مدیرکل کمیته امداد گیلان: بیش از 11 هزار نفر از فرزندان طرح محسنین حامی ندارند

مدیرکل کمیته امداد گیلان: بیش از 11 هزار نفر از فرزندان طرح محسنین حامی ندارند

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) گیلان در نشست خبری که به مناسبت فرا رسیدن 14 اسفند سالروز تاسیس کمیته امداد امام خمینی (ره) و روز احسان و نیکوکاری با حضور 50 نفر از خبرنگاران مطبوعات در گیلان که در اداره کل این نهاد در رشت برگزار شد با تشریح برنامه های یکساله این نهاد و همچنین برگزاری جشن نیکوکاری در گیلان گفت : جشن نیکوکاری در روزهای 12، 13 و 14 اسفند ماه همزمان با کشور در گیلان نیز برگزار می شود .علیرضا محمدی هدف از برگزاری جشن نیکوکاری را اشاعه فرهنگ نیکوکاری و و دستگیری از نیازمندان در آستانه سال نو عنوان کرد و گفت : روز 12 اسفند در مدارس، 13 اسفند در پایگاه‌های کمیته امداد و 14 اسفند در مصلا و مساجد استان گیلان شاهد حضور مردم نوعدوست استان جهت کمک به محرومان در آستانه سال نو خواهیم بود. وی با اشاره به اینکه امسال جشن نیکوکاری در قالب 50 پایگاه ثابت و 30 پایگاه سیار در سراسر استان و 13 پایگاه در شهرستان رشت برگزار می‌گردد افزود :کمک مردم در جشن نیکوکاری سال گذشته نسبت به سال 92 ، 36 درصد رشد داشته است که امیدواریم امسال شاهد حضور حداکثری مردم در این جشن باشیم.

محمدی یادآور شد مردم عزیز امسال در هفته احسان و نیکوکاری در راستای افزایش اعتماد عمومی و مشارکت حداکثری به جهت کمک به نیازمندان می‌توانند با ارسال کد 013 به سامانه پیامکی #8877* کمک‌های مدنظر خود را به نیازمندان شهر خود اختصاص دهند. مدیرکل کمیته امداد گیلان ضمن تشکرازحمایت های همه جانبه مردم به نیازمندان و با اشاره به اینکه 13 هزار فرزند طرح محسنین در گیلان شناسایی شده اند افزود : از این تعداد فقط هزار و 300 نفر دارای حامی هستند و 11 هزار و 700 نفر دیگر هنوز فاقد حامی می باشند که امیدواریم با ترویج فرهنگ احسان و نیکوکاری و بهره گیری از ظرفیت های نیکوکاران گرانقدر این فرزندان نیز دارای حامی شوند. وی در ادامه به اجرای "طرح همسفره " کمک به رفع سوء تغذیه کودکان زیر شش سال نیز اشاره کرد و گفت : مرکز بهداشت هر شهرستان این کودکان را شناسایی و به کمیته امداد معرفی می کند که ماهیانه مبلغ 80 هزار تومان در قالب سبد غذایی به هریک از آنها اهدامی شود که در 9 ماهه امسال به 1300 نفر از کودکان دارای سوء تغذیه زیر شش سال سبد غذایی اختصاص یافته است.

محمدی ضمن در خواست مساعدت از مردم و دستگاههای مرتبط جهت کمک به ازدواج جوانان نیازمند استان تصریح کرد : امسال هزار و 428 نوعروس و داماد تحت حمایت از کمک‌ هزینه جهیزیه و هدیه ازدواج کمیته امداد در گیلان با اعتباری بالغ بر یک میلیارد و 600 میلیون تومان بهره‌مند شده اند و 2 هزار نوعروس تحت حمایت نیز در نوبت دریافت کمک هزینه جهیزیه قرار دارند که بنا داریم با برگزاری مراسمی در سال آینده با حضور خیرین و نیکوکاران عزیز در تامین کمک هزینه جهیزیه این نوعروسان نیز گام برداریم. مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به اینکه در اساسنامه جدید این نهاد بر توانمندسازی خانواده ها مبتنی بر ایجاد اشتغال تاکید شده است افزود : امسال 6 هزار و 500 نفر از مددجویان گیلانی از آموزش های فنی و حرفه ای ، مهارت آموزی ، حرفه آموزی و کارآفرینی بهره مند شده اند که این آموزش ها پیش درآمد ارائه تسهیلات اشتغالزایی و اجرای طرح های خودکفایی برای مددجویان می باشد و در 9 ماهه امسال ، هزار و 898 طرح اشتغالزایی با اعتبار 53 میلیارد تومان وام اشتغالزایی به مددجویان و فرزندان آنان به اجرا درآمده است.

وی در بحث مسکن مددجویان نیز گفت: در سالجاری 589 واحد مسکونی به ارزش 176 میلیارد و 245 میلیلون ریال تحویل مددجویان شده است و در اسفندماه نیز ساخت هزار واحد مسکونی جدید مددجویان در سراسر استان در قالب هدیه مقام معظم رهبری با مشارکت سپاه آغاز می‌شود . در استان گیلان 115 هزار و 500 خانوار مددجو به صورت مستمر و 30 هزار خانوار هم به صورت غیر مستمر تحت پوشش این نهاد قرار دارند. وی به بیمه تامین اجتماعی زنان سرپرست خانوار بالای 50 سال و زیر 40 سال و همچنین مجریان طرح های اشتغالزایی نیز اشاره کرد و گفت : امسال 3 هزار و 386 نفر از این مددجویان با هزینه 3 میلیارد و 400 میلیون تومان زیر پوشش بیمه‌ اجتماعی قرار گرفته اند.

مدیرکل کمیته امداد گیلان در پایان به تحت حمایت بودن 1600 بیمار سرطانی ، 1500 بیمار صعب العلاج و 800 بیمار زمین گیر در استان اشاره کرد و از همه مسئولین ، مردم نیکوکار و سازمانها و نهادها در خواست همکاری و همدلی بیش از پیش جهت کمک به کاهش آلام این بیماران و خانواده های آنان داشت .

ارسال شده در سه‌شنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۴ ساعت ۹:۱۰ بعدازظهر
کد خبر: 22
آخرین خبر ها
گزیده خبرها