مرغ کشتار شده از مبدأ تا مقصد رصد می شود
فرماندار شهرستان رشت:

مرغ کشتار شده از مبدأ تا مقصد رصد می شود

اسرار امروزطرح رصد مرغ کشتار شده از مبدا تا مقصد با حضور بازرسان و کارشناسان سازمان صنعت‌، معدن و تجارت در شهرستان انجام می‌ شود

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، علی فتح اللهی فرماندار شهرستان رشت بصورت شبانه با حضور در کشتارگاه طیور زیبا کنار، فرآیند اجرای طرح رصد مرغ کشتار شده را بررسی کرد.

فتح اللهی از مراحل مختلف رعایت پروتکل های بهداشتی و فرایند تولید مرغ از زمان ورود محموله‌های مرغ زنده، کشتار، بسته بندی، نگهداری در سردخانه و در نهایت حمل بهداشتی مرغ‌های کشتار روز بازدید کرد و گفت: نظارت مستمر بر فعالیت کشتارگاهای طیور برای جلوگیری از بروز و شیوع بسیاری از بیماریها ضروری است.

نماینده عالی دولت در مرکز استان، تصریح کرد: در اجرای طرح تشدید بازرسی و نظارت بر مرغداری‌ها و کشتارگاه ها که در قالب طرح رصد مرغ کشتار شده از مبدا تا مقصد با حضور بازرسان و کارشناسان سازمان صنعت‌، معدن و تجارت در شهرستان انجام می شود‌ و روزانه وضعیت کشتار مرغ در کشتارگاه‌ها و همچنین توزیع گوشت مرغ رصد و پایش می‌شود.

فتح اللهی افزود: در این طرح و با حضور بازرسان سازمان صمت و نمایندگان اداره پست‌، کل میزان مرغ کشتار شده در هر کشتارگاه به عنوان یک مرسوله پستی در سامانه تجارت ثبت و بارکد گذاری می‌شود و در صورت عدم ثبت در این سامانه به عنوان عرضه خارج از شبکه تلقی می‌گردد.

ارسال شده در پنجشنبه ۱۰ تیر ۱۴۰۰ ساعت ۹:۳۱ بعد از ظهر
کد خبر: 6610644
آخرین خبر ها
گزیده خبرها