آیا کفگیر دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان به ته دیگ خورده است؟
زور مدیر روابط عمومی هم به آقای معاون نرسید!!!

آیا کفگیر دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان به ته دیگ خورده است؟

اختصاصی/ اسرار امروز/ حسن سامری. این انتظار از دکتر حیدرعلی بالو وجود دارد تا رودربایستی را کنار بگذارد و به مدیران زیر مجموعه خود گوشزد نماید تا بعد از این شاهد چنین کاستی هایی نباشیم.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، از آنجاییکه ارزش پول ملی کشور در زمان حاضر بر اساس نظریه بیشتر کارشناسان اقتصادی بی‌سابقه‌ترین سقوط را تجربه می‌کند و طبعا، کاهش قدرت خرید مردم و شرمندگی بیشتر پدران و نان‌آوران را نزد فرزندان و خانواده آنان بدنبال دارد و متأسفانه گرفتاری‌ها و رنج‌های مردم در حوزه معیشت رو به افزایش است و تورم کمر مردم را شکسته ، در چنین شرایطی عملکرد برخی مسئولان در استانها به گرفتاریهای مردم دامن می زند و برخی از سیاستهای نادرست، نارضایتی های مردم را تشدید می کند.

قصد نگارنده از تحریر این مطالب اشاره به درد دل برخی از پیمانکاران دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان از دکتر سید مهدی موسوی معاونت توسعه مدیریت منابع و برنامه ریزی این دانشگاه است که سکاندار این معاونت از زمان مدیریت دکتر ارسلان سالاری تاکنون می باشد. گلایه هایی که البته قابل تامل  هستند.

هر چند پرداخت به موقع مطالبات پیمانکاران در دستور کار دولت و مجلس قرار دارد اما معاونت توسعه دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در پرداخت مطالبات امروز و فردا می کند و این امر موجب بروز چالشهای مالی و تبعات بسیااری برای پیمانکاران می شود. لذا بنا بر اعتقاد این پیمانکاران، رغبت و حس مسئولیت پذیری در راستای پرداخت به موقع مطالباتشان از سوی این معاونت مشاهده نمی شود.

پیمانکاری که چندین ماه پس از اتمام قرارداد در راهرو ها و طبقات دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان سرگردان است و جز پاسخ تکراری «در حال پیکیری هستیم» چیز دیگری نصیبشان نمی شود. تا جاییکه برخی ارباب رجوع این پیمانکار سرگردان را به دلیل مشاهده مکرر در این صحنه ، در برخی موارد با پرسنل دانشگاه اشتباه می گیرند!! در صورتیکه پیمانکاران نباید برای وصول طالبات خود مثل توپ فوتبال!! در این دانشگاه پاسکاری شوند.

پیمانکارانی مات و مبهوت...!! که محصول دسترنج سال‌ها ی متمادی زحمات خود را بر باد رفته می‌بینند و در حال حاضر چشم امیدشان به پیگیری و نظارت مستقیم  دکتر حیدرعلی بالو سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان  در راستای حل این مشکلات بحرانی است .

وعده و وعید بدون تاریخ معاون توسعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان هم برای پیمانکاران ضامن حفظ ارزش ریالی مطالباتشان با توجه به تورم افسارگسیخته فعلی نمی شود و آن چیزی که این پیمانکاران را نگران و سردرگم می‌کند، اطاله «صرفا روند بررسی!!» پرداخت مطالبات پیمانکاران و به اصطلاح امروز و فردا نمودن است که نهایتا موجد سلب اعتماد این قشر زحمتکش نسبت به اقوال ، گفتارو تعهدات دانشگاه علوم پزشکی گیلان شده و ناگزیر موجب شکایت و پیگیری ایشان از طریق دستگاه های نظارتی  و قضایی ذیربط از مسئولان دانشگاه علوم پزشکی در راستای وصول مطالبات معوقه شان می گردد .

یکی از تبعات منفی عدم پرداخت به موقع مطالبات پیمانکاران دستگاههای دولتی، عدم توانایی این پیمانکاران برای شروع پروژه های بعدی می باشد چرا که توان مالی شان به دلیل عدم وصول مطالبات معوقه ، بشدت کاهش می یابد و حتی باعث توقف پروژه های دیگر «در حال اجرا» از ناحیه ایشان می گردد و تبعا موجد مسئولیت حقوقی و مالی نامبردگان در مقابل اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر و اختلال شدید در روند گردش کار این پیمانکاران می شود از جمله تعهد به بازپرداخت تسهیلات بانکها و تحمیل پرداخت سود ناشی از عدم پرداخت به موقع اقساط و ....

اما سؤالاتی که در این راستا پیش می آید این واقعیت و مهم است که آیا؛ ضرر و زیان تاخیر در پرداخت به موقع مطالبات پیمانکاران با توجه به تورم بیش از 40 درصدی حاضر از محل منابع مالی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان پرداخت می شود یا از جیب شخصی ؟ آیا سرگردانی و بروکراسی های پر پیچ و خم اداری پیمانکاران برای وصول مطالبات در دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان قانونی است یا خیر؟ آیا کفگیر دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان به ته دیگ خورده است؟

لازم به ذکر است پیگیریهای مکرر برای دریافت پاسخ سئوالات و برخی ابهامات موجد از دکتر سید مهدی موسوی تاکنون نتیجه ای در بر نداشته و به نظر می رسد زور... مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در راستای مصاحبه با نگارنده( این خبرنگار)  به آقای معاون نرسید!!! تا ایشان را ملزم به پاسخگویی کند.

این انتظار از دکتر حیدرعلی بالو وجود دارد تا بعنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان رودربایستی را کنار بگذارد و زمینه پاسخگویی مدیران زیرمجموعه خود را در راستای پرداخت مطالبات پیمانکاران، ارباب رجوع و اصحاب رسانه ایجاد نموده و این امر را به مدیران زیر مجموعه خود نیز گوشزد نماید تا بعد از این شاهد چنین مواردی و کاستی هایی نباشیم. انشاالله

ارسال شده در جمعه ۰۹ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱:۲۰ بعدازظهر
کد خبر: 7486313
آخرین خبر ها
گزیده خبرها