شهدای ما زیر سایه بی‌توجهی مسئولان غریب واقع شدند
عضو شورای اسلامی منطقه دوران رضوانشهر:

شهدای ما زیر سایه بی‌توجهی مسئولان غریب واقع شدند

اختصاصی/اسرارامروز.حبیب پوررحمتی عضو شواری اسلامی روستای دوران رضوانشهر گفت:همه در قبال شهدا وظیفه داریم.

حبیب پوررحمتی عضو شواری اسلامی منطقه دوران رضوانشهر در یک گفتگو با خبرنگار ما گفت: منطقه دوران رضوانشهر که در ابتدای جاده پونل به خلخال قرار گرفته از اوایل انقلاب تاکنون پیرو فرامین مقام معظم رهبری در عرصه های مختلف حضور داشته و با تقدیم شهدای خود تلاش می کند تا در دفاع از ارزشهای اسلامی همپای بقیه هموطنان انجام وظیفه کند.

وی شهدا را مختص قشر خاصی ندانست و با تاکید بر اینکه همه در قبال شهدا وظیفه داریم، ادامه داد: مسئولان در مراسم معارفه خود برکت خون شهیدان را در گرفتن مناصب اقرار می‌کنند که این شعار باید عملی شود.

این عضو شورای اسلامی منطقه دوران با گلایه از عدم توجه مسئولان به انتقال و ساماندهی مزار شهدای این روستا گفت: بی توجهی به مزار شهدا، نادیده گرفتن تاریخ و فرهنگ اسلامی ایران است. متاسفانه در این شهرستان انتقال قبور شهدا محقق نشده و گویا شهدای این منطقه از یادها رفته‌اند.

نماینده مردم روستای دوران در شورای اسلامی با اشاره به اینکه روزها از پی هم سپری شد و وعده های مسئولان برای انتقال مزار این شهدا عملی نشده و مسئولان در این باره سکوت کرده‌اند، خاطرنشان کرد: شهدای منطقه دوران رضوانشهر زیر سایه بی‌توجهی مسئولان غریب واقع شدند و آن‌چیزی که در این مدت تغییر نکرد، بی‌توجهی مسئولان نسبت به مهمانانی است که روزگاری برای میزبانی‌ آن‌ها سر و دست می‌شکستند و این جای بسی تأسف است.

پوررحمتی گفت: حال سوالی که مطرح می شود این است که اگر مسئولین قصد جابجایی مزار شهدا را به مکان جدید ندارند چرا به خانواده شهدا اجازه نمی دهند نسبت به ترمیم این مزار اقدام کنند؟ چرا تکلیف مزار شهدا و خانواده آنان را مشخص نمی کنند؟

این عضو شورای اسلامی تصریح کرد: مادر یکی از شهدا در بستر بیماری است و وصیت کرده در کنار فرزند شهیدش آرام گیرد. تکلیف ما مشخص نیست؟! زمینی هم بدون هیچ امکانات بجای این آرامستان تعیین کردند که اگر یک متر بِکنیم در فصل تابستان آب از دل آن بیرون می آید با این حال قبول کردیم اما مسئولین امر برای انتقال مزار شهدا اقدامی انجام نداده‌اند.

وی ادامه داد: با دیدن صحنه مزار  شهدا بسیار شرمنده ایم و باید اعتراف کنم کوتاهی کرده ایم. وضعیت کنونی مزار این شهدا به گونه‌ای است که  در شان و جایگاه این امامزادگان عشق و نمادهای سرافرازی و ایثار نیست و هر روز در سایه بی‌توجهی مسئولان امر و البته کمبود اعتبارات عمرانی به مشکلات اضافه می‌شود.

پوررحمتی در پایان از مسئولین درخواست کرد تا دست روی دست نگذارند و هر چه زودتر نسبت به انتقال قبور شهدا اقدام کنند.

ارسال شده در شنبه ۰۲ دی ۱۳۹۶ ساعت ۶:۵۹ بعدازظهر
کد خبر: 8516115
آخرین خبر ها
گزیده خبرها