رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان: نمی‌توان با تعداد کم نیرو  نظارت کافی داشت

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان: نمی‌توان با تعداد کم نیرو نظارت کافی داشت

سیاست‌های فرهنگی و حتی اقتصادی بدون توجه به امنیت محقق نخواهد شد لذا هدف ما یاری رساندن به همه سازمان‌های مرتبط با امنیت جامعه از جمله سازمان‌های قضایی است و تا حد امکان توان خود را برای تقویت سازمان‌های مقوم امنیت جامعه مبذول خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا کیوان محمدی،‌ رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان گیلان در شورای قضایی استان، با بیان اینکه سال 94 سال سختی به لحاظ اقتصادی بود،‌اظهار کرد: با توجه به احیای سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی، زمان زیادی صرف تغییر و تحولات و ساماندهی ساختار این سازمان در استان‌ها شد؛ به طوری که در برخی استان‌ها هنوز سازمان مدیریت آنگونه که باید راه‌اندازی و شکل نگرفته است، اما خوشبختانه در استان گیلان با حمایت‌های استاندار محترم این زمان به حداقل رسید و سازمان توانست شکل بگیرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان با تاکید بر مدیریت بودجه، تصریح کرد: تهیه بودجه یک مسئله است و مدیریت آن مسئله‌ای دیگر لذا برای آنکه مدیریت بودجه به نحو احسن رخ دهد، می‌بایست توجه ویژه‌ای به سازمان‌های نظارتی از جمله سازمان بازرسی شود. وی از ارائه طرح «ناظر امین» به سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور بدین منظور خبر داد و خاطرنشان کرد: با تعداد کم نیرو نمی‌توان نظارت کافی داشت لذا اگر درصدی از بودجه تملک دارایی به این امر اختصاص داده شود می‌توان از وجود افراد متخصص سایر دستگاه‌ها برای نظارت دقیق‌تر بهره برد.

محمدی در بخش دیگری از سخنان خود، عنوان کرد: هرقدر میزان مراجعه به قوه قضائیه کمتر باشد، نشانه جامعه‌ای سالم‌تر است و بیانگر آنکه مجریان و مردم به نحو مناسب و با رعایت قوانین تنش‌های بین خود را مدیریت می‌کنند. به همین دلیل هرچقدر برای فرهنگ جامعه هزینه کنیم، در حقیقت به امنیت جامعه نیز کمک کرده‌ایم. وی با بیان اینکه کم‌توجهی نهادهای فرهنگی منجر به تخطی از قوانین و افزایش جرم و جنایت خواهد شد، تصریح کرد: خوشبختانه به همت نیروهای امنیتی، انتظامی و نظامی، ایران اسلامی نسبت به سایر کشورهای خاورمیانه، شمال آفریقا و آسیای میانه از وضعیت امنیتی مناسبی برخوردار است. به همین دلیل کمک به این ارگان‌ها از اولویت‌بندی‌های سازمان مدیریت استان است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی گیلان یادآور شد: علی‌رغم همه سختی‌ها، سال 94 سال موفق و پرباری خصوصا در عرصه سیاست خارجی بود. امیدواریم در سال 1395 نیز با هدایت‌های مقام معظم رهبری و تدبیر ریاست محترم جمهور، سالی توام با آرامش و رفاه و برکت برای مردم ایران اسلامی باشد.

ارسال شده در شنبه ۱۴ فروردین ۱۳۹۵ ساعت ۹:۵۰ قبل‌ازظهر
کد خبر: 43
آخرین خبر ها
گزیده خبرها