پروژه راه 12 ساله  ملاسرا – شفت - زنجان خرداد 1400 به بهره برداری می رسد
عضو مجمع نمایندگان استان گیلان:

پروژه راه 12 ساله ملاسرا – شفت - زنجان خرداد 1400 به بهره برداری می رسد

اسرار امروزعضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: استان گیلان دارای رتبه دوم کشوری ناتوانی در جذب سرمایه‌گذار است

 

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز و به نقل از تسنیم ، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: تبصره 18 در لایحه بودجه 1400 در حدود 80 هزار میلیارد تومان اعتبار در قالب تسهیلات بانکی است.

خلیل بهروزی‌فر خاطرنشان کرد: بخشی از این تسهیلات یارانه دولتی بوده که در جهت ایجاد اشتغال در حوزه‌های مختلف کشاورزی، صنعت، گردشگری و سایر بخش‌ها ارائه می‌شود.

 نماینده مردم فومن و شفت در مجلس افزود: دریافتی کارکنان شرکتی، قراردادی، حجمی، خدماتی و پیمانکارانی با دریافتی نیروهای استخدامی فاصله بسیار زیادی دارد و برای کاهش فاصله بین دریافتی‌ها در تلاش هستیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: برای تمامی مسائل مذکور منابعی پیش‌بینی شده تا این طرح‌ها هیچ بار مالی برای دولت نداشته باشد و مورد تأیید شورای نگهبان نیز قرار گیرد.

 نماینده مردم فومن و شفت در مجلس با اشاره به اینکه پروژه راه ملاسرا - شفت 12 سال به طول انجامیده گفت: طول این راه، ملاسرا – شفت - زنجان 65 کیلومتر بوده و قطعه‌ای که الان در حال اجرا است باید 18 ماهه تکمیل می‌شد که اکنون بیش از 6 سال  از اجرای آن می‌گذرد.

 بهروزی‌‌فر افزود: پیمانکار این قطعه اکنون به ‌دنبال اعمال ماده 48 است (ماده 48 به این معنی است که کسی پیمانی را قبول کرده و سپس آن را رها کند) . پیمانکار این قطعه نیز اصرار داشت که با موانعی که وجود دارد امکان ادامه پروژه نیست.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی گفت : تملک دارایی زمین‌های مسیر پروژه و عدم تحقق اعتبارات در نظر گرفته شده از مشکلات این پروژه است؛ 8 میلیارد و 500 میلیون تومان برای یک قطعه 3 و نیم کیلومتری هزینه شده است.

عضو مجمع نمایندگان استان گیلان در مجلس شورای اسلامی افزود: پیش بینی‌های انجام شده مبنی بر این است که حدود 35 میلیارد تومان دیگر برای این قطعات مورد نیاز است که شاید با توجه به تورم‌ها  افزایش نیز داشته باشد.

 وی گفت: ما درخواستی از آقای نوبخت داشتیم و ایشان 20 میلیارد و 600 میلیون تومان به این قطعه تخصیص دادند با این تخصیص اکنون پیمانکار در حال کار بوده و ممکن است تا پایان سال بخش عمده این قطعه 13 کیلومتری را آماده کند.

 نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی عنوان داشت: در سال آینده مراحل بعدی این پروژه انجام می‌شود و پیش‌بینی‌ها حاکی از بهره‌برداری  پروژه مذکور تا خرداد ماه سال آینده است و ان‌شاالله با تأمین منابع در موعد مقرر تحویل داده می‌شود.

وی گفت: در زنجان شرایط بهتر بوده و با تملک اراضی مواجه نیستند همچنین ما با مشکل محیط زیست و منابع طبیعی نیز مواجه بوده و بخشی از این قطعات در مناطق حفاظت شده قرار دارند که ما به‌دنبال این هستیم که نقشه‌ها در این حوزه اصلاح شود.

وی گفت: بروکراسی‌های اداری استان پیچیدگی‌های فراوانی دارد به‌طوری‌که وقتی سرمایه‌گذار برای سرمایه‌گذاری اقدام می‌کند در این چرخه پیچیده قرار گرفته و پشیمان می‌شود و متأسفانه استان گیلان رتبه دوم را در عدم جذب سرمایه‌گذار دارد.

ارسال شده در شنبه ۲۰ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۳۲ بعد از ظهر
کد خبر: 1303198
آخرین خبر ها
گزیده خبرها