از قصه توزیع رب غیر استاندارد تا قصه کی بود؟ کی بود؟ من نبودم؟!
سکوت مدیر تعاون روستایی استان گیلان در پاسخگویی به سهامداران شبکه تعاون روستایی؟!

از قصه توزیع رب غیر استاندارد تا قصه کی بود؟ کی بود؟ من نبودم؟!

اختصاصی/اسرار امروز. پس از پیگیری خبرنگار این پایگاه خبری ، اداره کل استاندارد گیلان در جوابیه ای اعلام کرد:« احتمال غیر استاندارد بودن این محصول وجود دارد و اداره کل استاندارد استان تهران اعلام نمود این واحد تولیدی تعطیل است!!»

پیش از این و در گزارشی تحت عنوان « نسخه غیر استانداردی که برای اتحادیه تعاون روستایی شهرستان رشت پیچیده شد! نسخه غیر استانداردی که برای اتحادیه تعاون روستایی شهرستان رشت پیچیده شد! » در  پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، به موضوعی پرداختیم که اتحادیه شرکتهای تعاونی روستایی شهرستان رشت در قراردادی بصورت مشارکت با یک واحد تولیدی اقدام به تولید رب گوجه فرنگی با نام گلسون در پیشوای ورامین نمود. رضا عاشوری رییس این اتحادیه در آن گزارش، مدعی شد که این قرار داد مشارکت با هدایت وهمراهی در محل تولید و مکاتبه مدیر تعاون روستایی استان گیلان امضا شده است.

اما پس از مدتی با انتقادات و شکایات مصرف کنندگان این رب گوجه فرنگی، در طرح کنترل بازار اداره کل استاندارد گیلان مشخص شد که علامت استاندارد بدون درج کد در این محصول استفاده شده و احتمال غیر استاندارد بودن آن وجود دارد و اتحادیه شرکتهای تعاونی روستایی شهرستان رشت بنا به دستور استاندارد گیلان مجاب شد تا تمام این محصول را از بازار جمع آوری و از توزیع آن جلوگیری نماید.

پس از پیگیری خبرنگار این پایگاه خبری ، اداره کل استاندارد گیلان در جوابیه ای اعلام کرد:« احتمال غیر استاندارد بودن این محصول وجود دارد و اداره کل استاندارد استان تهران اعلام نمود این واحد تولیدی تعطیل است!!»

همچنین اداره کل استاندارد استان گیلان بر اساس پاسخ استاندارد استان تهران اعلام نمود: «اساسا رب گوجه فرنگی برند گلسون با عنوان طرح زنجیره ارزش افزوده از مزرعه تا سفره با مشارکت و سفارش اتحادیه شرکتهای تعاونی روستایی شهرستان رشت در آن واحد، تولید نشده است!!!»

اما در گزارش پیشین، وقتي از عاشوری سؤال کردم كه چرا با انعقاد چنین قرار دادی اعتبار 40 سال اتحادیه و 55 هزار عضو را خدشه دار کردید؟ تاکید کرد: «شهریور ماه سال 1398 با همراهی هیئت مدیره این اتحادیه و مدیر محترم تعاون روستایی گیلان و برخی معاونین وی به واحد تولیدی رب گوجه فرنگی با نام گلسون در پیشوای ورامین رفتیم و این قرار داد مشارکت با تایید و در حضور جناب آقای دکتر رامین گیلانشاهی ، امضا شده است!»

رییس اتحادیه تعاون روستایی شهرستان رشت همچنین در پاسخ به این سوال که واکنش مدیرتعاون روستایی استان گیلان پس از اعلام جمع آوری این رب گوجه فرنگی از بازار چه بود؟ یادآور شد: « پس از انتقادات و شکایات مصرف کنندگان ، موضوع را به مدیر محترم تعاون روستایی استان گیلان انتقال دادیم ولی تاکنون هیچ پاسخی از سوی ایشان در خصوص این موضوع دریافت نکردیم!»

آنچه قابل تامل است سکوت و فرار رو به جلوی مدیر تعاون روستایی استان گیلان در پاسخگویی به رسانه ها و سهامداران شبکه تعاون روستایی است که نه تنها در این مورد ، بلکه در موارد متعدد دیگر نیز اهتمامی برای شفاف سازی در راستای عملکرد خود ندارد؟!

 

نکته دیگر قابل تامل، ادعای عاشوری در یک گفتگوی تلفنی و پس از ارسال جوابیه اداره کل استاندارد گیلان و در پاسخ به ادعای تعطیلی این واحد تولیدی است! وی گفت: ادعای تعطیلی واحد تولیدی صحت ندارد زیرا یکی از همکاران این اتحادیه و کارشناس بازرگانی اداره تعاون روستایی شهرستان رشت به مدت یک روز در حین تولید رب گلسون، در این واحد تولیدی حضور داشتند که مستندات آن نیز وجود دارد !

اینکه تاکنون کسی مسئولیت هتک حیثیت سهامداران شبکه تعاون روستایی استان گیلان و به خطر انداختن سلامت مصرف کنندگان گیلانی را بعهده نمی گیرد مصداق قصه کی بود؟ کی بود؟ من نبودم! است که از دکتر محمد علی طهماسبی رییس هیئت مدیره و مدیرعامل سازمان مرکزی تعاون روستایی کشور و سرپرست سازمان جهاد کشاورزی استان گیلان انتظار می رود پاسخ سئوالات افکار عمومی گیلان را در این خصوص بطور شفاف و مستند ارائه کنند.

ارسال شده در جمعه ۱۷ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۰:۵۱ قبل از ظهر
کد خبر: 6263040
آخرین خبر ها
گزیده خبرها