مراسم تقدیر و معارفه معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد

مراسم تقدیر و معارفه معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان برگزار شد

اسرارامروز. مراسم تقدیر و معارفه معاون درمان (قدیم و جدید) دانشگاه علوم پزشکی گیلان با حضور مسوولین و کارکنان دانشگاه، برگزار شد.

به گزارش وب دا ، دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک در ابتدای این مراسم با اشاره به جایگاه حایز اهمیت حوزه درمان در دانشگاه، تصریح کرد: نقصان در عملکرد حوزه درمان بیش از سایر حوزه ها مشهود است و در صورتی که بخواهیم تغییراتی ایجاد کنیم مسوولیت در این حوزه، امری دشوار و خطیر خواهد بود. وی با اشاره به این که 76 درصد از مرگ و میر ها مربوط به بیماری های غیر واگیر است، عملکرد درمان را در این خصوص خوب توصیف کرد و ایجاد ساختار جدید، توجه خاص به حوزه نظارت، اقتصاد درمان و بحث بیمه ها را از جمله فعالیت های حایز اهمیت حوزه درمان ذکر کرد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به توانمندی دو معاون پیشین حوزه های مدیریت منابع و توسعه و درمان دانشگاه، شرایط حاد و سخت موجود در این حوزه ها را از دلایل کوتاه بودن دوره خدمت آنها ذکر کرد. وی با تاکید بر این که در شرایط فعلی نیازمند استفاده از همه توان و پتانسیل های موجود هستیم، گفت: در دانشگاه کسی که یک مسوولیت اجتماعی را پذیرا می شود صرف نظر از شاخص عملکرد متفاوت تر از سایر افراد است، زیرا او دغدغه ی اجتماعی دارد. وی با بیان این که پزشکان در جایگاه پزشکی منشا خدمت به آحاد مردم هستند، یادآور شد: فراهم کردن آرامش و آسودگی برای مردم، بسیار ارزشمند است.

در ادامه این مراسم دکتر حسین اتحاد – معاون پیشین درمان دانشگاه نیز به بیان عملکرد معاونت درمان در دوران تصدی خود، پرداخت. در ادامه محمدتقی آشوبی- معاون جدید درمان دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز با اشاره به سابقه خدمتی خود در حوزه درمان و ارایه گزارشی اجمالی از آن دوره خدمت رسانی به مردم را ایثار دانست و یادآور شد: با توجه به نبود زیرساخت های لازم در گیلان، این حوزه در اجرای طرح تحول نظام سلامت سختی های زیادی را متحمل شد.

اهدای لوح تقدیر و حکم انتصاب از سوی دکتر شاهرخ یوسف زاده چابک – رییس دانشگاه علوم پزشکی گیلان به معاونان پیشین و جدید درمان دانشگاه، پایان بخش این مراسم بود.


ارسال شده در دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶ ساعت ۱۲:۰۰ قبل‌ازظهر
کد خبر: 6449220
آخرین خبر ها
گزیده خبرها