دفتر ریاست دانشگاه اتاقی شیشه ای است/ به دنبال مچ گیری نیستیم
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان :

دفتر ریاست دانشگاه اتاقی شیشه ای است/ به دنبال مچ گیری نیستیم

اختصاصی/ اسرار امروز/ حسن سامری. اقدامات رسانه‌ای یکی از مؤلفه‌های اصلی کنترل بیماری‌ها می باشد/ موتور محرکه دانشگاه، معاونت توسعه می باشد/ گیلان به وضعیت نارنجی کرونا نزدیک است

به گزارش پایگاه اطلاع ‌رسانی اسرار امروز، دکتر محمدتقی آشوبی - سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در آخرین روز کاری سال 1401 در جمع فعالان رسانه ای این استان حاضر شد و به سئوالات پاسخ داد. وی در نخستین نشست خبری خود ضمن قدردانی از تلاش‌های اصحاب رسانه، گفت: اصحاب رسانه جزیی از خانواده بزرگ بهداشت و درمان هستند و دوشادوش نظام سلامت به ‌عنوان افسران میدان جهاد تبیین، در راستای برقراری عدالت و ارتقای نظام سلامت تلاش می‌کنند.

آشوبی افزود: اقدامات رسانه‌ای یکی از مؤلفه‌های اصلی کنترل بیماری‌ها می باشد همانطوریکه رسانه‌ها و خبرنگاران با تولید آثار خبری و رسانه‌ای و پیام‌های هشدار دهنده آموزشی و انگیزشی نقش بسزایی در کنترل ویروس منحوس کرونا داشتند.

این مقام مسئول در پاسخ به اینکه آیا انتصاب وی سفارشی بوده است؟ گفت: خداوند وقتی یک بچه یتیمی را در یک روستا حمایت کرد ، در جنگ تحمیلی محافظت نمود و در بهترین دانشگاهها شرایطی ایجاد کرد تا مقطع فوق تخصص تحصیل کند، قطعا تنها نمی گذارد و ایمان دارم که خداوند همیشه پشتیبان بنده می باشد و جز خدای احد و واحد پشتیبانی ندارم.

وی با اشاره به اینکه بی مهریهای بسیاری در سنوات گذشته و بدور از انصاف علیه وی شده است، خاطرنشان کرد: حتی یک ریال پول حرام در زندگی اینجانب وارد نشده و همسر سیده ام کمک کرد که در این مسیر گامهایی استوار بردارم تا یک زندگی سالم داشته باشیم. فرزندم پزشک است و پس از گذراندن خدمت سربازی (با توجه به اینکه سرپرست دانشگاه علوم پزشکی این استان هستم ) جایی مشغول نیست.

آشوبی با تاکید بر اینکه تمام تلاشم را بکار گرفته ام که صادقانه خدمت کنم، افزود: دوران طرح خود را از روستایی در رودبنه لاهیجان با دکتر کوچکی نیا شهید مدافع سلامت شروع کردم و تعهداتم را در منطقه محروم اشکورات رودسر انجام دادم و تاکنون در هر حوزه ای از دانشگاه، اصل را بر شفافیت گذاشته و همچنان این مسیر را ادامه خواهم داد.

وی یادآور شد: دفتر ریاست دانشگاه اتاقی شیشه ای است و منشی های لایه به لایه هم نداریم و تا پاسی از شب در خدمت مراجعین هستم و دسترسی به اینجانب هم راحت است.

این مقام مسئول در پاسخ به سئوالی در خصوص اینکه چه برنامه ای برای عبور از فرایند سنتی معاونت توسعه دارد؟ گفت: موتور محرکه دانشگاه معاونت توسعه می باشد و اگر این موتور محرکه درست کار نکند بقیه معاونت ها، کارایی لازم را نخواهند داشت. همچنین در فرایند توسعه چاره ای جز طی مسیر علمی نداریم و فرایندهای سنتی ما را به هدف نمی رساند و دیدگاه مچ گیری در ستاد باید به پشتیبانی تغییر کند.

آشوبی با بیان اینکه یک عضو هیات علمی را بعنوان معاون توسعه منصوب کردیم، افزود: فرایندهای باید اصلاح شود تا کسی نتواند قانون را دور بزند و  به این دلیل مسیر علمی را تعریف کردیم که نتایج آن در طول حداقل یکسال آینده خود را نشان خواهد داد .

این مقام مسئول با بیان اینکه کادر درمان در سخت‌ترین شرایط جامعه در میدان خدمات‌ رسانی به مردم حضور داشتند، اظهار داشت: در ایامی که جهان، کشور و استان با ویروس کرونا درگیر شده و همه ابعاد زندگی مردم را تحت تأثیر قرار داده بود، کادر درمان و زحمت ‌کشان حوزه سلامت همانند دوران دفاع مقدس، ایثارگونه برای نجات جان بیماران و سلامت آحاد جامعه تلاش کردند.

 وی با اشاره به اینکه استان گیلان بیش از ۳۰ شهید و جان ‌باخته درراه خدمات‌رسانی به بیماران کرونا تقدیم کرده است، ادامه داد: بر همین اساس یادواره شهدای سلامت گیلان در سال آینده برگزار می‌شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: برنامه استراتژیک ما در دانشگاه برای چهار سال آینده تهاجمی است و تدافعی نمی باشد ضمن اینکه ما کار را با شعار توسعه مشارکت، برقراری عدالت و ارتقای نظام سلامت آغاز کردیم.

وی در ادامه با اشاره به فعالیت سامانه ۴۴۰۱ دانشگاه علوم پزشکی گیلان اظهار کرد: این سامانه از ساعت 8 صبح تا ۲۰ پاسخگوی تماس گیرندگان در بخش دارو و درمان است.

آشوبی یادآور شد: بیمارستان ۴۱۲ تختخوابی سایت لاکان رشت مراحل پایانی را طی می کند و این بیمارستان برای مراجعه بیماران شرق و غرب گیلان پیش بینی شده است .

وی با بیان اینکه گیلان از استان هایی است که بیمارستان جنرال ندارد، اشاره کرد: در سفر بعدی رییس جمهور به استان گیلان در اردیبهشت سال آینده ، درخواست افزایش ۲۰۰ تخت دیگر به بیمارستان در حال احداث جنرال را در دستور کار داریم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در بخش دیگری از سخنانش درباره جذب نیرو در علوم پزشکی گیلان اظهار کرد: جذب نیرو در این دانشگاه از طریق آزمون اردیبهشت ۱۴۰۲ انجام خواهد شد و نیروی مورد نیاز را تامین خواهیم کرد.

این مقام مسئول با بیان اینکه گیلان به وضعیت نارنجی کرونا نزدیک هستیم، تاکید کرد: کرونا هنوز تمام نشده و در زمان حاضر ۹۲ بیمار در بیمارستان های استان بستری هستند و ضروریست تا در محیط های بسته حتما ماسک زده شود.

ارسال شده در دوشنبه ۲۹ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۲:۰۶ بعدازظهر
کد خبر: 5651349
آخرین خبر ها
گزیده خبرها