نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی: پرونده های خارج شده از وزارت اطلاعات پاشنه آشیل فشار احمدی نژاد بر برخی افراد شده است

نماینده مردم شهرستان رشت در مجلس شورای اسلامی: پرونده های خارج شده از وزارت اطلاعات پاشنه آشیل فشار احمدی نژاد بر برخی افراد شده است

فاضل موسوی ، نماینده و عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس هشتم در گفت و گویی مدعی شده بود که احمدی نژاد با عزل مصلحی، به پرونده های افراد مختلف در وزارت اطلاعات دست پیدا کرده است و از برخی از این اطلاعات در خصوص آن افراد استفاده می کند.

ادعایی که حالا مهندس غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی با جزییات بیشتر آن را تایید می کند و از وزارت اطلاعات دولت روحانی درخواست رسیدگی جدی به این موضوع را دارد.

این نماینده مجلس دهم تصریح دارد که احمدی نزاد از ابتدا با این نیت اژه ای را عزل کرد که به پرونده ها در زمان سرپرستی دست پیدا کند و بعد از آن نیز به این علت که مصلحی به او باج امنیتی نداد ، در پی عزل مصلحی برای تسلط خود بر وزارت اطلاعات بود که با واکنش قاطع رهبر انقلاب رو به رو شد .جعفرزاده ایمن آبادی در این خصوص می گوید: واقعیت امر این است که برخی از افراد و مجموعه ها که در حال حاضر هنوز دولت قبل را همراهی می کنند ، دلایلی غیر از قبول داشتن و علاقه و دوست داشتن و سرسپردگی دارند و در حقیقت تحت فشار هستند.

نماینده مردم رشت با بیان این که احمدی نژاد از این افراد اطلاعاتی دارد که با استفاده از آن ها خواسته های خود را تحمیل می کند، افزود: پیش بینی می شود آقای احمدی نژاد نقطه ضعف هایی را از این افراد دارد که آن ها را به رخ شان می کشد.این نماینده مجالس نهم و دهم در خصوص این مطلب تصریح کرد: در دولت قبل در بازه زمانی کوتاهی احمدی نژاد وزیر وقت اطلاعات محسنی اژه ای را عزل و سرپرستی وزارت اطلاعات را بر عهده گرفت که در این بازه زمانی خلاء امنیتی به وجود آمده است.

جعفرزاده ایمن آبادی خاطر نشان کرد: همان طور که پیش بینی می شد اطلاعات برخی از افراد شاخص کشوری از وزارت اطلاعات خارج شده و این اطلاعات پاشنه آشیل فشار احمدی نژاد بر این افراد شده است تا در برابر رفتارها و سیاست های احمدی نژاد سکوت و حتی در مواردی نیز بالاجبار ایشان را همراهی کنند.وی ادامه داد: عزل اژه ای قوی ترین انگیزه برای این موضوع بوده است و در حقیقت نیت این بود که احمدی نژاد بتواند به عنوان رییس جمهور سه ماه در کسوت سرپرست وزارت اطلاعات قرار گیرد و این برنامه ها را بیش از پیش پیاده کند.

جعفرزاده ایمن آبادی همچنین تاکید کرد: در مورد مصلحی هم احمدی نژاد با همین برنامه پیش رفت اما حضرت آقا در حکمی مصلحی را ابقا کردند و جلو ادامه تخلفات احمدی نژاد در حوزه وزارت اطلاعات را گرفتند.وی ادامه داد: مصلحی وزیر سالمی بود و فارغ از نوع نگاه سیاسی اش ، در آن مقطع زمانی به احمدی نژاد باج امنیتی نداد.

جعفرزاده ایمن آبادی خاطر نشان کرد: بر همین اساس احمدی نژاد وی را عزل کرد تا دوباره از خلاء زمانی استفاده کند و بتواند کارهایی که در زمان سرپرستی خود بعد از عزل اژه ای انجام داده بود را تکرار کند.

این نماینده مجلس همچنین گفت: پیش بینی ما این است که آقای احمدی نژاد اطلاعات گسترده ای را در زمان سرپرستی وزارت اطلاعات از مجموعه خارج کرده و این اطلاعات را کماکان در اختیار دارد و از آنها سوء استفاده می کند.

وی با اشاره به این موضوع ادامه داد: برخی از چهره ها در محافلی با ایشان دیده می شوند که جای تعجب دارد و انسان از صلاحیت آن ها تعجب می کند که چرا با احمدی نژاد آمد و شد دارند و به نظر می رسد احمدی نژاد به ضعف هایی از این افراد دسترسی دارد که به رخ آن ها می کشد و از آن ها برای تحت فشار قرار دادن در جهت همراهی با خودش سوءاستفاده می کند.

جعفرزاده ایمن آبادی همچنین تاکید کرد: دوره کوتاه سرپرستی احمدی نژاد بر وزارت اطلاعات ، با توجه به این که در آن زمان در دولت مستقر بوده است و امکان دسترسی و کپی برداری از پرونده ها به خصوص با توجه به سابقه اطلاعاتی که مشایی نیز داشته است، دغدغه جدی را برای جامعه به همراه دارد.

این نماینده مجلس همچنین خاطر نشان کرد: از همان ابتدا انتظار داشتیم آقای علوی وزیر اطلاعات به این موضوع رسیدگی جدی داشته باشد ، هنوز هم انتظار می رود آقای علوی پاسخ درستی نسبت به این نگرانی به مردم بدهد.

ارسال شده در دوشنبه ۰۷ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۳:۰۰ بعدازظهر
کد خبر: 85
آخرین خبر ها
گزیده خبرها