بجای بگم بگم به دنبال احقاق حق باشید
آقای قربانی؛ آیا کاسه داغتر از آش شدید؟!

بجای بگم بگم به دنبال احقاق حق باشید

اختصاصی/ اسرار امروز/ حسن سامری. چرا با علم به موضوع فساد، تخلفات و ناکارآمدی در برابر آن سکوت می کنید؟!/ آیا اشتغال یکی از وابستگان شما  پس از حضورتان در منطقه آزاد صحت دارد؟/ اگر در مقام مشاور وزیر بهداشت و عضو موظف هیئت مدیره منطقه آزاد انزلی حقوق دریافت می کنید، استناد قانونی آن را بفرمایید؟

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، خبر تغییر یک شبه رییس هیئت مدیره و مدیرعامل منطقه آزاد انزلی عجیب و قابل تامل بود که مردم گیلان را در ایام الله دهه فجر نگران کرد. نگرانی از باب اینکه چرا بدون هیچ توضیح و زمینه سازی، یک مدیر گیلانی را عزل و غریبانه بدرقه کردند؟!

برخی رسانه ها هم دست بکار شدند تا سئوالات افکار عمومی در این خصوص را از مسئولان بپرسند تا بتوانند با دریافت پاسخ از مسئولان متولی امر، افکار عمومی در گیلان را اقناع کنند. برخی نمایندگان مجلس شورای اسلامی گیلان  هم مدعی شدند در جریان چنین تغییر مدیریتی مهمی نبودند و از طریق مطبوعات مطلع شدند؟!! رییس مجمع نمایندگان استان گیلان هم به مردم قول داد تا دلایل این تغییر ناگهانی مدیریت در منطقه آزاد انزلی را از وزیر اقتصاد بپرسد و به سمع و نظر مردم برساند.

اما در طرف مقابل عده ای که مواضعشان تاکنون مشخص نشده در اظهار نظرهایی عجیب و غریب از سید مهدی نقوی با تمام قوا دفاع کردند. بعنوان مثال مدعی شدند نقوی مدیری جسور و بی باک بوده که خاک توسعه مناطق آزاد بر تن وی نشسته است. با فعالان اقتصادی رفیق و همراه و با منتقدین بی پرواست!

اینکه این افراد تجربه مدیریت در مناطق آزاد تجاری را در کارنامه خود دارند یا اینکه چگونه و بر مبنای چه شاخصهایی اظهار نظر می کنند و یا اینکه آیا قصد دارند عملکرد مدیریت گذشته را زیر سئوال ببرند که با فعالان اقتصادی همراه و رفیق نبوده و ... نمونه هایی از سئوالاتی است که بدون پاسخ گذاشته اند! شاید تلاش می کنند با طرح خوب، بد، زشت اصل موضوع را با به چالش کشیدن عملکرد مدیریت گذشته و به به و چه چه و تعریف از عیار عملکرد سرپرست منطقه آزاد انزلی منحرف کنند!

ممکن است انتقاداتی بر عملکرد دکتر محمد ولی روزبهان وجود داشته باشد و قطعا کسی منکر این موضوع نیست. اما به نظر می رسد مدافعان عملکرد مرتضی بانک نگران هستند که شاید نقوی نتواند بر کرسی مدیرعاملی منطقه آزاد انزلی تکیه بزند . عده ای هم چنان در مقابل سئوالات افکار عمومی جبهه گرفتند و از جوانگرایی مرتضی بانک در این تغییر مدیریت دفاع می کنند که انگار قصد تصاحب کرسی مدیریت منطقه آزاد انزلی را در سر می پرورانند.

دکتر محمد حسین قربانی عضو موظف هیئت مدیره سازمان منطقه آزاد انزلی در یک گفتگوی رسانه ای با حمله شدید به منتقدین تغییر یک شبه مدیریت منطقه آزاد انزلی مدعی شد: «به برخی از افراد که با حاشیه سازی ها قصد نابودی استان گیلان را دارند هشدار جدی می دهم تا از عزل و نصب های صورت گرفته در سازمان منطقه آزاد انزلی، سوء استفاده جریانی نکنند؟!»

وی همچنان تهدید کرد: «اگر اشخاص به جهت حفظ منافع خود مانع رشد اقتصاد کلان استان گیلان و منطقه آزاد شوند، فساد، تخلفات و ناکارآمدی شان را برملا خواهم کرد و با هشدار جدی به سنگ اندازان مسیر توسعه منطقه می گویم که به جای وقفه در این امر، سرشان در لاک خودشان باشد؟!»

اظهارات عضو هیئت مدیره موظف منطقه آزاد انزلی و مشاور وزیر بهداشت در امور دندانپزشکی  که پیش از این سابقه چند دوره نمایندگی مجلس را در کارنامه خود دارد ، می توان در دو بخش تحلیل کرد. اینکه بر چه اساسی افکار عمومی که درباره دلایل تغییر ناگهانی یک مدیر گیلانی مطالبه دارد به حاشیه سازی و سوء استفاده جریانی متهم می شوند و از سویی دیگر در ادعایی عجیب به صراحت اعلام می کند فساد، تخلفات و ناکارآمدی وجود دارد و وی بجای جلوگیری از فساد، با علم به موضوع در برابر آن سکوت می کند و از آن بعنوان حربه ای برای تهدید استفاده می کند؟!

جناب آقای محمد حسین قربانی ،  پرسشگری و پاسخگویی علاوه بر سه قوه، شامل همه مسئولان و نهادها نیز می شود اگر افکار عمومی سئوالاتی در خصوص دلایل عزل ناگهانی یک مدیر گیلانی داشته باشد بر چه اساسی به حاشیه سازی و سوء استفاده جریانی متهم می کنید؟ آیا فکر می کنید مردم گیلان با این تهدید شما از مطالبات به حق خود در خصوص نحوه برخورد مرتضی بانک با یک مدیر گیلانی کوتاه خواهند آمد؟

آقای قربانی ، آیا کاسه داغتر از آش شدید که بجای دفاع از مطالبات افکارعمومی، آنان را متهم  می کنید؟ وقتی رییس مجمع نمایندگان استان گیلان به نمایندگی از مردم استان،  از این تغییر ناگهانی اظهار تعجب می کند و گلایه به وزیر اقتصاد می برد چگونه ادعا می کنید که حاشیه سازی در کار است؟! از شما بعنوان کسی که سابقه چند دوره نمایندگی مردم گیلان در مجلس را  در کارنامه خود دارید، انتظار این بود بجای بگم بگم به دنبال احقاق حق باشید و جلوی فساد، تخلفات و ناکارآمدی مورد ادعایتان بایستید و دست فاسدین را از منطقه آزاد انزلی کوتاه کنید.

البته افکار عمومی از جنابعالی هم انتظار دارند تا شفاف سازی کنید و به برخی ابهامات مهر پایان بزنید . اینکه  بعنوان عضو موظف هیئت مدیره منطقه آزاد انزلی چه میزان حقوق دریافت می کنید؟ آیا بعنوان مشاور وزیر بهداشت در امور دندانپزشکی از حقوق و مزایا برخوردارید؟ اگر در این دو جایگاه شغلی حقوق دریافت می کنید، استناد قانونی آن را بفرمایید؟ آیا اشتغال یکی از وابستگان شما ، پس از حضورتان در منطقه آزاد انزلی صحت دارد؟ اگر صحت دارد فرآیند اداری جذب وی را بفرمایید و آیا این امکان برای سایر جوانان گیلانی نیز وجود دارد؟ آیا فعالیت یکی دیگر از وابستگان شما بعنوان مشاور مدیرعامل منطقه آزاد انزلی صحت دارد؟ جنابعالی چند روز هفته در منطقه آزاد انزلی و چند روز در وزارت بهداشت فعالیت می کنید؟ آیا در صورت تقسین ایام هفته برای حضور در وزارت بهداشت و منطقه آزاد انزلی حقوق یک ماه کامل دریافت می کنید و ...

 جناب آقای قربانی؛ اگر افکار عمومی در گیلان در خصوص تغییر ناگهانی مدیریت منطقه آزاد انزلی ابهام دارد برای دفاع از شخص محمد ولی روزبهان و یا انتقاد از سید مهدی نقوی نیست. بلکه تلاش می شود تا در کشور در مورد مدیران گیلانی باب بداخلاقی باز نشود و مرکز نشینان بدون ارائه دلیل و توضیح و مشورت ، اقدام به برکناری مدیران گیلانی نکنند. زیرا این بداخلاقی ها باعث می شود تا مدیران گیلان امنیت شغلی نداشته باشند و مدیری که بدون هیچ توضیحی یک شبه عزل شود نمی توان از وی انتظار داشت تا برای استان دل بسوزاند. بنابراین از جنابعالی انتظار دارند تا بجای تهدید مردم گیلان، جلوی چنین اهانتی را بگیرید.

ارسال شده در یکشنبه ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ ساعت ۸:۳۵ بعد از ظهر
کد خبر: 0043512
آخرین خبر ها
گزیده خبرها