوازم برقی پرمصرف غیر ضرور جدا خودداری نمایند و کلیه لوازم‌برقی به دستگاه محافط وصل شود ۰ ارادتمند حکمت روابط عمومی توزیع برق استان گیلان ۰

 

پاسخ اسرار امروز:

 

 

 درپی بازخوانی قصه پُرغصه قطع برق و خاموشیهای مکرری که مردم گیلان را به ستوه آورده است، نیستیم. ولی از آنجا که نمی توان جلوی شرایط جوی یک استان شمالی با موقعیت جغرافیایی حاشیه دریای خزر را گرفت و شاید برای مسئولان ، 40 سال زمان کمی برای برنامه ریزی در پایداری شبکه های برق باشد! در این جوابیه توضیح چند نکته را ضروری می‌دانیم:

سالهاست مردم گیلان با واژگانی نظیر افزایش دما ، وزش باد شدید، بارش برف ، طوفان ، سقوط درخت و شاخه های درختان رو ی شبکه و ... بعنوان دلایل قطع برق و خاموشیهای مکرر آشنا هستند.

به نظر می رسد مسئولین محترم شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در اینگونه موارد، باید برای دلایل خاموشیهای مکرر در یک استان شمالی و متقاعد کردن اذهان عمومی به دنبال واژه جدیدی باشند و یا اینکه به اشتباه افتاده اند!

شکی نیست که تاوان برخی عدم مدیریت و برنامه ریزی مسئولان وزارت نیرو را در چنین شرایطی ، مردم و پرسنل خدوم این شرکت در طول شبانه روز متحمل می شوند.

در طول سنوات اخیر، خسارات مالی و معنوی  که در پی خاموشیهای تحمیلی به مردم گیلان در برهه های مختلف ایجاد شد، آن قدر زیاد است که می توان یک کتاب نوشت.

گفته می شود تعرفه برق با افزایش پلکانی قابل توجه در سالجاری روبرو بوده و تمام مشترکین حداقل 7 درصد افزایش را در قبوض برق مشاهده خواهند کرد. بر اساس محاسبات مسئولان وزارت نیرو به نظر می رسد به دلیل شرایط جوی گیلان ، بخش اعظمی از مشترکین ناخواسته و عمدتا به دلیل استفاده از وسایل سرمایشی نظیر کولر  جز پرمصرفها محسوب شده و با قبضهای برق در آینده نزدیک سورپرایز خواهند شد. بنابراین تنها انتظار مردم گیلان در برابر افزایش قابل ملاحظه تعرفه برق، پایداری شبکه برق است.

چرا خاموشیها، تاثیری در نرخ قبوض برق نداشته و همچنان مردم بهای آن را پرداخت می کنند؟! چرا بار روانی و مالی افزایش پلکانی بیش از 7 درصدی برق روی دوش مردم بوده، در صورتیکه به دلیل فرسودگی شبکه توزیع برق گیلان، خدمات نامطلوب و در خور و شان مردم نیست! خدماتی که فقط برای مردم دو سر سوخت است!

اکنون باید از مسئولان شرکت توزیع نیروی برق گیلان پرسید که آیا واقعیات تلخ قطع برق و تاثیر مستقیم آن در زندگی مدرن امروز، قابل انکار است؟! اگر نیست که مسلما نیست، چرا هنوز هم بجای عمل به وعده ها در پایدار نگه داشتن برق، بر اشتباهات پیشین خود پای می‌فشارید و به جای قدردانی از منتقدان و یا دستکم پوزش از آنان، اصرار دارید با جوابیه، زهر چشم بگیرید؟!

اگر شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان، سرعتی را که در ارسال جوابیه دارد، در طول سنوات اخیر برای نوسازی شبکه توزیع و برنامه ریزی در مقابله با شرایط جوی یک استان شمالی اعمال می کرد، حالا و در عصر یک روز بهاری رمضان و یا سر سفره افطار و شب عید فطر شاهد قطع چند ساعته برق نبودیم.

عجیب است که شرکت توزیع نیروی برق استان گیلان در پاسخ به قصور خود، عذر بدتر از گناه می آورد و اعلام می کند که شبکه های برق رسانی عموما در خطر حوادث طبیعی قرار دارند! به نظر می رسد حواله خاموشیهای مکرر به حوادث طبیعی گاه و بیگاه، چیزی جز سفسطه و پاک کردن صورت مسئله نیست.

ارسال شده در یکشنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۸:۵۹ بعد از ظهر
کد خبر: 3418859
آخرین خبر ها
گزیده خبرها