آنهایی که مسئول معدن زمستان یورت بودند چرا مهر سکوت بر لب زدند؟
دکتر روحانی :

آنهایی که مسئول معدن زمستان یورت بودند چرا مهر سکوت بر لب زدند؟

اسرارامروز. / شما از آزادی حرف نزنید، آزادی خجالت می کشد

/ شماها که در طول سال‌های گذشته آنچه از شما صادر شد کلمه ممنوعیت بود

/ شما دم از انتقاد نزنید که در نهادی کار می‌کنید که هیچ‌کس جرات نمی‌کند از آن نهاد حتی یک بار انتقاد کند

/ اعلام کنید در آن نهادی که هستید بازنشستگان شما چقدر می‌گیرند؟

/ ما دولت ادعا نیستیم، ما دولت خیال ‌بافی نیستیم، ما دولت فریب نیستیم

/ آنهایی که امروز می‌خواهند قدرت را در دست بگیرند در طول ۴ سال خواستند از پهنای باند در این کشور ممانعت کنند و شبکه‌ها را فیلتر کنند

/می‌خواهند ما را در رسانه‌ای که خودشان ساخته‌اند، منحصر کنند

به نقل از تسنیم،‌ حجت‌الاسلام والمسلمین حسن روحانی کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری که در راستای برنامه انتخاباتی خود به استان آذربایجان غربی سفر کرده در ورزشگاه الغدیر ارومیه حاضر شد. روحانی در بخشی از سخنان خود با بر شمردن برخی از شهرهای این استان، گفت: ما با همه توان در کنار مردم ، کارگران ، معدن‌چیان خواهیم بود. در کنار خانواده عزیز از دست داده خواهیم بود. اما آنهایی که مسئول این معدن بودند چرا مهر سکوت بر لب زدند؟

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری اضافه کرد: ما اگر وعده‌ای به مردم دادیم به آن وعده عمل خواهیم کرد. امروز به مردم آذربایجان غربی می‌گویم در این استان هر روز شرایط زندگی و شرایط کسب و کار برای جوانان آماده‌ تر خواهد شد. باید جوان بیکار در این سرزمین باقی نماند. اما کسانی می‌توانند از شغل حرف بزنند که کارنامه اشتغال خود را به مردم نشان دهند.عزیزان من بدانید در ستادهای آنها افرادی هستند که ۸ سال قبل، کشور در اختیار آنها بود و دیدید با جوان‌ها و اشغال این کشور چکار کردند. ۸ سال شغلی برای این سرزمین نبود.

روحانی تصریح کرد: برخی از رسانه‌ها، آن ۸ سال سکوت کردند و از بیکاری جوانها سخن نگفتند. حالا که سال گذشته ۶۵۰ هزار شغل درست شد دم از بیکاری می‌زنند. می‌گویند باید مالیات بدهیم اما کسی نمی‌پرسد در آنجایی که شما مدیریت می‌کنید آیا تاکنون مالیات دادید؟ بدانید برای اشتغال زنان گفتیم و عمل کردیم.

وی با بیان اینکه امروز از آزادی بیان سخن می‌گویند، گفت: آنها که زبان‌ها را بردیدند و دهان‌ها را دوختند. شماها که در طول سال‌های گذشته آنچه از شما صادر شد کلمه ممنوعیت بود.ممنوعیت قلم و ممنوعیت تصویر. لطفا شما دم از آزادی نزنید که آزادی خجالت می‌کشد. شما دم از انتقاد نزنید که در نهادی کار می‌کنید که هیچ‌کس جرات نمی‌کند از آن نهاد حتی یک بار انتقاد کند. دولتی می‌تواند از انتقاد سخن بگوید که امرو می‌بینیم حتی تخریب را بنام انتقاد در این کشور رقم می‌زنند. اما جوانان عزیز و غیورمردان و غیور زنان ما با آگاهی در برابر سیاه‌نمایی آنها ایستادند.

روحانی گفت:‌ نگرانید؟ ناراحتید؟ از اینکه در این ۴ سال شما کاسبان تحریم کاسبی‌اتان کسات شده ناراحت شدید؟ ما را می‌خواهید به ۴ سال قبل برگردانید؟، ما عقب‌نشینی نمی‌کنیم. راهمان را انتخاب کردیم؟ راه ما آزادی است، راه ما آزادی است. باز می‌خواهید تحریم و حصر را به ایران برگردانید؟ ما مخالف تحریم و مخالف حصر ایران هستیم. ما می‌خواهیم با دنیا زندگی مسالمت آمیز داشته باشیم. نمی‌خواهیم جوان کرد و و ترک ما در مرزها کوله‌ بری کند. ما می‌خواهیم به جای کوله‌ بری ، صادرات بنشانیم.

کاندیدای دوازدهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری تصریح کرد:‌ شما دم از محرویمیت می‌زنید اما اعلام کنید در آن نهادی که هستید بازنشستگان شما چقدر می‌گیرند؟ دولت یازدهم در این ۴ سال چه مقدار حقوق بازنشستگان را بالا برده است. ما دولت ادعا نیستیم، ما دولت خیال ‌بافی نیستیم. ما دولت فریب نیستیم. ما می‌خواهیم راهی که در خرداد ۹۲ به هم وعده دادیم و دست به دست هم دادیم، راهی را که برگزیدیم و انتخاب کردیم می‌خواهیم تا قله ادامه دهیم.

وی افزود: همه مردان و زنان و همه ایران بدانید آنهایی که امروز آمده‌اند و می‌خواهند قدرت را در دست بگیرند، در طول ۴ سال خواستند از پهنای باند در این کشور ممانعت کنند و شبکه‌ها را فیلتر کنند. امروز ۱۰۰ هزار شغل در سایه فناوری اطلاعات برای جوانان ایجاد شده است. می‌خواهند ما را در یک رسانه‌ای که خودشان ساخته‌اند، منحصر کنند. ما می‌خواهیم با حفظ هویت ایرانی‌‌مان و با حفظ اعتقادات‌مان با دنیا در ارتباط باشیم.

روحانی در پایان گفت: جوانان عزیز، زنان و مردان، روز سرنوشت پیش روی ماست. نگذاریم تعالی آزادی، رفاه، حرکت، نشاط و امنیتی که شما مردم در طول این ۴ سال برای کشور عزیزتان ایران آفریدید و به وجود آوردید از دست شما بگیرند. راهش صندوق رای ۲۹ اردیبهشت است. دوباره ایران، دوباره اسلام، دوباره امید. دوباره اعتدال، زنده‌باد آذربایجان و زنده‌باد ایران.

ارسال شده در یکشنبه ۱۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۰:۰۸ بعدازظهر
کد خبر: 6839022
آخرین خبر ها
گزیده خبرها