فرد آلوده ظرف دو ساعت یک فضای سربسته را از ویروس پُر می کند
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گیلان:

فرد آلوده ظرف دو ساعت یک فضای سربسته را از ویروس پُر می کند

اسرار امروزبه تست منفی اعتماد نکنید/ دورهمی های زیر ۱۵ دقیقه در فضای سربسته مناسب است/ دورهمی ها و دید و بازدید عید در فضای باز باشد/ در فضای بسته قرار گرفتید، پنجره ها را باز کنید

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز؛ دکتر آبتین حیدرزاده معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گیلان با تاکید بر لزوم رعایت فاصله گذاری اجتماعی، گفت: افراد در فضاهای سربسته حتما ماسک بزنند، اما در فضاهای باز با رعایت فاصله ۱.۸ متری احتمال ابتلا به کرونا پایین است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: یک فرد آلوده بدون علامت می تواند ظرف مدت دو ساعت یک فضای سربسته را از ویروس پُر کند.

وی ادامه داد : در این فضا اگر ماسک نزنیم، احتمال انتقال کرونا صد درصد است؛ البته با ماسک هم احتمال انتقال کرونا وجود دارد.

حیدر زاده گفت: مردم به تست منفی کرونا اعتماد نکنند ،: این تست ها خطا دارد و نباید به دلیل منفی شدن تست دورهمی برگزار کنیم.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی گیلان اضافه کرد: دورهمی های زیر ۱۵ دقیقه مناسب است. دورهمی ها حتما کوتاه همراه با رعایت پروتکل های بهداشتی باشد و حتی المقدور سالمندان حضور نداشته باشند.

وی گفت: افراد دارای ریزفاکتورهایی مانند فشار خون و دیابت و نقص ایمنی نیز در صورت ابتلا به کرونا، شکل شدید بیماری را می گیرند و ممکن است منجر به مرگ شود، لذا در دورهمی ها شرکت نکنند.

وی با بیان اینکه بهتر است دورهمی ها و دید و بازدید عید در فضای باز باشد، عنوان کرد: اگر در فضای بسته قرار گرفتید، پنجره ها را باز کنید تا هوا جابجا شده و احتمال بیمار شدن کاهش یابد.

معاون علوم پزشکی گیلان، با تاکید بر لزوم جدی گرفتن کوچکترین علائم سرماخوردگی همچون سردرد و سرفه و گلودرد، متذکر شد: در صورت بروز علائم به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کنید و به بیمارستان و اورژانس نروید، زیرا بار آلودگی آن بیشتر است. مراکز بهداشتی و درمانی ۲۴ ساعته پاسخگو هستند و از بیماران شرح حال گرفته و راهنمایی لازم را ارائه می کنند.

ارسال شده در دوشنبه ۰۲ فروردین ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۸ بعد از ظهر
کد خبر: 1445382
آخرین خبر ها
گزیده خبرها