افزایش نجومی نرخ برنج ایرانی و مافیای پشت پرده

افزایش نجومی نرخ برنج ایرانی و مافیای پشت پرده

اسرار امروز . عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه مافیای پشت پرده دلیل افزایش نجومی نرخ برنج داخلی است، گفت: گرانی برخی از محصولات کشاورزی بهانه‌ای برای توجیه واردات است.غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه گرانی نجومی نرخ برنج نشان از وجود مافیا در این عرصه دارد،تصریح کرد: برخی در تلاش هستند با گران کردن عمدی برخی از محصولات کشاورزی با رویکرد مجلس شورای اسلامی مبنی بر محدود کردن واردات مخالفت کنند تا بتوانند با واردات بی‌رویه سودهای کلان را کسب کنند.

وی درباره گران شدن به‌یک‌باره نرخ برخی از محصولات کشاورزی، گفت: افزایش نجومی نرخ برنج داخلی راهکاری برای توجیه واردات برنج‌های خارجی با نرخ ارزان است و این درحالیست که این نوع گرانی محصول استراتژیکی همچون برنج ریشه در برنامه‌ریزی مافیایی دارد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی‌ها با احتکار برنج قصد ایجاد کسری در بازار کشاورزی رادارند تا در زمان نیاز بازار مصرفی، عرضه کالا به بازار را محدود کنند تصریح کرد: نباید اجازه داد در سال اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال با افزایش نرخ تولیدات داخلی، واردات ارزان‌قیمت محصولات خارجی توجیه منطقی پیدا کند.

عضو کمیسیون برنامه بودجه و محاسبات مجلس با بیان اینکه مرکز تحقیقات برنج نیازمند افزایش تحرک است، یادآور شد: ایجاد بذر پر محصول توسط مرکز تحقیقات برنج راهکاری برای افزایش سطح تولید در شرایطی به شمارمی آید که می‌توان با بذر پرمحصول علاوه بر کاهش هزینه تولید،برنج را در کوتاه‌ترین زمان نیز تولید کرد.

جعفرزاده ایمن آبادی با بیان اینکه برخی با احتکار برنج بستر را برای واردات گسترده در این عرصه مهیا می‌کنند،تصریح کرد: افزایش نرخ برنج ناشی از فضای روانی نیست بلکه این افزایش جهت ایجاد بهانه‌ای برای واردات گسترده برنج است.منبع:گیل نگاه

ارسال شده در چهارشنبه ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۸:۳۸ بعدازظهر
کد خبر: 5434953
آخرین خبر ها
گزیده خبرها