آیا محمد فائزی در تقابل با دستهای پشت پرده و سفارشات پنهانی موفق می شود؟
آزمون سخت مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان؛

آیا محمد فائزی در تقابل با دستهای پشت پرده و سفارشات پنهانی موفق می شود؟

اختصاصی/ اسرار امروز/ حسن سامری. برخی از خواص سالهاست به ثمن بخس از خانه های سازمانی آموزش و پرورش گیلان در منطقه اعیان نشین گلسار شهر رشت برخوردارند!!/ فرهنگیان استان گیلان منتظر هستند تا نتیجه اقدام انقلابی مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در پرونده ای با دو حکم قضایی و 8 سال بلاتکلیفی را ببینند/ آیا مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان قدرت جلوگیری از دخالت سیاسیون و انتصاب مدیران بله قربان گو برای احقاق حقوق  هزاران نفر از فرهنگیان و اعضای خانواده آنان را ندارد؟/ به نظر می رسد دستهای پشت پرده از آن عده  خواص که با خیال راحت و بدون هیچ دغدغه‌ای علیرغم صدور دو حکم قضایی از تخلیه امتناع می ‌ورزند، حمایت و پشتیبانی می‌کند و گرنه برای مردم عادی امکان قانون شکنی وجود ندارد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، چندی پیش و در دوران مدیرکل سابق آموزش و پرورش استان گیلان، نگارنده مطلبی تحت عنوان آیا غصب خانه های سازمانی آموزش و پرورش با حمایت دستهای پشت پرده صحت دارد؟ منتشر کرد.اما متاسفانه تا این لحظه موفق به دریافت پاسخی شفاف و قانونی نشد. بنابراین نگارنده مجددا تلاش کرد تا دیداری با محمد فائزی مدیرکل آموزش و پرورش تازه نفس گیلان داشته باشد.

می توان ادعا کرد که دسترسی به استاندار گیلان راحت تر از دیدار مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان است. می گویند فائزی مومن، متعهد و با ایمان است و دیگران از حیث برخورد خداپسندانه وی با ارباب رجوع، مجذوبش می شوند. اما در بیرون از اتاق ایشان این تصور ایجاد شده که برای دسترسی به مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان باید از چند لایه عبور کرد و البته در برخی از این موارد هم عبور از این لایه ها امکان پذیر نیست. چنانکه نگارنده مدت زیادی است جهت دریافت پاسخ سئوالات جمعی از فرهنگیان استان گیلان  که از زمان مدیرکل سابق آموزش و پرورش گیلان بدون پاسخ مانده بود در انتظار دیدار وی می باشد اما تاکنون خبری نشده و ظاهرا امکانپذیر نیست. در نهایت نگارنده دست به قلم شد تا شاید از طریق رسانه بتواند اموزش و پرورش گیلان را مجاب نماید پاسخی شفاف و قانونی به سئوالات و ابهامات فرهنگیان و افکار عمومی بدهد.

البته گفتنی است تبعات هر گونه رفتارها و عملکرد دفتر مدیران  بنام مدیرکل نوشته می شود در صورتیکه ممکن است وی از آن بی اطلاع باشد.

فرهنگیان استان گیلان مدعی هستند « آئین نامه اجرایی قانون فروش خانه های سازمانی و دستگاههای دولتی مصوب سال 88 در اداره کل آموزش وپرورش این استان از سال 1392 تاکنون و در دوران مدیریت مهدی حاجتی، نادر جهان آرا و محمد رحمتی  اجرا نشده و برخی از خواص، سالهاست به ثمن بخس از خانه های سازمانی آموزش و پرورش گیلان در منطقه اعیان نشین گلسار شهر رشت برخوردارند و مبلغی ناچیزی بابت سکونت در منازل سازمانی و سایر امکانات رفاهی می پردازند.

موضوع فروش خانه های سازمانی آموزش و پرورش از سال 89-90 رقم خورد و زمینه های لازم بر اجرای قانون مصوب مجلس در این مورد فراهم و علی رغم دخالت یکی از نمایندگان اصولگرا و انقلابی مجلس جهت مصادره یکی از خانه های سازمانی به نفع یکی از بستگانش، روند به گونه ای پیش رفت که با حمایت مراجع ذیربط و مصوبه شورای آموزش و پرورش استان تصمیمات خوبی  در آن سال اتخاذ گردید به طوری که برای اجرای مصوبات طی دو مرحله حکم تخلیه برای همه ساکنان غیرقانونی صادر شد که مرحله دوم آن ، آبان سال 92 بود که با تغییر مدیریت آموزش و پرورش استان مصادف گردید . اما پس از آن با حضور 3 مدیرکل ، نتیجه اقداماتی در این زمینه مشخص نیست.

گفته می شود یک از منازل سازمانی آموزش و پرورش استان گیلان در قلب گلسار رشت،  بیش از 10 سال در اختیار یکی  از بستگان نماینده انقلابی و اصولگرای مجلس شورای اسلامی قرار گرفته که از قضا با رای فرهنگیان، چندین دوره در مجلس شورای اسلامی فعالیت می کند؟! نماینده اصولگرایی که سنگ حمایت از فرهنگیان را بر سینه می‌زند، اما اصرار در مظلوم نمایی فامیل بازنشسته خود برای تصاحب غیرقانونی خانه سازمانی آموزش و پرورش گیلان در قلب گلسار رشت را دارد.

فرهنگیان استان گیلان  مدعی هستند « بر اساس قانون حداکثر به مدت 5 سال می توان از خانه های سازمانی استفاده کرد و در صورتی که اگر فرد استفاده کننده از خانه سازمانی در مهلت مقرر نسبت به تخلیه اقدام ننماید به موجب ماده 3 قانون نحوه استفاده از منازل سازمانی مصوب 1346 و ماده 12 آئین نامه مربوط می‌بایست حقوق و مزایای ایشان تا تخلیه منزل به نفع سازمان مسدود گردد در صورتیکه ، برای فامیل نماینده اصولگرای مجلس در سال 91 و 92 دو بار حکم قضایی تخلیه صادر شده اما همچنان بر خواسته نامتعارف، غیرقانونی و خلاف شرع خود اصرار دارد و به دلیل قرابت با نماینده اصولگرای مجلس اقدام به تحویل خانه سازمانی به آموزش و پرورش نمی کند!!!

به نظر می رسد فائزی برای مقابله با دستهای پشت پرده برای جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال و دفاع از سرمایه صدها میلیاردی آموزش و پرورش گیلان آزمونی سخت پیش رو دارد و فرهنگیان استان گیلان منتظر هستند تا نتیجه اقدام انقلابی مدیرکل آموزش و پرورش گیلان در پرونده ای با دو حکم تخلیه و 8 سال بلاتکلیفی را ببینند.

فرهنگیان استان گیلان حالا این سئوال را دارند که چرا سازمان بازرسی استان گیلان ، دادگستری و دادستان محترم شهر رشت علیرغم صدور احکام تخلیه خانه های سازمانی آموزش و پرورش ،  به تکلیف خود عمل نمی کنند ؟ چرا نمایندگان انقلابی مردم گیلان در مجلس شورای اسلامی که با شعار فساد ستیزی و عدالتخواهی از مردم رای گرفتند بعنوان ناظر بر قانون در راستای جلوگیری از تضییع حقوق بیت المال این چنین سکوت کرده اند؟ چرا باید خانه های سازمانی آموزش و پرورش در اختیارعده‌ای محدود و غیرمستحق قرار بگیرد؟ آیا چهارمین مدیرکل آموزش و پرورش استان گیلان در طول 8 سال گذشته هم قصد ماله کشی این پرونده را دارد؟ آیا فائزی قدرت جلوگیری از دخالت سیاسیون و انتصاب مدیران بله قربان گو برای احقاق حقوق  هزاران نفر از فرهنگیان و اعضای خانواده آنان را ندارد؟

اگر چه نگارنده چنین ادعاهایی  را تایید و یا تکذیب نمی کند، اما شاید بتوان نتیجه گرفت که  سکوت روابط عمومی و مدیران کل 8 سال گذشته آموزش و پرورش  در پاسخ به مطالبات فرهنگیان استان گیلان، مهر تاییدی بر ادعاهای آنان باشد. زیرا آن عده از خواص که با خیال راحت و بدون هیچ دغدغه‌ای علیرغم صدور دو حکم قضایی از تخلیه امتناع می ‌ورزند ، به نظر می رسد کسانی در مجموعه آموزش و پرورش یا سازمان‌های دیگر از این افراد حمایت و پشتیبانی می‌کنند و گرنه برای مردم عادی امکان قانون شکنی وجود ندارد و افکار عمومی در گیلان انتظار دارند مسئولان متولی امر جهت برقراری عدالت اجتماعی به درخواست جمع کثیری از فرهنگیان استان گیلان جامه عمل بپوشانند و شفاف سازی کنند.

گفتنی است این انتظار وجود دارد محمد فائزی مدیرکل انقلابی آموزش و پرورش استان گیلان تعارفات را کنار بگذارد ، واقعیت‌ها را بگوید و به شعار دولت انقلابی جامه عمل بپوشاند و جلوی حیف و میل سرمایه صدها میلیارد تومانی آموزش و پرورش  گیلان را بگیرد!!

ارسال شده در جمعه ۲۷ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۶:۳۱ بعد از ظهر
کد خبر: 9141582
آخرین خبر ها
گزیده خبرها