نخستین جشنواره برند برتر استان گیلان برگزار شد

نخستین جشنواره برند برتر استان گیلان برگزار شد

اختصاصی / اسرار امروز. نخستین جشنواره برند برتر استان گیلان با حضور واحد های تولیدی و صنعتی و تجاری ، جمعی از مسوولین و اساتید دانشگاه در سالن همایش های بانک ملی برگزار شد .

ارتقای جایگاه برندهای ایرانی در اذهان عمومی، نقش کسب‌وکارهای خرد در تقویت برندهای ایرانی، معرفی برندهای شایسته به مصرف‌کنندگان و ایجاد فضای رقابتی و تعاملی باهدف فرهنگ‌سازی در زمینه مصرف کالاهای ایرانی از جمله اهداف این همایش بود.

علی منتظری رییس سازمان صنعت ،معدن و تجارت استان گیلان در این مراسم با تقدیر از رییس مرکز آموزش بازرگانی گفت: جشنواره برند برتر استان گیلان به همت دکتر قلیچی مدیر مرکز آموزش بازرگانی استان گیلان برای نخستین بار و پس از جشنواره برند برتر تهران برگزار شد .

وی با اشاره به اهمیت مقوله برند در صنعت ،افزود: موضوع برند ،موضوع جدیدی است که باید با جدیت دنبال شود.

رییس سازمان صنعت معدن و تجارت استان گیلان در ادامه خاطرنشان کرد: برنامه های در حال شکل گیری این سازمان بر پایه اقتصادمقاومتی شکل می گیرد و یکی از اهم این فعالیت ها برند سازی ست.

منتظری گفت : خوشبختانه فعالیت های اقتصادی استان گیلان بر اساس توان بخش خصوصی شکل گرفته و باید به سمتی حرکت کنیم که اقتصاد ،مقاوم و پایدار باشد .

وی ادامه داد : در حوزه سیاست های کوتاه مدت که دولت برای رهایی از مشکلات اقتصادی در حال اجرایی کردن آنها است ،تکیه بر تولیدات داخلی ، حمایت از مصرف کالاهای داخلی ،حمایت از صنایع کوچک و متوسط که در استان گیلان نیز این بحث با تعامل بانک های عامل می تواند بهترین عملکرد را داشته باشد .

منتظری افزود : برندسازی در راستای اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی است شاید برنامه ای میان مدت یا بلند مدت باشد اما فعالیتی ست که آغاز شده و باید بتوانیم حرکت های خوبی در این زمینه انجام دهیم .

وی گفت : نگاه و نیاز مشتری باید در برند سازی از سوی صاحبان واحدهای تولیدی و برند حرف اول را بزند .بنابراین شورای پژوهشی و آموزشی را در سازمان صنعت ،معدن و تجارت با همت مرکز آموزش بازرگانی شکل دادیم و نقش آموزشی این مرکز بسیار مهم است چون برای استان گیلان زیبنده نیست که اصناف و تجار ما از قوانین اطلاع نداشته باشند .

روهام قلیچی و سید عباس موسوی ره ‌پیما مدیر گروه صنعتی فومن شیمی و پور واحد معاون صندوق کارآفرینی استان گیلان از دیگر سخنرانان این همایش بودند. در ادامه این همایش دکتر نقشینه استاد دانشگاه و مدرس برند سازی و بازاریابی به ارائه مطالب آموزشی و کارگاهی پرداخت.

گفتنی است در پایان این همایش از ۲۷ برند برتر استان گیلان در حوزه‌های مختلف صنعت، بانک، بیمه، فرش‌دستباف، فروشگاه‌های بزرگ و... با اهداء تندیس و لوح نفیس تجلیل شد .

5893142ea6c54.jpg

58931472cdc4d.jpg

589314cda83d5.jpg

ارسال شده در شنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۹ بعدازظهر
کد خبر: 226
آخرین خبر ها
گزیده خبرها