آقای وزیر آیا بجای فقر میخواهید فقرا را از روی زمین ریشه کن کنید؟؟

آقای وزیر آیا بجای فقر میخواهید فقرا را از روی زمین ریشه کن کنید؟؟

اختصاصی/ اسرار امروز. آقای وزیر، آیا درد نداری و شرمساری نزد خانواده را تجربه کرده اید؟ / بزرگترین درد کشور ما فاصله طبقاتی بین مردم و مسئولین است

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز،  وزیر جهاد کشاورزی در پی افزایش قیمت آرد طی روزهای گذشته گفت: در کشور ما به این دلیل اینکه  به گندم یارانه تعلق می‌گیرد، طبیعتا با افزایش قیمت جهانی و چالش بحران امنیت غذایی ،این فاصله زیادتر شده و به دنبال آن، قاچاق فزاینده‌ای را نیز در کشور شاهد هستیم. پس لازم بود تا با گران کردن آرد جلوی این قاچاق گرفته شود!!

البته لازم به ذکر است که گران شدن آرد صنف و صنعت ،شامل انواع نان حجیم کلوچه بیسکویت ماکارونی ، کیک و... میشود.

حال باید از وزیر جهاد کشاورزی پرسید  که  آیا شده چند سال با خانواده خود در زیر خط فقر زندگی کند تامتوجه شود مردمی که زیر خط فقر زندگی میکنند چه دردی میکشند ؟؟ درد نداری درد شرمشاری از روی خانواده و...

قطعا با دریافت حقوقهای آنچنانی ،خانواده  ایشان در رفاه نسبی بسر میبرند و بزرگترین درد کشور ما اینست که هیچ همسان سازی در حقوق کارگر و کارمند و مسئولین وجود ندارد این تفاوت فاحش که فاصله ی طبقاتی فاحشتری را بوجود اورده است باعث شده تا مسئولان رده بالای کشوری از  نداری ، درد بی خانمانی، درد شرمساری و خجالت زدگی سرپرست خانوارو از حسرت داشتن کمترین و به حق ترین خواسته هایی که برای مردم جزء آرزوهای محال شده، درک درستی نداشته باشند. 

وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرده است در پی این گرانی یارانه ی آن را به مردم میدهیم .البته جا دارد یادآور شویم که یکبار برای گرفتن یارانه در سالهای گذشته چه بلایی سر مردم آمده است .تورم لحظه به لحظه بالا میرود اما بخشی که مربوط به پرداختی های دولت به مردم است همچنان سالها ثابت مانده است(یارانه) باید با افتخار گفت که اگر دولتها در ثابت نگداشتن قیمت هیج یک کالاها و اقلام و اجناس موفق نبوده اند، اما در ثابت نگداشتن یارانه ای که به مردم میدهند بسیار موفق بوده اند!! چون سالهاست که یارانه مردم  همان 45 هزار تومان ثابت مانده است و  تورم، افزایش دلار و قاچاق و عواملی که در قیمت کالاها تاثیر میگذارد و مردم را فلج میکنند ظاهرا در افزایش یا تورم این یارانه 45 هزار تومانی تاثیری نمی گذارد و این خود میتواند یکی از موفقیتهای دولتها  بشمار آید !!!

کاش وزیر جهاد کشاورزی زحمت بکشند حقوق خود را به اندازه کارگری که 2 تا 3 میلیون حقوق دریافت میکند تقلیل دهد و در یک شرایط مساوی با بقیه مردم زندگی کند و ببیند با یارانه ای که در مقابل این گرانی به مردم میدهد میتواند شکم خانواده خود را سیر کند یا خیر و بعد بیاد با افتخار بگوید که من هم ،چون سایر مردم با درد نداری و فقر و کرایه خانه و اقساط عقب افتاده دست و پنجه نرم میکنم و در یک شرایط یکسان و مساوی چنین تصمصی گرفته ام.شاید آنگاه میشد  کمی این درد را تحمل کرد...

از قدیم گفته اند شکم سیر به فکر گرسنه نیست و سالهاست که مسئولین ما با دریافت حقوقهای چند ده میلیونی و فاصله طبقانی با کارگر و کارمندی که وسط ماه نرسیده تمام حقوقش را تمام کرده و نمیداند باقی ماه امورات خود را چگونه بگذراند ،نمیتوانند فقر، نداری و کودکانی که ماهها و حتی سالها رنگ گوشت ، ماهی و...ندیده اند را درک کنند.

آقای وزیر آیا مطمئن هستتید که میخواهید فقر را ریشه کن کنید؟؟!! بنظر میرسد با این کار، فقرااا  را از روی زمین ریشه کن میکنید...!!

یک عدد نان باگت 10 هزارتومااان؟؟ یعنی 10 عدد نان باگت معادل 100 هزارتومن !!! این چه ظلمیست بر مردم روا میدارید ؟؟ نان کمترین چیزیست که باید سر سفره های مردم باشد .می خواهید نانی که با آن می توانستند یک فلافل ساده را در سفره های خود جای دهند را نیز از سفره های کوچک این مردم بردارید؟؟

حق این مردم همیشه درصحنه که همواره همراهی خود را با نظام و دولت نشان داده اند این نیست .

بگذارید مردم هم همراهی دولت را ببینند تا مرهمی بر دل شکسسته شان باشد و بدانند دولت هم همراهیشان را دیده و می بیند و جبران میکند .نه اینکه با آنگونه تصمیم گیری ها بیش از پیش آنها را زیر خط فقر فرو میبرید ودر واقع این تصور برایشان تداعی شود که جواب همراهی هایشان را با گرانی های سرسام آور و کمر شکن و خلف وعده دولت سیزدهم  میگیرند و در واقع اینگونه تنبیه شان میکنید!!!

آقایان مسئول لطفا قدری انصاف بخرج دهید و توان مردم را هم ببینید!! کمر مردم زیر بار این حجم از گرانی و تورم خم شده است.منتظرید کمرشان بشکند و بعد فکری برایشان کنید؟؟؟!!

 

ارسال شده در جمعه ۱۶ اردیبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۸:۳۲ بعد از ظهر
کد خبر: 8840391
آخرین خبر ها
گزیده خبرها