نان مردم چند بار آجر می شود؟!
چند قدم تا گرانی 50 درصدی نان !

نان مردم چند بار آجر می شود؟!

اختصاصی/ اسرار امروز/ حسن سامری. چرا از جلسات مختلف تنظیم بازار، آبی گرم نمی شود!/ تنظیم بازار ، کدام بازار را تنظیم می کند؟/ هزینه بی تدبیری ها و تصمیمات نامناسب را از جیب مردم می پردازند/ بازنده  پاسکاریها ، طبقات متوسط و ضعیف جامعه هستند/ سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان از حقوق چه کسانی دفاع می کند؟/ مرجع نظارت بر کیفیت و کمیت نان کدام سازمان و یا دستگاه دولتی است؟!

به گزارشی پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، هر دولتی در انتخابات ریاست جمهوری وعده کنترل و مهار گرانی و بهبود وضعیت معیشتی و اقتصادی خانوار را می دهد اما در پایان دوره فعالیت، جز کوچکتر شدن سفره های مردم نتیجه دیگری حاصل نمی شود. وعده هایی رنگارنگ که ضمانت اجرایی برای آن وجود ندارد و دولتها برای کوچک شدن سفره های مردم در مقایسه با گذشته هم بازخواست نمی شوند!

مسئولان متولی هم وضعیت اسفنکاک معیشت مردم را در زمین یکدیگر پاسکاری می کنند که در نهایت بازنده این پاسکاریها ، طبقات متوسط و ضعیف جامعه هستند.

 اینکه مسئولان سازمانهای متولی چگونه با حقوقهای عجیب و بعضا غریب می خواهند برای نان مردم تصمیم بگیرند نیز در جای خود قابل تامل است. افکار عمومی هم نمی دانند که چرا از جلسات مختلف تنظیم بازار، برایشان آبی گرم نمی شود! اینکه سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان هم از حقوق چه کسانی دفاع می کند، مشخص نیست؟! یا اینکه ستاد تنظیم بازار ، کدام بازار را تنظیم می کند هم برای مردم مبرهن نیست!

گرفتاریها و رنج مردم در این روزهای سخت گرانی و تورم کم بود که برخی مسئولان سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان با تدبیر گرانی برخی کالاهای اساسی آب پاکی را روی دست مردم ریختند و به نا امیدی ها دامن زدند.

مشخص هم نیست که چرا با سیاستگذاری های تنظیم بازار و سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان هیچکدام از تولید کنندگان ، مصرف کنندگان ، توزیع کنندگان و ... راضی نیستند! ظاهرا مسئولان متولی خبر ندارند که مردم بیش از این ظرفیت گرانی را ندارند.

این روزها خبر گرانی 50 درصدی مجدد نان در کنار افزایش قیمت روغن، شکر  و ... هم قوز بالای قوز شده و باعث می شود که نان بسیاری از مردم آجر شود.

سیاست مسئولان تنظیم بازار در چند سال اخیر به قیمت حذف گوشت، مرغ، روغن، شکر و ... تمام شد اما مسئولان ستاد تنظیم بازار و سازمان حمایت از حقوق مصرف کنندگان مدعی هستند جلسات متعددی برگزار نموده اند.

مسئولان سازمانهای متولی هم در شرایطی که با مشکل روبرو می شوند به راحتی دست در جیب مردم می کنند و هزینه بی تدبیری ها و تصمیمات نامناسب خود را از جیب مردم می پردازند.

هنوز چند ماهی از اصلاح نرخنامه و گرانی  نان با عناوینی نظیر حمایت از نانوایان و افزایش کیفیت قوت سفره مردم نمی گذرد.  البته این گرانیها نه تنها در کیفیت نان تاثیری نداشت حتی در برخی موارد نزول کرد  و البته مشخص هم نیست که مرجع نظارت بر کیفیت و کمیت نان کدام سازمان و یا دستگاه دولتی است؟!

مسئولان سازمانهای متولی این بار هم  بجای اینکه با پیش بینی تمهیداتی مناسب مانند آرد، آب، برق و گاز یارانه‌ای، هزینه نانوایان را کاهش دهند تا نیازی به گرانی نان نباشد، این بار هم قصد دارند در آستانه انتخابات ریاست جمهوری سال 1400 ، هزینه کم کاری و کج سلیقگی خود را از جیب مردم بپردازند و کاری هم ندارند که دیگر سفره ای برای اقشار متوسط و ضعیف جامعه باقی نمانده است.

سالهاست صدای گوش خراش طبل گرانی و تورم و وعده های تو خالی و پر زرق و برق ، مردم کشور را آزار  می دهد و تورم و گرانی افسار گسیخته همانند برق سه فاز دامن مردم را رها نمی کند!

مردم کشور هم می دانند هر بار که مسئولان اعلام کردند که هیچ تغییرات قیمتی در انواع کالاها اعمال نمی شود، پروژه افزایش گرانی در راه است. مسؤولان ما یاد گرفته‌اند برای حل یک بحران اصلاً هیچ تصمیمی نگیرند و با پاسکاری موضوع به یکدیگر، حق مردم را ضایع کنند.

حالا مردم کشور در انتظار دولت جدید هستند که آیا می تواند جلوی افزایش بی محابای تورم  را در تنور داغ گرانی ها بگیرد؟! امید است مسؤولان دولت آینده  برای جلوگیری از هرج و مرج و سوءاستفاده عده‌ای، تمهیدات لازم برای رونق معیشت و سفره مردم در نظر بگیرند و گامی عملی بردارند.

ارسال شده در دوشنبه ۲۷ اردیبهشت ۱۴۰۰ ساعت ۷:۱۲ بعد از ظهر
کد خبر: 3967879
آخرین خبر ها
گزیده خبرها