شرکت تولیدی ایمنی ولی عصر نیازمند توجه مسئولان است

شرکت تولیدی ایمنی ولی عصر نیازمند توجه مسئولان است

مهدی پور سلمان مدیرعامل شرکت تولیدی ایمنی ولی عصر:

بوروکراسی وسیع و سخت‌گیر اداری استان گیلان مانعی بزرگ برای توسعه این واحد تولیدی شده است

بی‌ثباتی قوانین ،تصمیم‌گیری را برای مدیران بخشهای تولیدی و فعالان اقتصادی سخت می‌کند

بدون کوچکترین حمایت مسئولین، فقط مورد تشویق و تحسین قرار گرفتیم و حالا محکوم به تعطیلی هستیم

بی‌شک پر فایده‌ترین و ضروری‌ترین اقدام در راستای رونق اقتصادی و ایجاد اشتغال پرداختن سریع به این مهم است و هزینه در این زمینه، نوعی سرمایه‌گذاری محسوب می شود. مصوبات خوب و امید بخش دولت تدبیر در زمینه پرداخت تسهیلات کم‌بهره به تولید برای نیل به هدف اشتغال و تولید قابل توجه بوده مشروط به اینکه در گرداب کاغذبازی ادارات و تنگ نظری بعضی مجریان امر قرار نگیرد. همچنین بوروکراسی وسیع و سخت‌گیر اداری، استعلامات متعدد از ادارات، خرید زمین، همکاری نامناسب و زمان بر بخش بانکی، پرداخت هزینه‌های متعدد و گزاف بابت کارشناسی و تهیه نقشه‌های گوناگون از جمله مواردی است که تولید کنندگان با انگیزه را از ادامه کار منصرف می‌کند. هدف از بیان مطالب فوق گزارشی از درد دلهای یک تولیدکننده در شهر خشکبیجار و در حضور مهندس غلامعلی جعفرزاده نماینده مجلس نهم مردم رشت در مجلس شورای اسلامی و همجنین نماینده منتخب در مجلس دهم در گارگاه تولیدی ایمنی ولی عصر است.


مهدی پور سلمان تولید کننده تهرانی که سال 1389در شهر خشکبیجار یک واحد تولیدی کفش و سری دوزی لباس کار احداث و کار خود را با جذب4 نیرو آغاز کرد. شرکت تولیدی ایمنی ولی عصر هم اکنون در عسلویه و یافت آباد تهران نیز واحد تولیدی و شعبه دارد.همچنین کارخانه کفش ایمنی این واحد تولیدی در شورآباد به فعالیت خود ادامه می دهد و دفتر مرکزی این مجموعه در تهران مستقر است.لازم به یادآوری است که این مجموعه تجاری و تولیدی ،تولیدات خود از قبیل کفش کار ،پوتین،لباس کار و عملیاتی ،پوشاک گرم و ... را به خارج از کشورصادر می کند و در بازار مشکلی برای فروش ندارد. این شرکت تاکنون هزاران دست لباس کار در رنگ و مدلهای مختلف و با بهترین کیفیت به شرکتهایی همچون پارس خودرو،سایپا دیزل،بنیان توسعه صنعت خودرو،ایران خودرو،شرکت مپنا،کاوه و... عرضه نموده است.

مهدی پورسلمان فعال حوزه اقتصاد و سرمایه گذار بخش خصوصی،در حاشیه بازدید نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در یک گفتگوی اختصاصی گفت: مقام معظم رهبری با عنوان شعار «تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی» اهمیت تولید ملی در اقتصاد کشور را تاکید کردند .

وی با لحنی غم الود گذری به دوران جنگ تحمیلی میزند و از رونق تولید در آن زمان سخن می گوید. از کارگرانی که شبانه روز به تولید محصولات داخلی مشغول بودند و مسئولینی که اما و اگر بر سر راه تولید داخلی نمی آوردند.

وی که از بی مهری برخی مسئولین در طول 4 سال گذشته غم بر تمام چهره ی او نشسته ، ادامه می دهد: تلاش کردم تا در کنار کسب سود حاصل از تولید به رونق اقتصادی استان و بهبود وضع معیشتی و اشتغال مردم این منطقه کمک کنم اما مورد بی مهری برخی مسئولین قرار گرفتم.

56f25b08e631f.jpg

تلخی خاطرات این دوران بر چهره او نشسته انگار علاقه ای به گفتن خاطران تلخ ندارد اما با اکراه ادامه می دهد: بی‌ثباتی قوانین ،تصمیم‌گیری را برای مدیران بخشهای تولیدی و فعالان اقتصادی سخت می‌کند و قدرت تصمیم‌گیری در امور مختلف را از آن‌ها می‌گیرد.

پورسلمان به بوروکراسی اداری اشاره کرد و با انتقاد از اینکه برخی تولید کنندگان گرفتار این بوروکراسی شده اند، افزود: برای رهایی از این معضل ،باید پروسه سرمایه گذاری تولیدکنندگان را کوتاه کرد. مشکلاتی که این واحد تولیدی با آن دست و پنجه نرم می کند چیزی نیست که نتوان با تدبیر و هماهنگی دستگاه‌های اجرایی مرتبط آن را مرتفع ساخت.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای فروش محصولات خود در بازار مشکلی ندارد ؟سری تکان میدهد و با نیم نگاهی یاد آور می شود:« خوشبختانه سریال موفقیتهای شرکت تولیدی ایمنی ولی عصر در فروش تولیدات همچنان ادامه دارد اما این شعبه که با 4 نفر فعالیت خود را آغاز کرده و اکنون 30 نفر اشتغال ایجاد کرده است در طول مدت 4 ساله فعالیت، بدون کوچکترین حمایت مسئولین فقط مورد تشویق و تحسین قرار گرفته و حالا محکوم به تعطیلی است.

سکوتی تمام کارگاه را فرا گرفته یکباره همه به نشانه تایید سری برای حرفایش تکان می دهند انگار درد دل همه را گفته است. دیگردر سخنانش خبری از هیجان و برق چشم نیست سرش را پایین انداخته و ادامه می دهد: در چهار سال اخیر کوچکترین کمکی در خصوص تهیه فضای مناسب برای توسعه این واحد تولیدی نداشتم. تصمیم داشتم با توجه به ظرفیت اقتصادی این شهر و نزدیکی به منطقه آزاد انزلی و با هدف صادرات ،تمام شعبات شرکت تولیدی ایمنی ولی عصر را در گیلان مستقر کنم.

پور سلمان که گویی از تکرار این خاطرات تلخ خسته شده است در ادامه می افزاید: اگر فضای مناسبی در اختیار ما قرار داده می شد ماشین آلات کافی برای توسعه این واحد تولیدی و افزایش اشتغال به صورت مستقیم تا 200 نفر برای ما در صورت حمایت مسئولین وجود داشت اما متاسفانه بوروکراسی وسیع و سخت‌گیر اداری استان گیلان مانعی بزرگ برای توسعه این واحد تولیدی شده است.

این فعال اقتصادی گلایه هایش را با انتقاد از کاغذبازیهای گسترده در استان گیلان بر سر راه تولید کننده ادامه می دهد و اضافه کرد: مسئولین می‌توانند با نگاه حمایتی و نه تعزیراتی مقدمات رشد بخش خصوصی و به تبع آن تولید در استان را فراهم آورند. کم توجهی و یا بی توجهی به تولید در این شهر که جوانان آن دغدغه بیکاری دارند نمی تواند منجر به توسعه اقتصادی شود. در واقع یکی از الزامات توسعه اقتصادی ، حمایت از تولیدکنندگان است.

وی سکوتی تلخ می کند . سرش پا یین است اما آرام سرش را بلند می کند وبا طرح این سوال که آیا با کاغذبازی و بروکراسی اداری می توان رویکرد اقتصاد مقاومتی داشت؟ این چنین ادامه می دهد: اگر مشکلات واحدهای تولیدی اعم از تسهیلات مورد نیاز ،سرمایه در گردش کافی ، فضای مناسب و ... حل شود در رسیدن به اهداف خود و ایجاد اشتغال و رویکرد اقتصاد مقاومتی ،موفق خواهیم بود.

وی که در میان جهبه های لباس کار تولیدی مشغول به کار بود بزرگترین دغدغه خود را آینده ی جوانان این شهر عنوان می کند و تاکید کرد: به پیشنهاد مسئولین شهر تبریز در استان آذربایجان در خصوص فراهم کردن یک سوله و تسهیلات آرزان قیمت برای انتقال کل واحد تولیدی ایمنی ولی عصر به آن شهر فکر کردم اما امروز با حضور مهندس جعفرزاده نماینده محترم مردم رشت در مجلس شورای اسلامی در تصمیم خود تجدید نظر کردم.

پورسلمان خاطرنشان کرد :به مجرد اطلاع از حضور نماینده محبوب و مردمی رشت در بازار خشکبیجار و در حین دیدار با بازاریان این شهر به وی مراجعه و با ایشان درد دل کردم که ایشان علیرغم برنامه ها و جلسات از قبل پیش بینی شده ،از واحد تولیدی ایمنی ولیعصر بازدید کردند و از من خواستند تا در تهران و مجلس شورای اسلامی با کمک وی پیگیر حل مشکلات باشم.

وی با تقدیر از پیگیریهای بخشدار خشکبیجار ،یادآور شد:مهندس رحیمعلی محمد نژاد بخشدار خشکبیجار پس از حضور در این بخش بارها از این واحد تولیدی بازدید کردند و در انعکاس مشکلات این واحد تولیدی آرام ننشستند . وی که تولید و اشتغال را از اولویتهای اول این شهرستان می داند برای حل مشکلات این واحدهای تولیدی از هیچ تلاشی دریغ نکرده و دغدغه اش برداشتن موانع از توسعه این کارگاه است.

پورسلمان در پایان با تقدیر از سید عیسی مهدوی فرماندار شهرستان رشت که با دعوت بخشدار خشکبیجار از این واحد تولیدی بازدید نموده و شخصا از طریق استانداری گیلان پیگیر بوده اند، خاطرنشان کرد: حجت الاسلام والمسلمین صفری امام جمعه خشکبیجار و جناب آقای دوستدار فرمانده سابق بسیج این شهر انصافا تلاشهای ویژه ای در تداوم پایداری و بقا این واحد تولیدی داشتند که جا دارد از زحمات این عزیزان تقدیر و تشکر داشته باشم.

ارسال شده در چهارشنبه ۰۴ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۱:۳۱ بعدازظهر
کد خبر: 34
آخرین خبر ها
گزیده خبرها