پروژ های عمرانی شهرداری یا آزار روح و روان مردم؟؟

پروژ های عمرانی شهرداری یا آزار روح و روان مردم؟؟

اختصاصی/ اسرار امروز/ ریحانه خوشحال. چه زمانی شخم زدن معابر سطح شهر به اتمام می رسد؟/ چه زمانی این پروژه ها به ثمر می نشیند؟/ دعواهای مداوم اعضای شورای شهر با خودشان یا  شهرداران وقت باعث شد تا دودش در چشم مردم برود/ انتظار میرود پروژه ها بگونه ای اجرا شود که آسایش و کسب و کار مردم مختل نگردد و در نتیجه ی آن اما و اگری نباشد

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، مردم کلانشهر رشت همه ساله شاهد کند و کاری ها و شخم زدن سطح شهر هستند و تا جایی که حافظه مان یاری می کند هیچ سالی نشده که شهرداری رشت زحمت نکشد و کلانشهر رشت را به بیابان و ده کوره ای تبدیل نکند و در پی آن مردم را به زحمت و دردسر نیاندازد.

 مردم فهمیده و صبور کلانشهر رشت مدام با اتلاف وقت ،گرانبهاترین عنصر زندگی خود را در کف اخلاص گذاشته تا شاید روزی شاهد زیبایی و رفع مشکلات باشند، اما ظاهرا پایانی برای این کنده کاریها وجود ندارد و  متاسفانه بعد از گذشت این همه سال، همچنان باید شاهد شخم زدن شهر بارانهای نقره ای باشیم.

پروژه جمع آوری آبهای سطحی در رشت ، قصه پرغصه ای است که از سالها پیش آغاز شده و ظاهرا پایانی هم ندارد! مشخص هم نیست که در قرار دادهای شهرداری با پیمانکاران چه بازه زمانی برای پروزه های سطح شهر تعریف شده تا شاید اگر مسئولان شهرداری فراموش کردند، مردم حقوق شهروندی خود را از پیمانکاران مطالبه کنند! اینکه چرا چنین پروژه هایی تابلوی روز شمار ندارند هم به نظر، راهی برای فرار از انجام تعهدات به موقع آن است چرا که در این صورت ، شهرداری و پیمانکاران هر کدام علت تاخیر در اتمام پروژه ها را به گردن دیگری می اندازند.

نکته دیگری که در جای خود قابل تامل است نتیجه اجرای چنین پروژه هایی در سطح این کلانشهر است. به عنوان مثال با اجرای پروژه جمع آوری آبهای سطحی شهر رشت باز هم شاهد آبگرفتگی در برخی مناطق هستیم و در نهایت مشکلات به گردن شرایط جوی از جمله حجم و شدت بارندگی ها انداخته می شود؟! پروژه هایی که میلیاردها ریال از بیت المال و جیب مردم برای آن هزینه شده و انتظار می رود تا مشکلات را حل کنند!

حال سوال اینجاست چند سال دیگر باید مردم به این زحمت ها تن دهند و شاهد این همه بی برنامگی باشند؟ چه زمانی این کندکاریهای بی پایان به پایان خواهد رسید؟ آیا نمی شد با کمی تفکر و برنامه ریزی، پروؤه های عمرانی را برای دراز مدت پیش بینی کرد؟ چرا پایانی برای پروژه جمع آوری آبهای سطحی شهر رشت وجود ندارد ؟ چرا در برخی معابر که این پروژه اجرا شده ، باز در زمان بارندگی ها شاهد آبگرفتگی مجدد هستیم و هر بار شدت و میزان بارندگی همانند گذشته (قبل از اجرای پروژه)، بهانه و دلیل آبگرفتگی اعلام می شود؟! کدام مسئول هزینه های گزاف زمان و ترافیک و پول بنزین و ... مردم این شهر را می پردازد؟ چرا معابر شهر رشت باید چنین صحنه های نا زیبایی را به نمایش بگذارند؟

خدمات ارائه شده در زمینه جمع آوری آبهای سطحی  در شهر برای راحتی حال مردم شروع شده، حال چرا چنین پروژه هایی  مردم را پشت ترافیکهای سنگین کلافه می کند و کسی هم پاسخگو نیست؟

شاید مدیریت شهری رشت قبول ندارد که فرایند طولانی اجرای پروژه های عمرانی  در شهر بر روی زندگی اجتماعی و اقتصادی مردم تاثیر بسزایی دارد و باید در این زمینه با دقت و برنامه ریزی جلو رفت .

انتظار داریم وقتی چنین پروژه‌هایی زندگی مردم را تحت تاثیر قرار می‌دهد  ، به گونه ای  اجرا شود که آسایش و کسب و کار مردم مختل نگردد و موجب نارضایتی نشود وحداقل نتیجه چیزی باشد که اما و اگری در آن دیده نشود و زودتر به اتمام برسد.

البته ناگفته نماند که بسیاری معتقدند دعواهای مداوم اعضای شورای شهر با خودشان یا  با شهرداران وقت باعث شده است تا دودش در چشم مردم برود و شهر همچنان بی سر و سامان بماند. چرا که وقت صرف شده برای دعواهای آنان بیشتر از وقتی است که برای عمران  و آبادی شهر (و البته به قیمت لطمه زدن به زندگی مردم) صرف شده است.

 

ارسال شده در جمعه ۰۷ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۶:۴۷ بعد از ظهر
کد خبر: 2496098
آخرین خبر ها
گزیده خبرها