نخستين آزمایشگاه مرجع ملی زیتون و فرآورده های آن در شهرستان رودبار افتتاح شد
اداره استاندارد شهرستان رودبار افتتاح شد

نخستين آزمایشگاه مرجع ملی زیتون و فرآورده های آن در شهرستان رودبار افتتاح شد

اداره استاندارد شهرستان رودبار با حضور ريیس سازمان ملي استاندارد ايران افتتاح شد

اداره استاندارد شهرستان رودباربا هدف ارايه خدمات به واحد هاي توليدي صنعتي مستقر در اين شهرستان و حوزه جنوب استان در مساحت 264 متر مربع و زير بناي 610 متر مربع در سه طبقه با اعتبار 790 ميليون تومان همزمان با ايام الله دهه مبارك فجر با حضور رييس سازمان ملي استاندارد ايران و جمعي از مسولان استاني افتتاح شد.

اين اداره علاوه بر انجام امور اداری واحدهای متقاضی استاندارد در شهرستان رودبار، آزمایشگاه مرجع و ملی زیتون و فرآورده های آن نیز خواهد بود.

پيروز بخت رییس سازمان ملی استاندارد در مراسم افتتاح نخستين آزمایشگاه مرجع ملی زیتون و فرآورده های آن در شهرستان رودبار ضمن تبيين لزوم اجراي دقيق استاندارد بر اهميت هر نوع سرمایه گذاری درباره تاسیس آزمایشگاه های مرجع تاكيد و اظهار داشت: اين سرمايه گذاريها هزینه محسوب نمی شود بلکه از نظر علمی و مادی سرمایه گذاری سودآوری است.

وی در ادامه گفت: سازمان استاندارد بعد از برجام موافقت نامه بین المللی تایید صلاحیت را امضا کرد و بر اساس این موافقت نامه، گواهی های تایید صلاحیت سازمان ملی استاندارد در 70 کشور جهان در پنج قاره قابل پذیرش و استناد است و این اتفاق مبارک از دستاوردهای برجام است.

در ابتداي اين مراسم نيز اشکانی پور مدیرکل استاندارد گیلان ضمن ابراز خرسندي از افتتاح اين مجموعه گفت: برای تجهیز کامل این آزمایشگاه قریب به یک میلیارد تومان اعتبار لازم است و با توجه به این نکته که شهرستان رودبار قطب تولید روغن و به ویژه روغن زیتون است تاسیس این آزمایشگاه ضرورت داشت.

شایان ذکر است با موافقت رئیس سازمان استاندارد، این آزمایشگاه از مرجع استانی به مرجع ملی ارتقا یافت و از این پس آزمایشگاه مرجع ملی زیتون و فرآورده های آن در شهرستان رودبار آمادگی دارد علاوه بر استان گيلان به سایر نقاط کشور که زیتون تولید و فراوری می کنند خدمات ارائه دهد.


ارسال شده در چهارشنبه ۲۰ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۷ قبل از ظهر
کد خبر: 6015246
آخرین خبر ها
گزیده خبرها