جلوگیری از آسیب خانواده های زندانیان از جمله وظایف ماست
مدیر کل زندانهای گیلان:

جلوگیری از آسیب خانواده های زندانیان از جمله وظایف ماست

اسرار امروز. مدیر کل زندانهای گیلان به اتفاق هیئت همراه از زندان لاکان بازدید و بر تحقق اهداف سازمانی برای رسیدن یک نتیجه مطلوب در کاهش جمعیت کیفری تاکید کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی  اسرار امروز. محمدی اصل مدیر کل زندانهای گیلان ،  با حضور در زندان مرکزی رشت ضمن بازدید از نقاط مختلف زندان با حضور در اجرای احکام زندان و بررسی پرونده های قضایی مددجویان ، بهره گیری از کلیه مواردی که می تواند در راستای کاهش جمعیت کیفری موثر واقع شود را تاکید و ارتباط همسو با مقامات قضایی در جهت تسهیل پروند های مددجویان را بیشتر از قبل   خواستار شد.

 

وی ، مددکاری و اجرای احکام را از مجموعه هایی دانست که با خانواده زندانی بیشتر ارتباط داشته و می بایست رویه های پذیرش مبتنی بر کرامت انسانی را مورد توجه قرار دهند.

محمدی اصل در خصوص اینکه در زندانها نباید فرد گرا باشیم و باید کارگروهی را با سینرژی و هم افزایی  و ایجاد تیمهای منسجم که بتواند در تسهیل نمودن کارهای مددجویان و خانواده ها یشان موثر باشد را به انحای گوناگون داشته باشیم گفت ، وظیفه ما این است که نگذاریم ، خانواده زندانی در زمان تحمل حبس سرپرست خانواده متحمل آسیب گردد  ، با ورود زندانی به زندان مسئولیت ما بیشتر شده و در قبال او و خانواده اش مسئول هستیم و می بایست تمامی بستر های لازم که می تواند برای وی و خانواده اش مهیا سازیم ، بررسی های پزشکی مقدماتی ، روانشناسی ،درمان های اضطراری ، فضاهای   مناسب ، تامین کافی موارد  اولیه مورد نیاز زندانی ،دسترسی کامل زندانی به آنچه که قانون مشخص نموده را مهیا و همچنین اقدامات حمایتی را برای وی و خانواده اش برنامه ریزی کنیم.

مدیرکل زندانهای گیلان بیان داشت ، زمانی که مددجو به زندان ورود کرد ، مددکاری و اجرای احکام نقششان پر رنگ تر شده زیرا زندانیان دارای مشکلات قضایی متفاوت بوده و با  اشرافیت کامل به پرونده قضایی و داشتن ارزیابی مقدماتی از مددجویان می تواند نقش مهمی  در حبس زدایی و زندان زدایی و کاهش جمعیت کیفر موثر باشد ، و این روند باید ادامه پیدا نموده تا  مقدمات بازگشت سعادتمندانه زندانی به جامعه  مهیا گردد.

محمدی اصل در پایان ، اصل شایستگی و رفتار نیکو را که مسئولیت اصلی کارکنان زندان است ، بدون در نظر گرفتن نوع جرم یا مجازات برای زندانی و خانواده وی یکی از بزرگترین موارد در جایگاه زندانبانی برای حفظ کرامت آنان بیان و به سخنان خود پایان داد.

 

ارسال شده در پنجشنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۷:۳۹ بعد از ظهر
کد خبر: 7540140
آخرین خبر ها
گزیده خبرها