نباید صبر مردم آزمایش شود/ ۴۰۰ قلم کالا افزایش قیمت داشته است
قابل توجه نمایندگان انقلابی مجلس شورای اسلامی؛

نباید صبر مردم آزمایش شود/ ۴۰۰ قلم کالا افزایش قیمت داشته است

اسرار امروزسکوت نصفه و نیمه برخی از نمایندگان مجلس شکست و صبرشان  لبریز شده و علنا لب به اعتراض گشوده و به دولت نسبت به پیامدهای چنین گرانی هایی هشدار دهند. وضعیت آنقدر ترسناک و غیرقابل پیش بینی شده است که حتی حامیان سفت و سخت دولت را هم شاکی کرده و صدای آنها را هم درآورده است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اسرار امروز، در محافل عمومی اعتقاد بر این است که مجلس انقلابی آنطور که وعده داده بود نه تنها نتوانست نقش موثری در کاهش چالشهای  معیشتی مردم ایفا نماید، بلکه شرایط اقتصادی مردم کشور هر روز بدتر از روزهای گذشته می شود و مشخص هم نیست خروجی جلسات نمایندگان انقلابی مجلس در کاهش گرانی و تورم روزافزون چیست و چه عملکرد مثبتی دارد؟!

اگر چه وزیر کشور اعلام کرده بود هرگونه گرانی به جز 4 قلم کالای اساسی اعلام شده خلاف است اما بجای اقتصاد، سفره های مردم جراحی شد!! البته تا این لحظه دولت سیزدهم هم به انتقادات نمایندگان مجلس در خصوص گرانی شدید کالاها و خدمات پس از جراحی اقتصادی حساسیت متناسبی نشان نداده و انگار همه چیز رها شده است .

البته افکار عمومی مدعی هستند مجلس انقلابی بجای اولویت قرار دادن و دنبال کردن معیشت مردم، موضوعاتی نظیر صیانت از فضای مجازی، افزایش جمعیت، برداشتن یارانه ارز ۴۲۰۰، تغییر ساعت، فرزندآوری بازنشستگان و ….را برای بررسی در اولویت قرار می دهد. حتی برخی ادعا می کنند نمایندگان انقلابی در عمل نه تنها برای کاهش گرانی کاری نکردند بلکه با مصوبات اشتباه خود باعث تشدید گرانیها هم شده اند .

نمایندگان مجلس انقلابی می توانستند با مهار تورم و گرانی و ثبات اقتصادی ثابت کنند که در عمل نماینده مردم هستند نه نماینده دولت.

شاید بتوان نتیجه گرفت مجلس در کنترل بازار و تورم و گرانیهای شدید اخیر  پس از جراحی اقتصادی، کاملا ناتوان است و نمی توان برای ریشه کنی فقر از این مجلس انقلابی انتظاری داشت. همچنین این اعتقاد وجود دارد که ضعیف ترین مجلس در خصوص بهبود معیشت مردم پس از انقلاب، همین مجلس است.

این روزها گوش مان به شنیدن خبرهایی از این جنس  «خودرو گران شد»،«نان گران شد»، «لبنیات گران شد»، «ماکارونی گران شد»، «روغن گران شد»، «مسکن گران شد» و ... عادت کرده است. خبرهایی که در عمر دولت اصولگرای رئیسی هر روز و هر روز شنیده می شود و جالب تر واکنش رئیس دولت و دولتمردانش است: «یارانه می دهیم»، «تقصیر دولت روحانی است»، «دستور می دهم که...»؛ «توطئه دشمنان است» و....

این سئوال وجود دارد که  چرا نمایندگان مجلس انقلابی در برابر تشدید مشکلات  معیشتی مردم که ناشی از تصمیمات دولت است، روزه سکوت گرفته اند؟؟

البته باید اذعان داشت اخیرا سکوت نصفه و نیمه برخی از نمایندگان مجلس شکست و صبرشان  لبریز شده و علنا لب به اعتراض گشوده و به دولت نسبت به پیامدهای چنین گرانی هایی هشدار دهند. وضعیت آنقدر ترسناک و غیرقابل پیش بینی شده است که حتی حامیان سفت و سخت دولت را هم شاکی کرده و صدای آنها را هم درآورده است.

رحمت اله نوروزی در نشست علنی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه متاسفانه با وجود اینکه کشاورزی بخش اصلی اقتصاد کشور است اما روزی ۵ ساعت چاه‌های کشاورزی از برق محروم هستند، گفت: همین مسئله در کنار نبود پول کلزا و گندم موجب آشفتگی در محصولات کشاورزی شده و حتی نانوایی‌های استان گلستان نیز بسیار شلوغ است.

نماینده مردم علی آباد در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از تصمیم هیات رئیسه مبنی بر غیرعلنی کردن جلسه امروز با حضور وزرا، ادامه داد: چرا با وجود اینکه وزرای تعاون، کار و رفاه اجتماعی و جهاد کشاورزی در جلسه حضور داشتند جلسه غیرعلنی برگزار شد. ما صدای مردم هستیم و از دولت با رأی اعتماد خود به وزرا حمایت کردیم چرا باید جلسات به صورت غیرعلنی برگزار شود.

وی تصریح کرد: مردم باید در جریان امور قرار گیرند، امروز همه چیز گران شده و ۴۰۰ قلم کالا افزایش قیمت داشته است. امروز فشار روی بازنشستگان، کارمندان، کارگران و اقشار آسیب‌پذیر است.

نوروزی با بیان اینکه مردم از ما انتظار دارند که جلوی وزرا حرف خود را بزنیم، گفت: مردم با پیامک مطالبه خود را به ما عنوان کردند و می‌خواهند صدای آن‌ها باشیم.

 

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس اضافه کرد: با این وجود عنوان شده که قیمت روغن مجددا ۱۷ درصد گران‌تر خواهد شد و مردم باید بدانند نمایندگان و خادمان ملت با وجود اینکه تعامل با دولت دارند اما صدای آن‌ها هستند و نظرات خود را به صورت شفاف بیان خواهند کرد.

 

وی با یادآوری اینکه ۲ هفته تمام در حوزه انتخابیه بودیم و صدای مردم را شنیدیم، گفت: جوجه ریزی استان گلستان که حدود ۵۰۰ تن است و میدان بهمن تهران را تامین می‌کند امروز دچار کاهش تولید شده و این موضوع به چرخه تولید مواد غذایی آسیب می‌زند.

 

مسئولان دولت سیزدهم به هشدار کارشناسان توجهی ندارند و تاکید می کنند هزینه ها در کشور با سطح جهانی و دلار محاسبه شود و درآمدها بر اساس ریال بی ارزش پرداخت گردد اما به نظر می رسد نباید صبر مردم آزمایش شود چرا که بر اساس اذعان کارشناسان و مسئولان به پایین ترین حد ممکن در سالهای اخیر رسیده است.

ارسال شده در یکشنبه ۲۲ خرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۵ بعد از ظهر
کد خبر: 9966291
آخرین خبر ها
گزیده خبرها